Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mikor kezdhetem összeengedni...

Mikor kezdhetem összeengedni őket?

Figyelt kérdés

2 hete van nálam egy kb 7 hetes kiscica. Van rajta kívül 3 macskám, néhány napja már nézegették egymást, de csak rácson keresztül (elválasztottam egymástól a két helyiséget). Fújás, morgás van részükről, a kicsi viszont nagyon magabiztos.

Merjem őket rács nélkül összeengedni, vagy várjak ameddig már nem fújnak annyira a nagyok?


nov. 24. 17:05
 1/5 anonim ***** válasza:
18%
Nem is fogják sose megszokni egymást így. Elfog durrani egy két pofon, de ha nem engeded össze őket semmi nem fog történni.
nov. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
92%
nem cicas vagyok de szerintem olyan ez mint a kutyaknal. egy kis fujas stb mert a nagyok megmutatjak ki a fonok, de ezen tul kell esni es jobb lesz par perc kerdese
nov. 24. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
63%

Most lehet, hogy hülye kérdés, de miért van nálad 5 hetes kora óta a kismacska?

Szerintem érdemes lenne először semleges helyen találkozniuk. Már többször leírtam különböző kérdéseknél, de a macska sem kedveli a területén lévő idegeneket. Most gondolj bele, odaállna a bejáratodhoz egy vadidegen a bőröndjével, hogy mostantól ott lakik nálad, te mit csinálnál? Ugye, hogy elküldenéd melegebb éghajlatra? Viszont ha az előzőleg már ismert barátod áll ott az ajtóban, akkor sokkal hamarabb mondod, hogy "gyere haver húzd meg magad". A macska is nagyjából ugyanezt érzi, a vadidegen macskát nehezebben fogadja be, mint az ismerőst.

nov. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3#

Nem hülyeség, teljesen jogos.

A kutyám találta kidobva egy út szelén, soványan meg teljesen átfagyva.

Hazahoztam, látta doki, letelt a karantén, és most itt tartunk vele.

nov. 24. 18:51
 5/5 anonim ***** válasza:
Etesd őket az ajtó két oldalán, úgy, hogy nem látják egymást, csak érzik a másik szagát (így lesz valami pozitív élményük a másik szagával kapcsolatban), aztán ha így már teljesen nyugodtak etetheted őket a rács két oldalán, hogy lássák is egymást közben, és ha már így is nyugodtak akkor összeengedheted őket
nov. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!