Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Maine coon és Brittish Short...

Maine coon és Brittish Short Hair együtt?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Van egy fél éves kislány Brittish short hair cicànk. Szeretnénk egy maine coon-t is, viszont nincs tapasztalatunk a kettő együtt tartásában. Kicsit aggódunk, hogy el lesznek-e vagy hogy fognak kijönni egymással.

Persze a cicák természete dönt végső soron de kérhetnék tapasztalatokat? Mire lenne érdemes figyelni? Vagy bármilyen infó jól jönne! :)



#macskatartás #Maine Coon #cica #Brittish short hair #Macskák együtt #Macska tapasztalat
nov. 18. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
70%

Brit rövidszórű, ne játszd az eszed. Én sem mondom, hogy "Duetscher Scháferhund"-om van.


Egyébként az a tippem, hogy a cicák vérmérsékletétől függ nekünk brit van, 10 éves koráig egyeduralkodó volt, ehhez képest egész jól megbéként a kicsivel. Jó, nem a kedvence, néha ráfúj, mert neki már sok a kicsi játékossága, de rosszabbra számítottam.

Amennyire a maine coon-t ismerem, nincs nekik sem rossz természetük.

nov. 18. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem az eszem játszom, ez a fajtájának a neve. Had legyen màr az én szívem joga mikor hogy írom le. Azért a BSH megnevezést írtam mert úgy vettem észre így többen keresnek rá. Ne játszd már az eszed, hogy ez most akkora dolog:D
nov. 18. 22:31
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

1. BKH is lehetne akkor, mert valahol így hívják. Az én kutyámnak is Deutsche Schäferhund, röviden Schäferhund a neve a hazájában, mégsem mondja senki így.


2. Hadd, 2 d-vel van írva, de felőlem legyen ez is a szíved joga.


3. Volt a válaszomnak egy másik fele is. Szívesen. (Te is csak arra reagálsz, amin puffogni lehet. 😉)

nov. 18. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
0%
*Deutscher
nov. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%
macska az macska, itt a fajtának nincs nagy szerepe, inkább pl milyen nemű a maine, amúgy szoktatást követően a legtöbb macska jól kijön egymással
nov. 19. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
62%
Abszolút nem számít hogy milyen fajta, nem jobban mintha 2 házimacskat raknal össze
nov. 19. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
35%

5/6 azért vannak fajtáknál is elég erősen jellemvonások, nem?

Házimacskából széles a paletta, de pl. a fajtaleírásokban szereplő jellemvonások egy két kivételtől eltérően azért talán csak igazak, nem?

Pl. itt minek írnának a jelleméről, haugyanolyan, mint egy házi cirmos?


[link]

nov. 19. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%

Vannak jellemvonások, de sima házimacska is lehet ég és föld

Maine coon és brit macskáknál semmi olyan tényező nincs ami miatt felmerülhetne a kérdés hogy lehet e őket együtt tartani

nov. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
80%

"de sima házimacska is lehet ég és föld"


Sőt, szerintem az lehet csak igazán ég és föld. Azért gondoltam, hogy a fajtákra jellemzőbbek a vonások, mert a házinál legtöbb esetben nem is ismered a vérvonalat.

nov. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

A Maine Coon nagyon barátságos fajta alapvetően, ha jó tenyésztőtől származik, akkor eleve jól szocializáltan kerül hozzád. A másik cica meg fiatal, tehát ő is jó eséllyel könnyebben hozzászoktatható más macskához.

Egyébként tényleg szánalmas, ahogy teszed az agyad, miközben szarvashibákat vétesz a helyesírásban, de még a fajta nevét sem tudod helyesen leírni. British Shorthair, utóbbi egyben, előbbi pedig nem két t-vel. Ha már muszáj inglisül (nyugi, angolul, tudom) flancolnod egy magyar fórumon.

nov. 25. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!