Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit lehet tenni, ha csak a...

Mit lehet tenni, ha csak a rossz minőségű kajákat eszi?

Figyelt kérdés

Nagymamám cicája elég válogatós, és csak a rosszabb minőségű alutasakos eledeleket eszi meg, emiatt ő állandóan Fris..., Fel.., stb kajákat vesz neki. Puri.O-t is szereti, de én mondjuk azt se tartom sokkal jobbnak, csak drágábbnak.


Szoktam rendelni néha jobb minőségű tápokat a cicának, de azokat csak az első pár alkalommal eszi meg lelkesen, utána pedig egyszer csak úgy dönt, már nem szereti annyira (nyilván csak miután már nagy mennyiségben rendeltem belőlük, a kezdeti sikerükön felbuzdulva).


Persze a vacak kajákat nem unja meg valamiért. Ez nagyon bánt, mert akárhányszor jobb tápot viszek neki, csak mamámat szívatom meg vele, mert hiába fizeti ki, ha aztán úgyse eszi meg a macska, és akkor meg vehet neki másfélét úgyis. Másrészt meg mamám már teljesen hülyének néz, hogy minek próbálkozok mindenféle újakkal, miért nem viszem neki a szokásost amit szeret. Őt nem érdekli, milyen minőség, csak egye meg a macska.


Mivel száraz tápot szinte egyáltalán nem hajlandó enni (már többfélével is próbálkoztunk), szeretném, ha legalább tasakosból jó minőségűt enne.

Konzervek és 3000 feletti kilós árú eledelek sajnos nem jönnek szóba.

Ilyen feltételek mellett már próbáltunk Shelmát, Concept for life-ot is, például. A kezdeti lelkesedés mindig nagy, csak úgy falja őket. Ugyanez volt az aldiban kapható Shah wild roots gabonamentes pástétomnál, nagyon szerette, mikor adtam neki.


De mamám állítja, hogy nem szereti már egyiket se, ezért mindig csak a szokásos F betűseket veszi neki. Azokat miért eszi meg mindig, mit lehetne tenni ez ellen? Ráadásul azok se valami olcsók, olyan áron sokkal jobb minőséget is lehet kapni.


Valami tuti fajta kaját kéne találni, ami hasonló árban van, és tartósan hajlandó megenni is.

Legutóbbi próbálkozás a Kattovit volt, csak 2 tasakot mertem rendelni, azokat szívesen megette, mikor én adtam neki. De nem tudom, hány tasakkal kéne megetetni vele belőle, hogy biztosan kiderüljön, szereti-e.


Sajnos nehezítő körülmény, hogy mamám folyamatosan eteti a macskát, ha éhes, ha nem, önti elé a kaját, ezért könnyen lehet, hogy néha azért nem eszik meg valamit, mert jól van lakva, és nem feltétlenül azért, mert utálja. De a bizonyos F betűseket valahogy sose utasítja vissza, érdekes módon... Sajnos mamámat nem lehet meggyőzni (múltkor is összevesztünk ezen, hogy szerinte éheztetni akarom a macskáját...), ezért tényleg valami macskák körében nagyon népszerű eledel kellene a probléma megoldására.


Köszi a tippeket előre is!


2023. szept. 25. 01:27
 1/8 A kérdező kommentje:
Kihagytam a Rosie's Farm-ot, amit már szintén próbáltunk, illetve az Animonda Integra Protect monoproteines kaját, amire rá se hederített, azt még megkóstolni se volt hajlandó.
2023. szept. 25. 01:33
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Márpedig az a megoldás, hogy egyrészt legyen csak benti a macska, ne tudjon magának kaját találni, másrészt pedig igenis tessék éheztetni. Elétenni a normális tápot, és majd amikor elég éhes lesz, ráfanyalodik. Jól nézünk ki, hogy a macska diktál a házban.
2023. szept. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
25%
Azok nem olyan rossz minőségűek amilyennek hiszed. De szárazat is adni kell neki és otthagyni amíg meg nem eszi. El van kényeztetve ha nem eszi a szárazat, de mamád úgy van vele inkább egye amit szeret.
2023. szept. 25. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Nekem eddig a whiskas száraz tápot mindegyik macskám imádta. Azt mindenképp próbáljátok ki ha még nem tettétek!


Ha egy hétig csak ezt fogja kapni, szépen rá fog majd szokni.

2023. szept. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Rá kell szoktatni, nem visszaállni az olcsóra, akkor se, ha úgy tűnik, nem hajlandó megenni. Így át fognak szokni, csak idő és kitartás kérdése.

Ezek az olcsó vackok tele vannak olyan adalékokkal, amik miatt szívesebben eszi a macska (ízfokozók, főként), ezért buknak rá könnyebben.

2023. szept. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
80%
#4 Az is pont annyira szemét, mint amiket eddig evett - ha nem rosszabb.
2023. szept. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Ugyan miért lenne az?! Mindegyik macskám makk egészséges! Pedig csak ezt eszik..
2023. szept. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#7 Nem elég, hogy gabona van benne (a cicának az teljesen felesleges, nem tudja hasznosítani), abból van benne a legtöbb. Ha ránézel az összetevőkre, látod, hogy első helyen van.


Most pl. ezt a tápot nézem:

[link]


Hús és állati származékok 29%. Ez nem mind színhús, hanem mondjuk bőr, pata, ilyesmik. A piros szemcsékben van 4% marha, juhú!


Csak referenciaképpen, 60% tiszta hústartalom alá nem vagyok hajlandó lemenni, az a minimum, ami jó a cicának.

2023. szept. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!