Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy fogjak be egy vad kiscicát?

Hogy fogjak be egy vad kiscicát?

Figyelt kérdés

Tőlünk nem messze dobhatták ki egy bozótos erdős részen, ahová a szememet is hordani szokták…

Az autóból vettem észre és megpróbáltam elkapni, de nagyon félt és elbújt valahova. Próbáltam telefonon lejátszott “anya cica” hangokkal oda csalogatni, de addigra elfutott valahova. Pár óra múlva vissza szeretnék menni. Valakinek valami ötlet?



dec. 29. 14:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Vigyél kaját, vizet és egy dobozt neki, amibe bebújhat, ha nem sikerül megfogni.
dec. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
69%

Nemigen fogod tudni elkapni. Vagy ha igen, akkor vigyél vastag bőrkesztyűt, mert harapni és karmolni fog.

Egy próbát azért lehet tenni, hátha csak valamitől konkrétan megijedt első alkalommal.

Ha nincs messze, akkor naponta vigyél neki kaját, úgy idővel hozzád szokhat. Ezzel csak az a gond, hogy nemigen fog hosszú távon ott tartózkodni, elindul valamerre.

dec. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem jártam sikerrel :(

Holnap még világosban vissza jövök, de én is attól tartok hogy elmehetett valamerre

dec. 29. 18:50
 4/12 anonim ***** válasza:
Menj ki többször, másrészt értesítsd a helyi macskamentőket, mert nekik kell legyen élvefogó csapdájuk, amivel be szokták fogni a vadabb cicákat. Akkor is szívesen segítenek (sőt, még szívesebben), ha te befogadod legalább átmenetileg a cicát. De kiscica esetén 100%, hogy kimennek!
dec. 29. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Mindenképp megnézem holnap. Hagytam ott egy alutasakost. Remélem a vadállatok nem fogják bántani. Illetve jelenthetem akkor is ha már nem vagyok ott a helyszínen?
dec. 29. 19:05
 6/12 anonim ***** válasza:
Persze, nem kell, hogy ott legyél, csak add meg pontosan nekik, hogy hol láttad a cicát utoljára. Ha segíteni szeretnél a cicán, akkor kérdezd úgy, hogy kérhetsz-e egy élvefogó csapdát kölcsön, hogy befogd a cicát, és biztos, hogy szívesen segítenek.
dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Rendben, köszönöm!

Megpróbálom felvenni a menhellyel a kapcsolatot. Ott biztos tudnak javasolni valamit.

dec. 29. 19:13
 8/12 anonim ***** válasza:
Mennyire pici a cica? Sikerült megfogni?
dec. 30. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Délelőtt megtaláltam az út egy másik szakaszán, de mire kiszálltam az autóból el is bújt. Felvettem a kapcsolatot egy állatmentő hölggyel, úgyhogy helyeztünk ki élvefogó csapdát. Remélem reggelre sikerül elkapni és nem bóklászik el. Egyébként 8 hetes körülire tippelnék.
dec. 30. 19:05
 10/12 András8411 válasza:
100%
Mi a helyzet a cicával? Sikerült befogni?
jan. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!