Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » A HIV gyorstesztek mikor...

A HIV gyorstesztek mikor adnak megbízható eredményt?

Figyelt kérdés

Én azt hallottam hogy a legtöbb gyorsteszt már 2 hét után megbízható eredményt ad, mennyire igaz ez? Ez a teszt nyállal végezhető.

Főképp erre a gyorstesztre gondolok: A HIV / AIDS OraQuick ADVANCE HIV 1/2 Rapid Antib. teszt



2022. nov. 9. 17:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

"Remember, this test detects HIV infection if used 3 months after a risk event."


Magyarra fordítva: "Ne feledd, hogy ez a teszt akkor mutatja ki a HIV fertőzést, ha 3 hónappal a kockázatos esemény után használod."


Forrás: oraquick.com ---> How to use? menüpont ---> Testing And Understanding Results

Link: [link]

2022. nov. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Akkor jól bevásároltam ezzel a teszttel, pedig 14 ezer volt 1 db.

De egy kicsit olyan mintha ezzel magukat is vednek hogy a 3 hónapba biztos bele fér de lehet akár kevesebb is, legalábbis remélem.

Mindenesetre köszönöm az utána járást.

2022. nov. 9. 18:32
 3/19 anonim ***** válasza:
A gyorstesztek kevésbé érzékenyek, mint a laboratóriumi módszerek. Ez a gyorsteszt ráadásul csak a szervezeted reakcióját (az ellenanyagot) mutatja ki, aminek a kimutatásához laboratóriumi teszttel is biztonságosan 6 hét kell. Azok a tesztek mutatják ki ennél gyorsabban a fertőzést, amelyek a vírusfehérjét magát mutatják ki, de azokhoz is kell minimum 3 hét, de van, hogy csak 6 hét után lesz reaktív.
2022. nov. 9. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Mi lenne, ha emnnél egy anonim szűrőhelyre, ahol laboratóriumi módszerrel mutatják ki a fertőzöttséget? Ingyen van, és sokkal érzékenyebb.
2022. nov. 9. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
*elmennél
2022. nov. 9. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

El fogok menni mindenképp csak már nem bírtam várni.

Ezt a tesztet egyébként 18 nap után csináltam és negatív lett.

De úgyis akkor nyugszok meg mikor negatív lesz 5-6 hét után is már úgy sincs mit tenni ami megtortent megtortent.

2022. nov. 9. 18:42
 7/19 A kérdező kommentje:

Most láttam egy videót erről a tesztrol és ott 20-25 napot írták amikor kimutatja.

Nem tudom hogy ez mennyire megbízható.

2022. nov. 9. 19:34
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mit láttál, 20 nap után valóban kimutatHATja, (tehát, ha reaktív, akkor valószínűleg tényleg fertőzött vagy, de meg kell erősíttetni laboratóriumi vizsgálattal). Ha negatív, az viszont nem jelent biztos negativititást.
2022. nov. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Lehet hogy így a helyes igaz.
2022. nov. 9. 19:47
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ez a teszt nyállal végezhető."


Kérdéses, mert a nyálban nem található meg a hiv vírus, illetve annyira minimális ellenanyag van hogy az kimutathatlan.

Menj el egy anoním szűrésre, ott 3 hét után az elisa teszt 95%-os, 4 hét után 99%-os hatékony.

2022. nov. 15. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!