Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Költözni fogok, mi lenne a...

Költözni fogok, mi lenne a cicámnak a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés
Győrből Budapestre költözök barátomhoz, az a baj, hogy a szeretett süket cicám nem jöhet (albérletbe nem engedik). Ráadásul barátom allergiás a macskákra. Ha be is csempésznénk (amit nem hiszem hogy a barátom vállalna, ismerőstől béreljük), akkor is rossz lesz a barátomnak, ha nem jöhet velem a cica, akkor meg neki. Egyébként kb. 4 éves, ivartalanított, gyönyörű, világ legkedvesebb és legérzékenyebb cicája, nincs szívem másra hagyni/menhelyre vinni. Másfél éve van nálam, menhelyről hoztam anno. Szüleim nem tudnának vele eleget foglalkozni, nagyon sokat dolgoznak (tanárok lol). Gondolkoztunk azon, hogy a macskám 'megkapja' az üres szobámat, mellé pedig a kinti-benti másik cica kap helyet, így tudnak sokkal többet játszani mint eddig, de az se 100%-os megoldás. Ha valakinek van bármilyen rendes és értékelhető ötlete/tapasztalata, kérem ne tartsa magában!

2023. szept. 29. 00:30
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
81%
Ő egy macska. Nem kell napi 3x levinni sétálni, hogy pisiljen-kakiljon. Ha a szüleidnél marad, úgy is meglesz, ha mindketten napi 12-13 órákat dolgoznak. Imádom a macskákat, imádtam a saját macskámat, családtag volt, de ez túlzás, hogy szobát kap és hasonló. Jól meglenne a lakásban.
2023. szept. 29. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
24%

Hát, sajnos ez egy ilyen szitu, megoldás gyakorlatilag nincs (szerintem).

Mikor összejöttél egy cica-allergiással, akkor sejthetted, hogy egyszer döntened kell, és nyilván a pasit fogod választani...

Nézd úgy, hogy eddig a cica volt, akinek kedveztél, és a pasidat kellett többet nélkülöznöd, most pedig fordítva lesz.

Biztos gyakran fogsz hazajárni, nem is csak a cica, hanem a szüleid miatt is, majd akkor jobban kényezteted, remélhetőleg a szüleid is szeretik és gondoskodnak róla majdnem olyan lelkesen, mint te tennéd.

Minden jót nektek! :)

2023. szept. 29. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
81%
Macskaszőr allergiára kiváló gyógyszerek vannak. De gondolom abszolút meg sem fordult a fejedben, hogy magaddal vidd a saját macskádat, akiért felelősséget vállaltál. Neked ez most egy kiváló ürügy, hogy lepasszolhasd. Jobb is lesz annak a cicának nélküled.
2023. szept. 29. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
86%
Nem, 2., normális gazdi nem választ mást… mondom ezt boldog házasságban, gyerekekkel és cicákkal. Sosem hagynám itt őket, hiszen ők is a családom.
2023. szept. 29. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
85%
Vidd magaddal. Ne hagyd senkire. 3-asnak igaza van.
2023. szept. 29. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
23%

Cica allergiással nem jövünk össze

A tanárok nem dolgoznak sokat ( lol)

2023. szept. 29. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
22%

Az egy macska.


Értem, hogy szereted, de ne emeld emberi szintre, meglesz akkor is, ha nem vakarod a füle tövét napi 20x.


Területvédő állatka, én vennék egy kennelt kintre, hogy elég inger érje, és a szüleimnél maradna, nem kell neki külön szoba, azt szereti, ha be tudja járni a területét. Napközben kennel, estére vigyék be a szüleid, majd kokettál a kinti-benti macskákkal. Ez teszi boldoggá, nem lesz baja, ha nem lesz “hab a tortáján”—-te, aki simogatod.


Egyébként a kaját is jobban szeretik, ha meg kell érte dolgozniuk, eldugdosod és ritkán van. Akkor boldog, ha ki van elégítve az ösztöne, ami nehézségre van beállva, nem akkor, mikor egy ember.


Szeretem a macskákat(is), de állatok, nem emberek, más szükségleteik és értékrendjük van.

2023. szept. 29. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
93%
7-es, te is ritka okos lehetsz.
2023. szept. 29. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
68%

Én mondjuk eleve össze sem jöttem volna olyannal, akivel nincs közös dolgunk, pl. allergiás a cicámra, kutyámra, és nincs közös program a közös érdeklődési kör (állatok) hiánya miatt.

Ne mondd, hogy ez a pasas az egyetlen a Földön, aki hajlandó veled dugni.

Egyébként a macska allergia jól kezelhető (már, ha az illető valóban akarja), valamint lehet keresni olyan albit, ahol lakhat a cica is (feltéve, hogy VALÓBAN ez a cél, és az "allergia" nem csak egy ürügy arra, hogy a pasas megszabaduljon a macskádtól)

2023. szept. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
87%
Keresnék egy olyan lakást, ahová engedik a cicát is vinni, és nem hagynám hátra. A paskó meg nem lehet olyan allergiás, ha veled (macskás lánnyal) van, ez simán kezelhető szint, sőt el is múlhat idővel.
2023. szept. 29. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!