Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jó-e, ha van egy kis kert a...

Jó-e, ha van egy kis kert a cicának?

Figyelt kérdés

Udvari cicával akarnék majd lakásba költözni.

Mivel egész életében csavargott (nem is fiatal már), nagyon féltem őt a lakásba való bezárástól.


Találtam olyan lakást, amihez tartozik kis kert/udvar, természetesen macskahálóval ellátva, így biztonságban kijárhatna oda.


De nem vagyok benne biztos, hogy nem lesz-e neki még rosszabb ha túl kicsi a kert, mintha egyáltalán nem is lenne, csak a lakás?


Ha megszokta hogy csavarog, nem fogja-e megviseli majd, hogy kimehet a kertbe, de nem mehet el belőle?


Ha csak lakásban lenne, akkor meg úgyis "elfelejtené" vagy legalábbis nem emlékezne a fű vagy szabad levegő miatt arra, hogy csavarogni szeretne?


Melyik a jobb döntés? Mert akkor neki passzoló lakást keresek.

Örül egy ilyen cica, ha van valami kis minimális (30m2-es) zárt kert, vagy inkább jobb ha nincs semmi csak a lakás, és akkor nem emlékszik majd hogy régebben hogy élt?


dec. 5. 17:51
A kérdező szavazást indított:
Igen, legyen egy pici kert, jobban fogja magát így érezni.
Ne legyen kert, mert csak rosszul érezné magát, hogy nem mehet el.
Mindegy, hogy van-e kis kertje, a lakásban is pont ugyanúgy érezné a bezártságot, hogy nem mehet el.
26 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Szerinted elfelejti? Lehet, hogy macska, de nem hülye. Ugyanúgy emlékszik, mint te. Szerintem a kert jó, ha nem tud elmenni, akkor is tud kint bóklászni, érezni a szagokat, nézni a madarakat, esetleg bogarakat kergetni, amik bementek. Szerintem ne foszd meg ettől:)
dec. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

Senkinek se jó a remek, kellemes kertvárosi élet után a panel cella-jellege, se cicának, se embernek. Szegény cica :(


Itt nagy kert van nekik, fák, bokor, bohókás szomszédnéni és szomszédbácsi, sok finomság amit kapnak tőlünk, gyík meg egér, mint elkapható áldozatok, puha fű, terasz, vidámság. Sosem tudnám szegény cicát bekényszeríteni egy dohos, börtönszerű cellakásba.

dec. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
2es és van a kedves kutyuska, ami széttépi, a cuki bácsi aki megmérgezi és az aranyos kisautó, ami átmegy rajta.
dec. 5. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
29%

3.


Szép próbálkozás! A cicám okosabb nálad, nem megy ki az útra (8 éves múlt, sosem ment ki az útra), a szomszédom szerencsére nem elmebeteg, aki macskákat bántalmas, kutya pedig az utcában csak egy van, egy barátságos puli, akinek kiskorában egy cica volt a legjobb barátja, nem bántja a cicákat.

dec. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4 És szerinted ez mindenkinek a lakókörnyezetéről ugyanúgy elmondható?


Ne ítélj látatlanul, a körülmények ismerete nélkül.

Pont a macska jóléte a tét, nem az, hogy bármi olyanra rákényszerítsem ami csak az én érdekemet szolgálja és nem az övét.

dec. 6. 00:26
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

4-es, az hogy a TE macskád MÉG nem ment ki, egy dolog, nálunk a szomszéd négy macskájából hármat kivasalt az autó, mert kimegy.


A miénket az elmebeteg szomszéd átszökött kutyája kapta el (szét is szedte volna, ha nem rúgom le ösztönből a macskánkról).


A másik macskánkat meg konkrétan meglőtte a szomszéd, mert zavarta, hogy kinn van - WTF?


Nem kell általánosítani, attól, mert te jó helyen élsz, mázli, nekünk még a folyamatos szemmel tartás ellenére is kis híján két macskánk bánta a SAJÁT kertünkben.

dec. 7. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%

6.


Hallottad már a mondást, hogy "Olyan a macska, amilyen a gazdája"? :)


Ráadásul nem tudom milyen logika alapján élsz egy olyan helyen ahol elmebeteg szomszéd, gyilkos vérebet tartana meg ámokfutó F1 pilóták járnak az utcában, mint autósok.


Áldom az eget, hogy én normális helyen élhetek, ahol ilyesmik nincsenek!

dec. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 NTBS ***** válasza:
Szerintem jó.
dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!