Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Cicák hogy esznek, isznak...

Cicák hogy esznek, isznak gallérral?

Figyelt kérdés

Tegnap műtötték a fülét, azóta nem bír inni. Próbáltunk többféle méretű poharat, de nem bír belőle inni, enni is csak úgy tudott, hogy ha kanállal adagoltam neki a kaját. Milyen méretű tálból tudna enni, amire még nem gondoltunk?

Milyen bevált praktikák vannak rá? Vagy most 2 hétig fecskendővel fogok utána szaladgálni, hogy igyon?

Előre is köszönöm a válaszokat!



nov. 15. 11:23
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Etetéshez vegyétek le a gallért és figyeljetek rá. Naponta párszor pedig azért, hogy tudjon inni.
nov. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Simán. Most volt az enyémnek műtétje, a hasüregből kellett kiszedni a golyóit, mert nem szállt le másfél éves korára sem. Első 1-2 napban nem nagyon evett, utána visszaállt, kicsit szerencsétlenkedett, aztán megszokta, hogy bele kell nyomnia a fejét, akkor hátracsúszik a gallér. Kapott a szokásos műanyag tálkájába, meg egy agyag virágcserép-alátétbe is kaját.
nov. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Simán - ha éhes és szomjas majd fog inni.


Nekünk is volt a macskánk, miután műtötték, első két nap nem is evett, inni is alig. Aztán megtanulta. Minden állat tud gallérral inni.

nov. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az enyem siman megoldotta, lattam.

De egyebkent levettem rola, amikor csak tudtam ra figyelni.

nov. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
nov. 15. 12:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is megoldotta. A baj az volt, hogy pár nap múlva levette a gallért, hiába tettem vissza, megint addig verte, míg lejött.
nov. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Hovarju ***** válasza:
100%

Tedd magasabb helyre az edényét, hogy ne a földre kelljen lehajolnia.

Én, első alkalomkor a kutyámnak felraktam egy sámlira, így odafért az edényhez, a gallér meg elvolt körülötte. Amikor másodjára is gallért kapott, akkor meg levettem róla a séta és etetés idejére és akkor tudott kényelmesen enni, inni.

Ha tudsz figyelni a cicára és később vissza is tudod tenni rá a gallért, akkor, ha látod, hogy inna, vagy enne, vedd le róla egy kis időre. De szigorúan csak akkor ha tudod felülgyelni.


Jobbulást a cicának!

nov. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A miénk kis próbálkozás után simán evett-ivott úgy, hogy "ráborította" a gallért a tálra. Tehát a gallér teljes pereme a földön volt, a cica meg alatta evett, amit mi így nem is láttunk, de a kaja fogyott 😀
nov. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Salx Narval ***** válasza:
A gallér és a tölcsér között nagy a komfortérzet különbség, a tölcsér használata már-már állatkínzás, a gallér sem kényelmes de egy megszokható és szükséges eszköz. Nyilván ezt is csak annyi időre szükséges feltenni amíg felügyelet nélkül van. Én inkább az óvni kívánt testrészt szoktam biztonságosabb pólyával, macskaruhával védeni de néha kell a gallér is ha nincs erős de elasztikus egész testet védő ruha.
nov. 17. 04:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!