Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A whiskas rákkeltő, egészségte...

A whiskas rákkeltő, egészségtelen és drog van benne hogy a macskák függők legyenek?

Figyelt kérdés

Egy másik kérdésemnél valaki ezt írta nekem válaszként...

Ez igaz lenne?


2010. okt. 22. 12:16
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Az en macsekom imadja a Hillset, bar neha Whiskast is szoktam neki adni.A Whiskastol a szardinias-aszpikos a kedvence:-) De a leggagyibb konzervet is szereti, szoval mindenevo.Egyebkent allatorvos mondta, hogy nem tesz nekik tul jot a whiskas, vagyis semmivel nem jobb, mint a szazforintos macskakajak.Ha azt akarod, hogy egeszsegesen eljen a cicc, royal canint, meg hillset kell etetni vele.Csak birja a penztarcad.
2010. okt. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia, sziasztok!


Sok konzerv kaja valóban egészségtelen. Sajnos én ezt elég későn tudtam meg és egy kutyusom, valamint egy cicám rákos lett és elpusztultak. Ha tudnátok, hogy min ment keresztül az állat és a család is, akkor inkább elgondolkoznátok azon, hogy miért írja azt valaki, hogy a konzerv állateledelek rákkeltők lehetnek. Szerintem nem azért, mert paranoiás, hanem azért, hogy meg tudjátok előzni, hogy kialakuljon a baj.


Nekem most nincs kutyám, cicám, de ha lenne, akkor biztos, hogy nem adnék nekik konzerv kaját!!!


Sokan azzal sincsenek tisztában, hogy ők maguk mit fogyasztanak, pláne a kedvenceik és jó lenne, ha tisztán látnátok.


A szavak jelentését pedig érteni kellene. A drog sokak számára biztosan valami kemény drogot, heroint, kokaint vagy ki tudja, hogy mit jelent. Pedig a drog egyszerűen azt jelenti: hatóanyag.

A drogériák nevében is azért szerepel a drog szócska, de aki például drogériai kereskedő az nem (kemény) drogkereskedő. ;-)

Ittál már valaha gyógynövényteát? A gyógynövényeknek hatóanyaga szintén drog.

Igen, sok drog van az életünkben, de a fogalmakat sokan összemossák és összekeverik vagy tudatlanságból, vagy szándékosan.

Más nézőpontból pedig lehet egy drogot az egészség eléréséért használni (pl. gyógynövények) és lehet "tudatmódosításhoz", kábítószerként (pl. heroin) is alkalmazni.

A gyógyszerek is drogot (hatóanyagot) tartalmaznak.


A nikotin is drog. Nem véletlenül létezik nikotinfüggőség.


Azon azért érdemes elgondolkodni, hogy a macskakajákba miért kevernek nikotint?


A macskák egyébként könnyen megszoknak egy azonos ízt, eledelt, így, ha például mindennap kenyeret adnál neki, akkor azt enné meg. Viszont a szándékos függőségkeltés egészen más és sok pénzért eladni a rossz minőségű kaját - nekem ez nem tetszik.


Ha tényleg érdekel az, hogy hogyan zajlik ez a macskaeledel biznisz, akkor olvasd el "A leves hazudik" című könyvet, azért, mert annak egyik fejezete erről a témáról szól. Nagyon ajánlom, hogy olvasd el a fent említett könyvet, mert valószínűleg sok olyan meglepő dolgot fogsz megtudni, amiről lehet, hogy eddig sosem hallottál. Nem csak a macskakajával kapcsolatban.

2013. aug. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!