Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macskások, cicások, szerintete...

Macskások, cicások, szerintetek miért nem tudja időnként (elég gyakran és csak rövidebb-hosszabb idő után) visszahúzni a már 3 éves cicám a körmét, amikor karmincál, vagy belekap valamibe?

Figyelt kérdés

Volt már több cicám is, és még sokkal több a környezetemben, de én még soha nem tapasztaltam ilyet.

Macskások, cicások van, vagy volt már másnak is ilyen csacska macskája?



2022. jan. 5. 22:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém nagyon nem tudja kezelni körmöcskéit. Mindenbe belakad, folyton bajba kerül.. Van, hogy segíteni kell neki.
2022. jan. 5. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Két cicám volt, egyiket 4 hetes korától én neveltem, a mostanit 1 éves korában fogadtam be menhelyről. Egyik sem tudta megtanulni, hogy dagasztáskor behúzza a körmeit.
2022. jan. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyéni ez. Voltak nagyon "puha" mancsú macskáim, és olyanok is akik dagasztás közben ki is beleztek volna a karmaikkal bármit is csináltam.
2022. jan. 5. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Benti macskának rendszeresen vágni kell a karmát, ha nem akarod, hogy mindenbe beleakadjon - legyen bárhány kaparója, nem mindet tudja megfelelően karban tartani.

A cicának is jobb, ha nem akad bele függönybe, kárpitba, ruhába, radiátorrácsba - ha rossz szögben akad fent, veszélyes is lehet -, meg neked is jobb, ha nem húzkodja ki a szálakat mindenhonnan.

2022. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amire figyelj: NE emberi ollóval, hanem speciális kisállatoknak való karomvágóval állj neki.

A cica karmában emellett ér is húzódik - ha kicsit fénybe tartod, látszik, hogy a vége szarus fehéres, míg picit lentebb már rózsaszín vagy fekete a karom belülről. No, ez a lényeg, hogy csak a szarus végét szabad levágni, a sötétebb részbe ne vágj bele!

Eleinte inkább icipicit csippents a végéből, amíg rá nem érzel, de egyébként cicától függően 1-2 havonta egyszer elég megcsinálni.

2022. jan. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kicsit vágj le a végéből, körömcsipesszel megoldható míg alszik :) Pár mm-t a végéből.
2022. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!