Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lakásban is boldog lehetne a...

Lakásban is boldog lehetne a cica?

Figyelt kérdés

Egy csont sovány, rossz állapotú kandúr cica csapódott mamám udvarára. Elkezdtem gondozni és ivartalaníttattam is. Kiderült hogy FIV+, illetve mellhártya gyulladása van. Szerencsére az étvágya nagyon jó és szépen erősödik is.


Mamámnak van már saját cicája, ezért nem nagyon akar másikat, főleg a FIV miatt, úgyhogy a cica most egy szomszéd udvarán lakik.


Én lakásban lakom, és nagyon megszerettem ezt a cicát, és szívesen magamhoz venném. De aggódok amiatt, hogy talán lakásban nem lenne olyan boldog.


Ráadásul barátságtalan macska is, biztosan bántották, nem bízik senkiben, csak evés közben lehet simogatni (akkor hízeleg és bújik), máskülönben fúj ránk vagy elmenekül.

Persze most még a kandúr természet is benne lehet ebben, meg hogy nem ismer annyira, nem bízik bennünk.

De ez a része nem is érdekel, nem bánom, ha nem lehet majd simogatni, ugyanúgy fogom szeretni.


Az izgat, hogy a lakásban jól érezné-e magát.

Szerintem ott jobb helye lenne,mert biztonságban van és nem szerez egyéb betegségeket, ráadásul tőlem mindent megkapna.

A másik alternatíva az, hogy a szomszéd udvarán élne (egy másik macska és kutya mellett, akik utálják az új jövevényt). A szomszéd egy idős asszony, aki bár nem bánja hogy ott van, eteti, meg csinált neki fekhelyet is, de ezen kívül mást nem fog csinálni neki soha, kezelésére sem költene ha beteg, főleg, hogy meg sem lehet fogni, így udvaron pláne nem. Neki nem kell mindenáron ez a cica, már kérdeztem őt.


Nekem nincs háziállatom jelenleg, így nálam egyke cica lenne, FIV miatt meg főleg.

De egyszer már vittem innen 2 felnőtt udvari cicát a lakásomba, és megbántam, mert utána nagyon hamar súlyos vesebetegek lettek, és el kellett altatni őket. Engem ez nagyon megviselt és magamat okoltam, hogy ekkora stressznek tettem ki őket, hogy egy 600nm-es telekről hirtelen bekerültek egy 2 szobás albérletbe. Persze ügyesek voltak mindketten, nem tomboltak, de azért én utólag rájöttem, hogy ez azért "csendben" megviselhette őket, mert nem így szokták meg egész korábbi életükben. Én úgy gondolom, ha kicsi korától bent van egy cica, akkor teljesen természetes élettér neki a lakás, de vajon egy ilyen tipikus kandúr, aki egész életében kint csavargott, hogy viselné ezt? Megéri ez a váltás az ő szempontjából?

Az ivartalanítás óta egyébként nem is igazán csavarog, főleg heverészik csak. Ezt lakásban is folytathatná, ráadásul ott nem a mínuszokban. De nem akarok önző lenni, hogy belekényszerítsem egy ilyen életmódba, csak azért mert jót akarok neki, de attól még nem biztos, hogy az tényleg jó is neki.


Bocsi, hogy hosszú lett.

Köszönöm szépen előre is a tapasztalatokat, sztorikat, tanácsokat!


2023. okt. 30. 21:47
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
Ez minden macskánál egyéni.
48 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
92%

Ha nyugodtabb macska, nem vadászik, akkor nagyobb eséllyel megszokja bent. A gazdáját meg fogja kedvelni, ha más embereket nem is olyan könnyen. Az, hogy már engedi magát simogatni, bújik, az egyeértelműen ezt jelenti.

Amúgy szerintem nem függ össze a két régi macska betegsége a befogadásukkal.

2023. okt. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%

Hat ha fiv-es, akkor nem sokaig kell ezen gondolkodni, nagyon gyorsan elviszi valami kis betegseg kint.


Csak es kizarolag egy megoldas van, bent kell lennie, mas valasztas nincs az ilyen macskak szamara nagyon.

2023. okt. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy próbát mindenképpen megér. Nekem van olyan befogadott cicám, aki odakint olyan volt, mint egy vadmacska, az összes többi macskámat és a kutyámat is megtámadta, aztán amint behoztuk, rögtön otthon érezte magát, és azóta is nagyrészt szobacica, csak ritkán megy ki a kertbe. Azóta már a hálószobában, a paplanunkon alszik egész nap.
2023. okt. 30. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2023. okt. 30. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk 4 cicànk volt, pár nap eltéréssel megmérgeztek hármat 😓

Ezután nem sokkal a negyedik kinti-benti cica lett, és nagyon élvezte a bentlétet is, pl. egyből beköltözött az àgyunkba 🙂

Sajnos laphàmràkja lett, szóval szinte teljesen benti lett, csak éjszaka vagy borús időben mehet ki kicsit, igaz, hogy már kb. 10 éves lett közben, biztos "öregasszonyosodott" is, lustul 😊

Lényeg, hogy mostmàr jól elvan benn, csak pár nap kellett neki, hogy megszokja a kijárási tilalmat.

(Amúgy abba gondolj bele, hogy ha menhelyre kerül egy kóbor cica, azt csak benti tartàssal lehet örökbe fogadni...)

Szerintem vedd nyugodtan magadhoz, viszont az elején kell neki pàr búvóhely és sok nyugalom, ne erőltesd rà a tàrsaságod, várd meg, míg ő nyit feléd, és biztos vagyok benne, hogy jól meglesztek.

Sok sikert és hosszú èletet a cicunak (veled)! 🙂

2023. okt. 31. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
94%

FIVes cicánál nem is gondolkodnék, alapvető érdeke neki és a többi cicának is, hogy benti (és egyke) cica legyen.

Ha tudod neki biztosítani a megfelelő ellátást, orvosi kontrollt, akkor egy percig se habozz. :)

2023. okt. 31. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
40%
Nagyobb városban, panelban lehet. Vidéken, falun, ahol a fű zöld,fák vannak a kertben, macskák-egerek jönnek mennek, madarak repülnek folyton, ott a legtöbb macska beleőrül, ha bent kell tartani.
2023. okt. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
80%
Ha macskaleukózisos, akkor pedig a legksebb megfázás is általában elviszi a cicát szinte bármilyen orvosi kezelés mellett. Tapasztalat.
2023. okt. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

Nem őrül bele a cica, ha van kert, mégis bent kell lennie. A mi cicánkat folyton megharapta valamelyik szomszéd macska, és miután már nem tudom hányadszorra kellett rajta felnyitni a tályogot, sőt legutóbb már kettőt is, és majdnem belehalt, kimondtuk a verdiktet: többé nem mehet ki a házból.

Nagyon jól elvan idebent is, szoktuk pórázon sétáltatni a kertben, akkor napozhat, hempereghet, szaglászhat, nézelődhet, ennyi.

2023. okt. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat mindenkinek.

Jöhetnek még. :)


#8: nem leukózisos, hanem FIV-es.

FeLV tesztje negatív lett.

2023. okt. 31. 21:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!