Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cica körömvágás baleset?

Cica körömvágás baleset?

Figyelt kérdés

Vágtam a körmét a kiscicumnak. Mindig akkor vágom amikor alszik mert elég mélyalvó, így mindketten jól járunk.

Rájöttem hogy ez hosszútávon nem fog működni, ezért néztem egy csomó Youtube videót hogy hogyan lehetne rászoktatni.


Minden jól ment. minden köröm után ment egy jutifalat. Az utolsó lábon viszont már nagyon unta, de már csak azt az egy lábat nem akartam holnapra rakni. Ahogy mozgolódott, véletlen belevágtam a körmébe.


Nem sírt, csak elhúzta a lábát és nyalogatta párszor aztán elment. Nem vérzett a köröm, de pirosas a vége szóval tuti belevágtam. :(

Ez dél fele történt, azóta már játszottunk, evett, aludt. Minden okésnak tűnik, de nem tudom hogy ez most el tud fertőződni? Vagy bármi más történhet?


2023. okt. 14. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fog történni semmi.
2023. okt. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz. Legközelebb ha már unja, hagyd. Én is úgy szoktam, van hogy 1-2 köröm marad ki de majd később levágom.
2023. okt. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

okés, köszönöm a válaszokat.


Legközelebb biztos hagyni fogom, úgy sajnáltam :(

2023. okt. 14. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer elrántotta a lábat nagyon hirtelen, szintén pirosas lett, de utána helyre jött, sajnáltam szegénykémet, de már muszáj volt a pedikűr.
2023. okt. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Salx Narval ***** válasza:
53%
A leírtak alapján nem volt ez a vágás annyira mély. Amúgy mi indokolja a karmok levágását? Én soha nem vágtam vissza egyik macskám karmait sem, nem is láttam náluk olyan mértékű karomnövekedést ami ezt indokolttá tette volna.
2023. okt. 15. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5-ös, sok macskánál nincs megfelelő körömcsiszolásra lehetőség. Egy kaparófa nem elég erős, mint pl egy érdes fatörzs.


A benn tartott macskáknak ezért vágják a körmét, mert nem tudja kinn megoldani, plusz nincs is szüksége rá, hiszen nem kell fára másznia, vagy verekednie élelemért.

2023. okt. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5-ös

Bennti cica, van kaparófája meg cicafája ahol tudja élezni a körmét, de attól vágni kell mert nagyok.

Nem bántja a bútort, inkább a játéknál jön elő igazán (kiszakítja a játékait).

2023. okt. 15. 14:17
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Akkor valószínűleg az enyémnél azért nincs túlzott karomnövekedés mert a lakásban elég sok helyen kőburkolat van, a lépcső csúszásgátlós olyan a felülete mint a smirgli. A kaparófaként is funkcionáló óriási yucca pálmák törzse is alkalmas lehet karomkoptatásra. Nem vettem észre ugyan, hogy a követ, v a lépcsőt kaparná de van egy fa ládája annak az alját rendszeresen gyepálja na meg a yuccát is. Köszönöm a magyarázatokat.
2023. okt. 16. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!