Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi mennyi eleség kell egy 7...

Napi mennyi eleség kell egy 7 hetes és 700 grammos kölyökmacskának?

Figyelt kérdés

Még nagyon kicsi, de szépen eszi az alutasakosat. Most napi 1-et kap, két részletben. Befalja mind, utána meg óriási a hasa jóllakottan. Felix junior alutasakost vettünk neki. Az a baj, az útmutató rajta 4 kilós felnőtt macskáról szól, hiába junior a táp.. 4 kilósnak 4 tasak kéne. de ő csak 700 gramm. Egy másik útmutató meg azt írja, 8-12 hetes korban 1-5tasak/nap de ez így hülyeség.. szóval mégis mennyit kéne neki adnunk?

Plusz vettünk joshera száraztápot is, gondoltam áztatva kap, de abból még nem adtunk.


Meg joshere száraztápot, de abból még nem adtunk.


2023. okt. 23. 09:07
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ui: az utolsó mondatért bocsi, véletlen ott maradt xD
2023. okt. 23. 09:08
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Amennyit megeszik. Legalább 2-t
2023. okt. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szárazat is tegyetek ki neki egy külön tálba, nem kell áztatni, majd rákap, ha már megbírja enni.
2023. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Meg még az anyja is eteti úgy is, nem kell félteni.
2023. okt. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Nincs anyja már sajnos, így az nem eteti. Ha mindig lenne előtte, szerintem halálra enné magát, mert így is akkora a hasa ha megeszik egy tasakkal egyszerre, hogy majdnem kidurran.. de tényleg, óriásira nő a hasa. Aztán persze emgemészti és lemegy a nagy has, de olyan hatalams hordoó lesz, hogy emiatt adjuk 2 részletben oda az 1 tasakot, mert féltjük. Annyira nem értünk a macskákhoz, de kiskutyáknál pl. ha túl sokat bezabálnak, könnyen leeht bélcsavarodás, és félünk, hogy esetleg a macskánél is hasonló baj lehet.
2023. okt. 23. 09:28
 6/12 anonim ***** válasza:
55%

Hol az anyukája?

Akkor nem kell állandóra, de akkor áztassatok száraztápot neki és a 2xfél tasak mellett 2x1 evőkanál tápot áztatva adjatok, abban több a tápanyag.

2023. okt. 23. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
70%
Tegyétek ki neki nyugodtan a szárazat, nem zabálja magát tele. Megtanulja ő is mennyit tud enni
2023. okt. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk nem artana jobb minosegre cserelni a kajajat, ez sajnos nem megfelelo.
2023. okt. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Tej való egy ilyen bébinrk
2023. okt. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk, hol az anyja, talán elütötték. Kóbormacska. Ismerősünk találta a kismacskákat, az ő telkén születtek, ezért adott kaját is az anyamacskának, mert megsajnálta őket. Meg tejet is adott nekik.. én tudom, hogy azt tilos, ő nem tudta. Egy idő után már nem járt az anya a kicsikhez (gondoljuk, esetleg meghalt) ezért az ismerősünk gazdikat keresett a kicsiknek, és hozzánk került az egyik.

Egyelőre azért vettem a felix kaját, mert az ismerős ezt tette ki az anyamacskának is, és a kicsik is ettek már még akkor belőle, gondoltam így si stressz neki minden, ne legyen még a kajaváltás is az.

Az elsá napon mikor megérkezett, alig akart enni. de aztán nagyon belejött, most annyit zabál, amennyit csak elérakunk.

2023. okt. 23. 12:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!