Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska füllatjára gyógyszer ?

Macska füllatjára gyógyszer ?

Figyelt kérdés
Orvos fülpiszkálóval kipucolta ,aztán 2 fajtát is csepegtettet a fülébe majd 2 hét múlva vissza kell menni.De már vakarja a fülét rázza a fejét .Két hét múlva vissza viszem ,de addig vennék neki valamit amivel kezelem még 2 hétig tudnátok valami hatásos készítményt ajánlani füllatkára ?
2023. szept. 28. 12:49
 1/7 A kérdező kommentje:

Most vettem észre a telefonom kijavította a kérdésem .

"Füllatkára gyógyszer "ez lett volna kérdés.

2023. szept. 28. 12:53
 2/7 anonim ***** válasza:
18%

Sajnálom hallani, hogy a macskád füle problémával küzd. Azonban fontos megjegyezni, hogy állatorvos tanácsa és kezelése elengedhetetlen ilyen esetekben. A háziállatok fülbetegségei különböző okokból származhatnak, és csak az állatorvos tudja pontosan diagnosztizálni a problémát és megfelelő kezelést javasolni.


Az állatorvos által felírt gyógyszereket és kezeléseket kövesd szigorúan, és ha a macskád állapota továbbra is romlik, vagy ha új tünetek jelentkeznek, azonnal keresd fel az állatorvost. Ne alkalmazz semmilyen gyógyszert vagy készítményt a macskád fülében anélkül, hogy az állatorvosod jóváhagyta volna, mert ez súlyosabb problémákat okozhat.


Az állatorvosod tudni fogja, milyen további intézkedésekre van szükség, hogy megfelelően kezeljék a macska fülbetegségét. Az állatorvosi kezelés mellett fontos a macska tiszta környezetének fenntartása is, mivel egyes fülbetegségek fertőzéseket eredményezhetnek.

2023. szept. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Ez így nem lesz elég. A fülatkát hónapokig kell kezelni, különben visszajön. Szerintem nem is az a legfontosabb, hogy milyen fülcsepp (legalábbis a jobbfajták közül), hanem a folyamatos, hosszantartó kezelés. Mi először csak ilyen 2-3 hónapokig cseppentettünk neki, de mindig újra megjelentek az atkák (benti cica). Aztán fél évig kezeltük, de az sem volt elég. Végül egy 10 hónapos kezelés szüntette meg teljesen.
2023. szept. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
84%
Mi amúgy Surolant kaptunk a dokitól, de biztos vannak más jó cseppek is. (3. voltam)
2023. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
79%
A mi dokink Nexguard Combót csepegtetett a macskára, nem a fülébe, hanem a macska marjára, mint a bolhacseppeket, esetleg kérdezz rá erre a dokinál, de kövesd mindenben a doki utasításait.
2023. szept. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
A macskáknak "fülle" van? Ok, hogy azt mondják, hogy az állni ige két l, de ez a fülünkre nem igaz.
2023. szept. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kitakarította fülpiszkálóval meg csepegtetett bele ,és 2 hét múlva vissza hívott,de most megint rázza ,vakarja a fülét .Szerintem is nem elég volt neki egyszeri kezelés ,de többet nem mondott,nem írt fel semmit ,így saját elhatározásra én még kezelném itthon is.De nem tudom mivel kezeljem .
2023. szept. 28. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!