Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska átszokatása forgalmas...

Macska átszokatása forgalmas főútra?

Figyelt kérdés
Eddig csendes, kis utcában laktunk, néhány autó járt napközben. Azonban most főútra költözünk, ahol 70-80-nal is mennek az autók. Meg tudnák megszokni a nagy forgalmat a cicák? Eddig kint hemperegtek az utcán, de most félnénk, hogy abban a pillanatban elütnék őket. Tudnak maradni a szüleimnél, ahol eddig is éltünk, csak sajnáljuk őket, de nyilván, az ő életük fontosabb.
nov. 6. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
95%

Sajnos valószínű, hogy hamar véget ér ott az életük.


Nagymamáméknál anno földút volt, ahol kénytelen volt minden kocsi lassan menni. Nemrég felújították, aszfaltozták, és sok ottani cica nem számított rá, hogy gyorsan fog jönni a korábban csak döcögő autó :/


Szoktatni nem igazán tudjátok. A megoldás az, hogy ha magatokkal viszitek, akkor vagy bent tartjátok, vagy macskabiztossá teszitek a kerítést.

nov. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem maradjanak a szüleiteknél inkább. Ha eddig kinti cicák voltak, a házban tartás már kvázi kínzás lenne nekik, a főút viszont nagyon veszélyes, és nem kockáztaatnék. Lehet hogy amúgy elkerülnék mert hát nem hülyék, de bármikor jöhet egy kutya vagy valami, amitőpl megijednek és kirohannak az útra. Megértem hogy rossz otthagyni őket, de az lesz nekik a legjobb.
nov. 6. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Benti cica lét, vagy kifutó a kertbe, macskabiztos kerítés. Nem ördögtől való dolog vigyázni a macskára.
nov. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Nincs mit megszokni rajta, eddig is mázlitok volt csak, hogy életben maradtak a macskák.

Sose késő viszont elkezdeni felelős emberi lénnyé válni. Több opció is van: kizárólagos benti tartás, vagy kifutó építés, vagy macskabiztos kerítés.

nov. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Még amelyik macska kiskorától forgalmas főút mellett él, annál is csak idő kérdése hogy elgázolják. Egy hétig se lesz macskátok, ha kiengeditek őket.
nov. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%

Mondjuk add oda a macskát valakinek, aki vigyáz rá, jól tartja, és nem tervezi elüttetni egy autóval.


Eddig is csak a szerencsén múlt, hogy nem gázolták el, de most garantáltan ez történik majd.

nov. 6. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem véletlenül szoktam mondani, hogy még kevésbé forgalmas úton is tartsuk legalább az udvaron a macskákat. tizenéves koromban három kinti macskám is volt különböző időben (20 éves vagyok néhány éve volt), mind a hármat egy éves kora előtt elütötték. És nem forgalmas út mellett lakunk, naponta, ha 4-5 autó elmegy a mai napig az már különleges esemény, ráadásul sarki ház, úgyhogy itt már a legtöbben lassítanak is, ráadásul a két sarok között mind a négy oldalt viszonylag rövid az útszakasz, így túlságosan felgyorsítani sincs idejük (néhány önjelölt rally versenyzőt kivéve természetesen, de ők mondjuk nem napi szintű résztvevők a helyi közlekedésben, a környéken viszonylag normálisak laknak). Azért nem hiszem, hogy olyan jó volt a macskáknak kölyökként elpusztulni, mert "szabadok voltak". Azóta nem volt macskánk, de ha lesz egyszer, én inkább kifizetem a macskabiztos kerítést, ha ki akarom engedni az udvarra, minthogy az utcán az autók között szaladgáljon. Szerencsétek volt, hogy eddig nem ütötték el őt.

A gyors autótól meg még jobban megijed. Nem az a baj, hogy szándékosan kiugrik a macska, hanem az, hogy megijed a közeledő gyors járműtől és nem tudja merre szaladjon. Az ember is képes ijedtében fordulásból nekirohanni a falnak, vagy például ott vannak a tipikus leblokkolók, akik meglátják az autót és lefagynak. Csak mondjuk, ha jön 70-80 km/h-val a kocsi, és az úton ücsörgő macska leblokkol, vagy az út szélén lévő macska megijed és elkezd futni, az autó már tuti nem tud megállni. Ráadásul nem csak az a baj, hogy a macskát elütik, hanem az, hogy a jó érzésű ember próbálja elkerülni a gázolást, és rosszabb esetben ő is lecsúszik az útról.


Csak hogy példát mutassak a macskabiztos kerítésre, többek között itt van néhány link:

[link]

[link]

[link]


A benti macskatartásnak meg az a lényege, hogy a macska nem biodísz, ugyanúgy foglalkozni kell vele, mint egy kutyával. Ha megfelelően van lefárasztva, eleget játszol foglalkozol vele, akkor nem fog randalírozni. A kutyák is ugyanúgy rombolnak, pusztítanak, ha nincs velük eleget foglalkozva, csak valahogy sok ember elfelejti, hogy a macska is ragadozó emlős.

nov. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
73%
Ha kinti cicák voltak egész életükben akkor én is azt mondanám, hogy maradjanak a megszokott környezetben, de még jobb lenne ha egy jó kerítéssel, v sövénnyel megtudnátok oldani az udvarban tartásukat és magatokkal vinnétek őket. Szerintem őket már nehéz lenne csak a lakásban tartani de ez a mentalitásuktól is függ, nem zárható ki, hogy gond nélkül megszokná némelyik macska ezt is, én nem erőltetném ezt a megoldást. Egy forgalmas helyen nyilván nem engedhetitek szabadon mászkálni őket, de ezt te is jól tudod.
nov. 7. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Cicáknak halálos itélet a főut közrlsége.
nov. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!