Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két macskának hány alomtálcát...

Két macskának hány alomtálcát kell biztosítani?

Figyelt kérdés
Egyelőre 1 van nekik azzal is megvannak csak két naponta cserélem nekik az almot ami sajnos hamar elfogy. Gondoltam vennék még egy almos vécét, de a neten úgy olvastam kettőnek már három vécét kell biztosítani? Ez tényleg így van?
2023. okt. 16. 12:51
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt macskája válogatja.... van, ahol elég nekik az egy, itt vagy nagyon szerencsés a gazdi, vagy valamit nagyon jól csinált a cicusok "nevelését" illetően.😻

Általában 1-3. Ritkább esetben elég az egy. Ha 2 van, már nem lehet nagy gond, elvileg elég kellene, hogy legyen. :)

2023. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
A szakértők azt mondják, hogy mindig eggyel több tálca kell, mint ahány macska van. Tehát igen, jelen esetben három kéne.
2023. okt. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
79%
Szerencsés vagy ha nincs ebből gond és 1 wc-t tudnak használni. Általában a macskák száma +1 a javasolt, tehát neked 3.
2023. okt. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

Nem tudom, miért kéne 3 wc 2 macskának.

Nekünk 2 van a kettőnek, de mindkettő használja mindkettőt.

2023. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

3-at szoktak ajánlani, de valószínűleg a 2 is elég lesz. Vagy ha olyanok a macskák, akkor lehet nem is fogják használni, mint nálunk :D

Nálunk az volt, hogy amíg egy cicánk volt, egy átlagos méretű alomtálcája volt a fürdőben. Aztán fél évvel később mikor befogadtunk egy másik cicát, vettünk egy új alomtácát, egy jó nagyot. Kb 2 hét alatt teljesen átszokott a másikra és soha többet nem is volt használva a régi alom, úgyhogy egy idő után azt el is raktuk. Szóval hiába a 3 az ajánlott, ők teljesen jól elvannak így már egy éve és hiába lenne több, nem is használnák. Az azért biztos számít, hogy ez tényleg nagy alomtálca (fedett amúgy) és minden nap takarítjuk.

2023. okt. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
43%
Akkor kell több alomtálca ha nagy a lakás (alsó-felső szint stb) vagy ha az egyik macska terrorizálja a másikat. Pl megtámadja wc-zés közben. A cicák könnyen stresszelődnek.
2023. okt. 16. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az enyéimnek egy elég. Három volt nekik, aztán kettő, de mindig csak egyet használtak, így felesleges volt a többi. Szerintem a legtöbb esetben sok a három, de azt ajánlják, hogy eggyel több alomtálca legyen, mint ahány macska (kivéve 1 macskánál). Ki kell tapasztalni.
2023. okt. 16. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
86%

A hivatalos álláspont, amit nekünk is mondott az orvos, hogy minimum amennyi macska van, de a legjobb, ha van még plusz 1.


Erre mit csinál a 2 macskánk, akárhány budit kapnak, egyre járnak. Így maradt 2 macskának 1, mert kettő csak dísznek volt.

2023. okt. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez nagyban függ attól, hogy milyen gyakran takarítod. Nekünk kevesebb doboz van, mint ahány macska, de én home office-ban vagyok, rögtön kiszedem, ha van valami így nem zavarja őket. Van persze, hogy elmegyünk hosszabb időre, de akkor meg egésznap alaszanak, ritka, hogy mind kakálna, inkább akkor állnak neki sorban, mikor megjöttünk, mint akik tudják, hogy akkor kiszedjük, de azért nem hiszem, hogy egy macska visszatartja, szerintem előbb szarna mellé. :D
2023. okt. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekünk 2 cicánk van, de csak egy WC-jük van, teljesen jól megvannak vele. Az alom naponta takarítva van. Ha nagyobb lakásban élnénk, lehet vennék nekik kettőt, de így feleslegesnek érzem, nem is lenne hely hova rakni.

Nálunk a cicuk mindig úgy csinálják, hogy ha az egyik bemegy WC-re (zárt, ajtós macska wc van) a másik megvárja őt közvetlen az ajtó előtt, vár míg végez a dolgával, és ha már kijött, akkor megy be a másik. :) Mikor kisebbek voltak, volt, hogy egyszerre mentek be :D

nov. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!