Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem kommunikál velem a...

Miért nem kommunikál velem a macskám?

Figyelt kérdés

Kettő cicám van ,az egyik állandóan válaszol ha hozzászólok,ő lány.

A másik fiú és 99%-ban hozzám se szól, nem is válaszol csak néz és lesajnál ,hogy próbálkozom. Ritkán válaszol csak de akkor produkálja magát ,hogy plusz kaját kapjon.



2023. okt. 17. 22:04
 1/7 anonim ***** válasza:
64%
Szarik rád magyarul.De amúgy mit vársz egy macskától.Beszélsz neki és ő visszanyávog? Ez a nagy beszélgetés?
2023. okt. 17. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
4%
Az mi, ha nem kommunikáció?
2023. okt. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindegyik nyávogós, manapság úgy mondják, hogy más a szeretetnyelve. Van, amelyik a simogatást kedveli, ha kaját adsz neki, ha szórakoztatod, van amelyik nézelődni szeret, nézni amit csinálsz vagy csak melletted lenni, biztonságban.
2023. okt. 18. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Salx Narval ***** válasza:
87%
Számomra is furcsa a jelenlegi macskánk viselkedése az elődeihez képest akik hangosak és követelőzőek már-már erőszakosak voltak. Amikor még kölyök volt azt gyanítottam, hogy valami baja van és azért nem tud nyávogni, de volt egy kisebb balesete akkor azért hallatta a hangját, megnyugtatásomra.:D Mondjuk én díjazom, hogy nem nyávog folyton a fülembe mint az előzőek, a viselkedése is várakozásomon felüli, már-már természetellenes ha többi macskánkhoz viszonyítom.
2023. okt. 18. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem tud beszélni?
2023. okt. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

A macskanyávogás valójában specifikusan nekünk kifejlesztett kiabálás :)


A természetben az anyamacska és a kicsik nyávognak egymásnak, mert a kiscicák hallása még nem elég érzékeny a halk, számunkra már nem hallható tartomány meghallására. Ezért szó szerint kiabálniuk kell egymással.


A hosszú, együtt töltött év alatt a macskák alkalmazkodtak ehhez. Ha akarnak valamit, akkor kiabálni kell, mert nem halljuk.


Ennek ellenére van pár cicc, akire ez nem igaz (jellemzően azok, akik nem emberek közelében nőttek fel) - láttál már olyan cicát, aki rád nézve csak kinyitotta a száját? Ő is nyávogott, szimplán csak nem elég jó a füled, hogy meghalld.


Vannak hangos, figyelemmániás cicák, azok a "hé, itt vagyok, ide figyelj!" fajták. Vannak a csendes típusok, és van az enyém, aki figyelemfelhívási célból dolgokat lökdös le az asztalról :D

Minden cica más, nálad pusztán a véletlen műve, hogy épp a két nőstény a beszédes, és a kandúr csendes. Ez egyed, és nem nemfüggő.

2023. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
87%

Az, hogy nyávog, a macska kommunikációjának kb 2-3%-át teszi ki. A macska alapvető kommunikációja testbeszéd, mimika (pl fülek, bajusz állása, stb), és egyéb hangok (meg szagok, de neked ez mindegy).

Az, hogy egy macska nyávog-e sokat, vagy sem, az sok mindentől függ. Van olyan teória, miszerint ha kölyökkorától kezdve sokat beszélnek hozzá, akkor nagyobb fogékonysággal "válaszol", de én ezt nem tudom megerősíteni. Én sok kiscicát neveltem már fel, sok kóborka került hozzám, és mindig beszélek hozzájuk, de amelyik felnőttként is nálam maradt, nem látok bennük ilyen mintázatot. Ez egyéniség kérdése is, nem egyformák.

Másrészt ezt, hogy "lesajnál" a macskád, ez ordas nagy hülyeség. Ne vetíts emberi érzéseket, viselkedésformákat a macskára, mert értelmetlen. A macska nem sajnál le, számára értelmezhetetlen egy ilyen elvont fogalom... Ha néz rád a macskád, tehát a szemedbe néz, az már egy egyfajta bizalmas kommunikáció, ha lassan rádpislog, akkor kifejezetten pozitívat jelez feléd. Ellenben a nyávogás önmagában egyáltalán nem pozitívum, inkább csak figyelemfelhívás, aminek ezer oka lehet.

2023. okt. 18. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!