Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mennyibe kerülhet a hallójárat...

Mennyibe kerülhet a hallójárat kiirtása, valamint hogy viselik a macskák magát a műtétet, és a műtét utáni időszakot?

Figyelt kérdés

Most kapott a 2,5 éves Maine Coon cicánk időpontot a Nyíregyházi Állatkórházba. 1 éjszakát bent kell maradnia majd a műtét után. Nagyságrendileg lennék kíváncsi rá, hogy akinek sajnos szintén szükséges volt ez a műtét, az mennyi pénzt hagyott az adott állatklinikán?

Nem örülök neki, hogy bent kell maradnia, de muszáj, mert azt mondták magas a vérzés veszélye ezért nem hozhatom haza. :(

Valakinek van tapasztalata ezen a téren? Hogy viselik a cicák ezeket a nagyobb beavatkozásokat?



#macska #Maine Coon #cica #fülműtét #hallójárat kiirtás #nyíregyházi állatkórház
nov. 13. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Bár nem kérdésre valasz, de miért van erre szükség? Mi történt?
nov. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

6 hónapja húzódó fülbetegség.

Előre bocsájtom, hogy a cica csak 1 hónapja van nálam, mert még a végén szétszednek itt a kommentelők.

Úgy hoztam el a lány cicát, a tenyésztőtől, hogy vállaltam a további kezelését, gyógyítását!

Tipikus tünetekkel kezdődött, fülvakarás, fejrázás, bűzös szag. Kezelték 2-3 hétig atkára, de nem javult a probléma. Aztán a cicát elvitték a Debreceni Vezér-be, ott alaposabban megvizsgálták, de a nagy mennyiségű fülváladék miatt nem láttak bele az otoszkóppal. Újra gyógyszereket kapott, és fülcseppet. Ettől kissé javult az állapota, de a fejrázás megmaradt. Amikor lement a kúra, rá egy pár hétre újra termelődött a váladék, a cica lemarta magáról a szőrt, kikaparta a fülét. Újra visszavitték az állatorvoshoz, akkor ő polypra gyanakodott. Megint gyógyszereket kapott a cica, mivel a pontos diagnózis még váratott magára.

Ekkor jöttem én a képbe. Anno az ő alomtesóját vásároltam meg, és mindig szerettem

volna egy másik Maine Coon cicát, így őszintén elmondták a problémákat majd megkérdezték, vállalom-e így a befogadását. Igent mondtam, és az első utam Nyíregyházára vezetett a macskával, ahol vettek tőle fülváladék mintát tenyésztésre, és megint írtak fel gyógyszereket. Sajnos nagyon nem

voltak szimpatikusak, de szakmailag precízebbnek, pontosabbnak véltem őket… 15 napot vártam az eredményre, de csak két baktérium törzset mutattak ki a cica füléből. (Streptococcus, Pasteurella) Múlthéten a saját dokinkhoz vittem el az eredményt. Ő addig vizsgálta a macsekot, és takarította, mosta a fülét, amíg ténylegesen meg nem

tudta azt nézni alaposan. Végül

arra jutottunk, hogy van egy hatalmas húsos növedék a fülben, ami elzárja a hallójáratot, ezért nem is ajánlotta hogy ezt a polypot műtessük meg, hanem azt mondta, hogy célzottan a hallójárat teljes kiirtására kellene koncentrálni, hogy ez ne újulhasson ki, és ne jelentsen többé problémát. Kértem máshonnan is véleményt, ellenvéleményt, de mivel mindenki ezt javasolta, így foglaltam időpontot a műtétre. Holnap megyünk. :(

nov. 15. 11:04
 3/4 A kérdező kommentje:

Túl van rajta a cica. Leírom az árakat, hátha egyszer még hasznos lesz valakinek.

Műtét: 150.000.-Ft

Tartásdíj: 9000.-Ft (1 napos kórházi ellátás)

Gyógyszerek: 10.000.-Ft

Viszont én többé ide nem viszek állatot, de ez legyen mindenkinek a saját döntése.

nov. 18. 20:27
 4/4 anonim ***** válasza:
Jobbulást a macskának, hosszú boldog éveket nektek!!
nov. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!