Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Segítséget, tanácsot kérek....

Katona Dius kérdése:

Segítséget, tanácsot kérek. Van 5 macskám, abból 4 benti, egy kinti benti. Mind ivartalanított, oltott. (?)

Figyelt kérdés

A kinti benti cica éjszakára kerül be, a zárt teraszra. Szerettem volna benti létre szokatni, hogy ő is bent legyen, biztonságban, de nem akar alomra szokni. Fázik kint, és nem tudok neki ott fűtést biztosítani, mindenképp be akarom hozni, de teljesen mindegy mit csinálok, nem hajlandó alomra járni. Mindig vagy az alom mellé vagy valahova teljesen random végzi a dolgát. 3 nagy alomtálca is van, reggel, este takarítom őket, szóval nem azzal van a gond, hogy koszos. A tálcát is gyakran kitakarítom. Szerintetek mi lehet a gond? Miért nem megy alomra? Kint a teraszon is van neki saját tálcája, amit csak ő használna, de azt sem használja, így tuti nem az a gond, hogy érzi a többi szagát. Amúgy a bentiekkel jól elvan, ha beengedem néha, szoktam próbálkozni, hátha egyszer vegre jó helyre végezné a dolgát és bent tudnám tartani. Amúgy a ház nagy, bőven elférnének mindannyian bent, el tudnak vonulni, ha egyedül akarnak lenni, és van elég helyük szaladgálni is.

Semmi ötletem sincs már,hogy mi lehet a gondja. Bárki, bármilyen hasznos ötlettel tudna szolgálni, nagyon hálás lennék.



dec. 4. 23:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Idő! Nekem is volt egy ilyen cicám. Miután teljesen benti lett, szép lassan hozzászokott. Nem tudom, töltött e hosszabb időt csak bent a tiéd, de szerintem a kijárás zavar be. Ha csak bent lenne, egy idő után hozzaszokna és megtanulná a "rendet". Nyilván kellemetlen lesz egy ideig, de máshogy nem fog menni.
dec. 5. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mamámnak volt régen egy ilyen cicája, neki az segített, hogy teljesen benti lett, nem engedte ki többet és az alomban először homokott tett. (Ugye kint az udvaron is a homokba végezte a dolgát.) Amikor már oda sikerült neki, akkor lett (először csak kevés) alommal összekeverve neki a homok, majd mindig több lett az alom, kevesebb a homok, míg végül már csak a macskaalmot hagyta benne.

Az is segít, hogyha az almon nincs rajta a teteje, csak a tálca van.


Egyébként hova piszkít? Valamire, vagy valahova eldugottabb helyre, vagy csak a terasz közepére/, látható helyre?

dec. 5. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Amikor ide költöztünk, akkor egy telet bent töltött. De nem volt neki elég az a 3-4 hónap, hogy megszokjon. A teraszon nyitott almos tálca van, de nem izgatja.

Van, hogy leszed egy ruhát a szárítóról és arra, volt amikor az ágyra, de leggyakrabban csak simán a földre.

Azt a homokos tippet kipróbálom, hátha használ valamit.

dec. 5. 02:12
 4/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Tényleg csak egy tipp, semmi nem támasztja alá, hogy működni is fog. Legközelebb az ürülékét temesd el az alomtálcában, hogy érezhesse a szagát, hátha ezt követően maga is ezt a helyet választja majd. Ha véletlenül észreveszed, hogy a dolgát végezné tedd az alomra és próbáld nyugtatni, ott tartani amíg el nem végzett. Meg is dicsérheted. Próbáld ki az ajánlott homokot is de ha nem jöne be vegyél natúr bentonitot, v zeolitot. Az alomtálca legyen tágas, egy elrejtett helyen biztosabb a siker.
dec. 5. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt idő kell, másrészt nem biztos, hogy bejön neki az a fajta alom ami van. Nekem is szoba cicák, van olyan alom amit messze elkerülnek
dec. 5. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tenném hozzá a homokos ötlethez, hogy nem kell elkeverni a homokot az alommal, elég ha pár centi vastagon a tetejére szórod. Vagy ha nem homokos felétek a a talaj akkor próbáld meg száraz földdel.
dec. 5. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Több fajta almot is próbáltam az évek alatt (2 éve próbálom rászokatni).

Nyugodt, biztonságos helyen van a tálcája, ahol senki sem zavarja. Próbáltam már úgy, hogy beletettem a kakit, hogy érezze ott a saját szagát, de nem vált be, nem értem vele célt. Mikor láttam rajta, hogy készül vécézni, akkor többször raktam bele az alomba de inkább nem csinált semmit, tartogatta, amíg el nem engedtem. Egysze-kétszer sikerült megtalálnia az almot (naaaaagyon ritkán), olyankor mindig agyon dícsértem, megsimogattam, megdögönyöztem, hogy rájöjjön, ezt a jó viselkedés, de ezzel sem értem célt.

dec. 5. 16:03
 8/8 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mit mondhatnék mást, akkor szereljetek fel egy macskaajtót, hogy legalább ne a lakásban végezze el a dolgát.
dec. 6. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!