Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Keveset mozgó macska?

Keveset mozgó macska?

Figyelt kérdés
Pár hónapja befogadtam egy kb 3 éves macskát. Elvittem állatorvoshoz meg minden,szépen kikupálódott,már gyönyörű a szőre is. A probléma,hogy egész nap lustálkodik. Kinti-benti macska. Ha kint van, nem megy el a nyitott teraszról (többszáz nm telkünk van). De ezt nem túlzásként mondom. Egész álló nap az ülőgarnitúrán ül hónapok óta. Amikor bent van, szintén egész álló nap és éjjel alszik. Néha átsétál a másik szobába. Tehát gyakorlatilag nulla mennyiséget mozog. Van egy 13 éves és egy 16 éves kinti macskám. Azok egész életükben fel-alá járkáltak,fára,tetőre másznak,ugrálnak,be se hajlandóak jönni a lakásba. Ez meg meg sem mozdul. Mitévő legyek? Mert ez az életmód nem hinném,hogy jó a testének.
nov. 9. 19:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Teljesen biztos hogy csak 3 éves? (Ne haragudj, nem hülyének nézlek, írtad hogy befogadott és hallottam már olyat is hogy kiderült hogy az állat sokkal idősebb mint mondták vagy amennyinek látszott.)

Doki mit mond? Egészséges mindene, nincs semmi rendellenes az eredményei között? Szívesen eszik? Ha játszol vele akkor arra vevő?

Az is lehet hogy még bizonytalan nálad, több idő kell hogy kibontakozzon és feloldódjon, vagy csak ki kell pihennie az előtte történteket, vagy végre nyugiban van és kihasználja :3

nov. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Kb 3 éves. Lehet kicsit több,de nem öreg. Az állatorvos szerint teljesen egészséges,bár laborvizsgálat nem volt. Imád enni. Szép a szőre,semmi szájszaga nincs. Mindenhova követ a lakásban,nagyon kedves,bújós. Dehát az,hogy pár óránként sétál 2 métert,nem mondható mozgásnak. Játékra úgy-ahogy vevő, de akkor is inkább ledobja magát hasra és akkor úgy harapdálja a játékokat. Szóval úgy viselkedik mindenben,mint egy átlag macska,csak a mozgásban nem.
nov. 10. 14:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Vannak lustább macskák is, nem biztos, hogy betegek.
nov. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mondjuk én akkor lennék nyugodt hogy ha teljes kivizsgálás után mondaná a doki, hogy minden oké és egészséges.

Még arra tudok gondolni, hogy esetleg fájdalma van, jól tudják titkolni.

De ahogy a második válaszoló írja, vannak igazi lusta macskák, amúgy is rengeteget alszanak, ha jól emlékszem az életük háromnegyedét átalusszák :D

nov. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!