Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Napi mennyi eleség kell egy 7...

Napi mennyi eleség kell egy 7 hetes és 700 grammos kölyökmacskának?

Figyelt kérdés

Még nagyon kicsi, de szépen eszi az alutasakosat. Most napi 1-et kap, két részletben. Befalja mind, utána meg óriási a hasa jóllakottan. Felix junior alutasakost vettünk neki. Az a baj, az útmutató rajta 4 kilós felnőtt macskáról szól, hiába junior a táp.. 4 kilósnak 4 tasak kéne. de ő csak 700 gramm. Egy másik útmutató meg azt írja, 8-12 hetes korban 1-5tasak/nap de ez így hülyeség.. szóval mégis mennyit kéne neki adnunk?

Plusz vettünk joshera száraztápot is, gondoltam áztatva kap, de abból még nem adtunk.


Meg joshere száraztápot, de abból még nem adtunk.


2023. okt. 23. 09:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

"első napon ... most annyit zabál" - Mióta van nálatok? Még ha nincs is már anyukája, de legalább fajtársak(testvérek) között kellett volna hagyni minimum(törvény szerint) 8 hetes koráig, de ha jót akartál volna neki, akkor megvárod a 3 hónapot.

Most, ha már belejött az evésbe, akkor vehetsz neki normális kaját is.

2023. okt. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

#11 Miért kell ilyen bunkó hangnemben reagálni, főleg úgy, hogy fogalmad nincs a háttérsztoriról?


Eleve ez a macska egy kóbormacska kölyke, szerintem akárhogyis, de már most jobb helyen van itt nálunk, mintha kint maradt volna az utcán vagy bekerült volna a helyi sintértelepre...

Ha nem tűnt volna fel, jót akarok neki, és próbálok tájékozódni, hogy lehetőségeinkhez mérten a legjobb legyen most neki.


Nem én akartam elhzoni 6 hetesen (ami amúgy nyilván csak saccolt, de most olyan 7 hetes körüli, és 1 hete van nálam) de az ismerősünk ki akarta paterolni a garázsából őket, amint lehet. Ő sem szar alak, csak elég rossz helyre születtek a cicák, plusz ő nem is kedveli annyira az állatokat, de azért mégsem kergette el őket mint sokan tennék, sőt még kaját is adott a szerencsétlen lesoványodott anyamacskának hogy ne pusztuljon el.. aztán valószínűleg mégis meghalt, de még ekkor sem hagyta magára a biztos halálban a kicsiket, hanem legalább odaadta olyanokank, akik törődnek velük.

Nyilván vannak szebb történetek is, de szerintem azért itt sokkal rosszabb végkimenetelek lehettek volna, mint ami lett.

2023. okt. 25. 15:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!