Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Érdemes lenne összevarratni a...

Érdemes lenne összevarratni a szemhéját?

Figyelt kérdés

Cicám kiscica korában elveszítette az egyik szemét, nyáron volt 1 éves, vörös kandúrka. :) Nagyon életvidám, 2x olyan eleven, mint egy "normál" cica, szóval semmiben nem hátráltatja őt.

Most csak piros a szeme, nem lát vele, szerintem megvan a szemgolyója, de be van esve neki. Szerintetek érdemes lenne összevarratni a szemhéjait? Láttam már több cicánál, de nekünk nem varrták össze.

Elfertőződhet? Sosem piszkos, csipás neki, szépen takarítja magának.


2010. okt. 18. 22:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon becsüllek, hogy így aggódsz a macskádért (nekem is van öt) de nem hiszem hogy itt erre a kérdésre hiteles választ kaphatsz - hacsak nem egy állatorvos válaszol.


Én elvinném dokihoz, és azt csinálnám, amit javasol.

2010. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nekem is 3 cicám van :) Sajnos nemrég kellett elaltatni az egyik cicám :( rákos volt :( nagyon szerettem, 8 éves volt. Igazi egyéniség volt, mindig megsértődött, aztán elvonult morogva, de amikor azért is elkaptam és megsimogattam, akkor már persze dorombolt :)

A félszemű cicám egy fehér-vörös hatalmas kandúrka (perzsa a nagyapja), imádja, ha bogyókat és kavicsokat dobálok neki, mindent pofoz és rohan utána. :)

Másik két cicám lányka, egy cirmos és egy fekete-fehér.

Imádom őket :) Most volt kint nemrég a doki (amikor altatta a cicám, meg beoltotta a kutyánkat meg féreghajtó volt a kutyának és meg minden cicának), akkor nem mondta, hogy varrjuk össze. Még meg is jegyezte, hogy milyen szép kandúrka, és a szeme is milyen szépen helyrejött. Remélem tényleg nem baj, hogy így van "szabadon".

2010. okt. 18. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:

Nézd, ha a szemgolyója megvan, csak nem lát vele, akkor az ettől nem fertőződhet el.

Szerintem, jobban zavarná az összevarrás, egyik kis kényes cicám a bolhairtó nyakörvtől majdnem meghülyült.

A macskák nagyon könnyen alkalmazkodnak és legjobban a a megszokott dolgokat szeretik, de szerintem ezt Te tudod.


Vigyázz a cicáidra, örülök, hogy néha összefutok az oldalon ilyen felelőséggel gondolkozó emberekkel.

2010. okt. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Amennyiben nincs vele így probléma, szerintem ne varratasd össze. De talán érdemes lenne az állatdokival is konzultálnod ez ügyben.
2010. okt. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

Szerintem akkor hagyom így neki. Sokan megborongnak a látványtól, amikor meglátják, hogy nincs szegénykémnek egy szeme. De én már megszoktam :)

Doki eddig se mondott rá semmit, szerintem akkor nem is kínzom a cicám azzal, hogy elvisszük a dokiig. Így is rosszul van a kutyáktól, mert a szomszéd kutya elkapta, napokig nem is találtuk, azt hittük meghalt aztán előjött úgy, hogy az egyik hátsó lábára nem tudott ráállni meg meg volt nyomva a gerince. Szerencsére nem volt törés, csak zúzódás, kb. 2-3 hét alatt felépült. Tornáztam vele, fokozatosan szépen másztattam, futtattam, dobáltam neki a kavicsokat, csak hogy mozgassa magát és ne álljanak be az izmai. Nagyon szépen rendbejött :)

Itt egy kép róla, igaz nem a legjobb, de nem volt időm még csinálni róla értelmesebbet :)

[link]

2010. okt. 19. 09:30
 6/10 A kérdező kommentje:

*megborzongnak


Itt kicsit csipás is a szeme, gondolom még nem mosdott meg :) Majd csinálok jobb képet, ez pont azután készült mikor a kutya elkapta és már kezdett felépülni, itt még eléggé össze van zuhanva szegénykém. Azóta már szépen visszahízott. Na mindegy :)

2010. okt. 19. 09:33
 7/10 anonim ***** válasza:

[link]


Nem látni semmit!!

2010. okt. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Pedig feltöltöttem...de valószínű akkor letörölték. Pedig jó volt a link, mert közben másnak még elküldtem és működött :)
2010. okt. 19. 21:23
 9/10 A kérdező kommentje:

Nah feltöltöttem máshol:

[link]

Elvileg jónak kell lennie a linknek, kipróbáltam.

2010. okt. 19. 21:26
 10/10 A kérdező kommentje:

Csináltam mostani képet, akit érdekel esetleg:


[link]

[link]

[link]


Ennyire látszik a szeme. Szerintem nem annyira vészes. :)

2010. okt. 20. 20:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!