Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Akinek mérgezést túlélt a...

Akinek mérgezést túlélt a cicája, mennyi idő kellet hogy helyre jöjjön? Van egyáltalán, akinek túlélte?

Figyelt kérdés
egyáltalán mennyi az esélye, szerintetek, ha ellátta a doki nagyon lelkiismeretesen, de mondta, hogy nem tudja mennyi szívódhatott fel, és ez idegméreg, a tünetek alapján.., hát 2 napot mondott, hogy kritikus, már ma az első nap estéjén kicsit jobban van, reménykedhetek, ugye?
2010. okt. 19. 21:06
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Igen, akkor reménykedhetsz. Nekem egy napot mondott a doki,hogy ha megéri a reggelt, a kilenc életéből egyet biztosan elhasznál. Sajnos nem érte meg , a kis drágám.

Ezerféle átkot rászórtam arra a mocskos dögre, aki a mérget kirakta, akkor is ha százszor visszaszáll rám. Száradjon le a keze, és hetedíziglen jusson a pokolba aki ilyet tesz.

2010. okt. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
mi pont időbe vittük még el őt a doktorhoz. azt mondta hogyha 1 nappal később visszük már egyáltalán nicns esély. kapott szurit, és mondta h így sem biztos a túlélés. hál istennek rendbe jött, mert kb 3 nap múlva kapott még egy szurit. aztán igazából 1 hét kellett a teljes felépüléshez hogy mindent egyen-igyon.de én még így is átkozom azt aki kitette!!!!!!!!!! a cicák pedig nem ártanak senkinek, sőt még egeret is fognak!
2010. okt. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
21%

előre bocsánat az offért


Állatbarátnak tartom magam, vannak háziállataim, de igenis árthatnak a macskák. Errefelé elég sok macska kószál a kertekben. Virágokkal foglalkozunk, és nem egyszer volt már rá példa, hogy a cica végiggázolt a nővőfélben levő virágokon, többet letörve arra, amerre járt. 1-2 szálnál nem lenne gond, de amikor már több tízezres a kár, az már szerintem igenis gondot jelent. Persze kerítés van a szomszédos kertek között, de ez nem jelent nekik akadályt, többször is szóltunk a közeli macskatulajdonosoknak, hiába. Figyelmeztettük őket, ne engedjék kószálni össze vissza a kertekben,főleg nem tüzelési időszakban, mert olyankor még nagyobb a baj. Ezek után mondhatni vessenek magukra. Nem tudom Te/Ön mit szólnál/szólna, hogy ha a Te/Ön megélhetését törné össze az állatka. Azt hiszem nem lenne kellemes élmény, hogy annak egy része amiért dolgoztál/dolgozott egy lépéssel egyenlő lenne a nullával.


Még egyszer bocs az offért, de ez kikívánkozott.

2010. okt. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Előttem szóló, én az első vagyok. Én is megértem a problémádat , meg a te érdekeidet, a kóbor macskákkal nekünk is sok bajunk van, valahol azt gondolom, hogy nem lesz vége sose ennek az ördögi körnek. Hiába szólsz a macskatulajnak, hogy ne engedje át a macskáit a te virágaid közé, hogy fegyelmezed a macskát, hogy márpedig oda nem mehetsz? hát kb sehogy. Még az ivartalanítás sem biztos hogy megoldás, lehet hogy még attól is elkóborol a cica. De mondok mást. Kitenni csak a granulált mérget szabad.Ezt pedig a macska nem eszi meg. Ételbe, tejbe stb keverni nem, az büntetendő. Mondok is egy példát. Tegyük fel, méhekkel foglalkozol. A méhek isznak a mérgezett italból, víz vagy akár tej, oda az állomány,ledöglik, márpedig a méhészkedés milliós játék, és ott már komoly perre és kártérítésre számíthat az aki a mérget kiteszi, és a másik fél még bizonyítani is tud. Vagy pl, az értékes teszem azt több tízezer forintos macskák ami történetesen kölyköket vár, belehal a mérgezésbe, nekem meg oda a macska ára, meg a kismacskáké. Simán indíthatok kártérítésért eljárást. Nyilván lehetne megoldás, te bekeríted a virágokat apró lyukú háló vagy ilyesmi és minden felelős gazda ivartalanítaná az állatát hogy kevesebbet csavarogjon. Valamit valamiért.
2010. okt. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Azért remélem nem mérgezel macskát, mert kárt tett a munkádban?
2010. okt. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha egy cigány ellopja a termést, nem ölheted meg...a macska nem direkt csinálja, ezért nem kéne meghalnia. Vmi riasztó berendezést kéne beszerezned, vmi gyengébb villanypásztor vagy hasonló, más is így csinál pl a vadkárok ellen, nem mérgezi meg a vaddisznót...
2010. okt. 19. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

21:48-as vagyok.


Nem tettünk ki mérget, "fenyegetőzni" próbáltunk, hátha javul a helyzet. Nekünk is volt már sajnos mérgezéses esetünk. Volt egy gyönyörű, törzskönyves német juhászunk. Szegényt valaki megmérgezte, pedig az udvart sosem hagyta el. Próbáltuk megmenteni, de sajnos folyton vizesedett utána a hasánál, és így meg kellett tőle válnunk. Szóval tényleg átérzem azt az oldalt is =)

2010. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nehéz felfogni hogy rohangálhatnak tüzelő macskák szanaszét...Basszus ivartaslanítani vidéken nem divat? Nem ám...sok primitív ember...
2010. okt. 19. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Igen sok vidéki nem úgy neveli az állatot ahogy kell, de ezek többségét nem is érdekli ha elpusztul a macska. Aki viszont szereti az állatát, és életben akarja tartani, annak lehetne annyi esze, hogy ivartalaníttatja, de sajnos nem mindig van, mert "nincs se időm se pénzem". Nemrég feltettem egy kérdést, Állatvédök figyelem kezdéssel, azt hiszem hasznos lenne utána olvasnotok, hogy milyen emberek élnek ezen a földön.
2010. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
2010. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!