Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek ez lehetséges?

Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés
Adott egy 3 éves ivaros kandúr, aki kinti léthez van szoktatva. Az volna a kérdés, hogy ivartalanítás után hozzá lehetne szoktatni a benti léthez?
2023. okt. 1. 01:20
 1/10 anonim ***** válasza:
64%
Vérmérséklettől függ, ha nyugisabb, akkor több esély van rá, mintha nagyon aktív, vadászós típus.
2023. okt. 1. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

"vadászati" elfoglaltságot, egy csomót játszol-foglalkozol vele, akkor igen. Az enyém is kinti macska volt. Igaz, az ivartalanitás után két héttel kiengedtem még párszor, de pont jött a tél és nem bánta, ha nem ment ki. Kb januárban egyszer kinyitottam neki az ajtót, ha ki akar menni, menjen, de nem akart :) Leült és nézett rám, hogy most tényleg ki akarsz küldeni? :D

Szobatiszta volt az első pillanattól, és nem karmolt össze semmit, mert vettem neki mindenféle karmolható cuccot neki és szereti is azokat. Már kb 16 éves, és kb 1,5 éves volt, amikor ivartalanítottam.

Szerintem akkor is nagyon jót teszel, és meghosszabbítod az életét, ha csak ivartalanítod, utána kb 1-2 hétig bent tartod amig begyógyul, és utána meglátod, hogy hogyan viselkedik. Mivel fiú, akkor lehet, hogy pár hónapig még kinti-benti cica akar lenni, aztán lenyugszik majd, főleg, hogy jön a hideg, szivesebben lesz bent.

2023. okt. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Bocsánat, lemaradt, hogy HA biztosítasz neki "vadászati"....
2023. okt. 1. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nyilván kapna játékokat és saját "birodalmat", de mivel én dolgozom, így nappal nem vagyok otthon. Hogy szabadidejében mit csinál, azt nem tudom. Hozzátenném, hogy pici korától kezdve a kezemhez van szoktatva, úgy vélem kedveli a társaságomat. Nem tud(hat)om, hogy szabadidejében mit csinál. Mennyi idő lenne hozzászoktatni őt a drasztikusan megváltozott körülményekhez?
2023. okt. 1. 06:58
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, az ivartalanítás után mindenképpen bent kell tartanod, gallérral az első pár napban. Jó lenne, ha a műtét pénteken lenne, mert akkor szombat-vasárnap vele lehetnél. Doki megmondja, mikor veheted le róla a gallért, de én még akkor sem engedném ki, ha ki akarna menni, mert a többi állat esetleg jobban támadná (a szag miatt, végülis ez egy nyílt "seb"). Legalább egy hétig bent kéne lennie állandóan. De a cicák nem igényelnek folyamatos figyelmet, ha délután, amikor hazamész, játszol vele és "lefárasztod", akkor nem lesz gond. Esetleg az ivartalanítás előtti 1-2 hétben megpróbálhatnád benttartani, fokozatosan egyre hosszabb ideig, amikor otthon vagy, ha hajlandó rá, akkor éjszakára is.

Megjegyzem, ha éjjel 3-kor felébreszt, akkor nem biztos, hogy azért mert ki akar menni, sokkal valószínűbb, hogy játszani akar, vagy kaját kér. Akkor is, ha eleget kapott vacsira.

Én néha kicsukom a miénket a hálószobából, és akkor csak a nappaliban meg a konyhában randalirozhat, nem a hátamon meg a fejemen. 😇

2023. okt. 1. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
A barátnőm cicája istállómacska volt, "kinti" kandúr. Aztán kb 6 éves volt, amikor egy ló megnyomta, és a két hátsó lába eltört. A barátnőm hazavitte az emeleti lakásába. Amikor meggyógyult a lábtörésből, utána lett ivartalanítva. A cica most kb 9-10 éves, szeret az ablaknál ülni, de soha nem akar kiszökni, akkor sem, ha az ablak nyitva van. Minden átmenet nélkül beleszokott egy nap alatt, hogy ő benti macska lett.
2023. okt. 1. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezek szerint van rá esély. Nem szeretném kiengedni a lakásból, mivel számára teljesen ismeretlen lesz a terep, hiszen másik városba költözök. Viszont azt sem szeretném, hogy például távollétemben nyávogjon egész nap, mert akkor rám száll az összes nyugdíjas, akiket ez zavar. A beszoktatás és másegyéb dolgok miatt úgyis ki fogok venni egy hét szabit, csak arról gőzöm sincs, hogy az 1 hét szabi után hogyan fog viselkedni amíg egyedül van.
2023. okt. 1. 07:28
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Lehet kapni nyakorvet, ami valami citrom-illatot fuj az orra ala, ha hangot ad ki. Egy nap utan le lehet venni, nagyon gyorsan megtanulja, hogy nem nyarvogunk.

Nalunk van kamera is a ket szobaban, es ha valami disznosagot csinalnak (van egy tacsko keverek kutya es ket cica, es pl a ket cica felmegy a polcra, es lokdosik le a konyveket es Banyus hordja ki a konyveket az eloszobaba es hasonlok), akkor odadormogok nekik a kameran keresztul es akkor lefekszenek. Bizz benne - bizz magadban.

2023. okt. 1. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
#8 Ezek nagyon jó ötletek, köszi! Kamera amúgy is van, csak nyilván nem tudom felügyelni azzal sem egész nap. Ilyen fajta nyakörvről viszont nem hallottam még, tudnál esetleg linkelni egy ilyet?
2023. okt. 1. 08:06
 10/10 anonim ***** válasza:
72%

Ne ilyent vegyel 😂

https://www.youtube.com/watch?v=UBaZDWIs3fs


Nekunk ilyen volt,

[link]


Kifejezetten cicakra keszult ilyen hang-gatlo-nyakorvrol nem tudok, de nalunk ez bevalt, csak le kellett vagnunk a nyakorvbol egy darabot, mert tul hosszu volt.

Nalunk eredetileg Banyus (a tacsko keverek) miatt vettuk, de amikor az elso cica hozzank kerult, akkor egyfolytaban nyarvogott, es megroviditve a nyakorvet, megkapta o is. Egy nap utan le lehetett venni rola, most csak akkor nyavog, ha pl a masik cica orvoshoz megy, es o egyedul marad Banyussal. Akkor felul a bejarati ajto ele es otpercenkent nyavog egyet "gyere mar haza" -jelleggel. De, ha mindharman itthon vannak egyedul, akkor csak a rosszalkodas folyik, semmi ugatas vagy nyavogas :D

Viszont, ha nem akarjuk, hogy a bejarati ajto elott nyavogjon, hazavarva a baratjat (pl a parom ejszakas es muszaj aludnia), akkor kap egy cica-nyakorvet csengovel. Valahanyszor megmozdul, a csengo megszolal. Halk, de o nem erti. Egy darabig el van vele, amikor hazaerunk, akkor igyis-ugyis levesszuk rola (nem jo a cicanak, ha folyamatosan mindig rajta van a csengo).

[link]

2023. okt. 1. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!