Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Két benti macskám karmai...

Két benti macskám karmai repedeznek, mit tudok kezdeni velük?

Figyelt kérdés

A cicáim karmainak hosszanti irányban néha leválik a széle, egészen a tövéig és egyszerűen leesik. Rendszeresen vágom a karmaikat, kaparófájuk is van (bár inkább a kanapét használják), de valamiért nem olyan erős a karom anyaga, mint kéne szerintem és töredezik.

Esetleg valamilyen tápanyaghiány lehet? Én erre gondoltam, de nem nagyon értek hozzá és nem is találtam semmi használható anyagot róla a neten.



jan. 9. 14:47
 1/8 anonim ***** válasza:
7%
Manikűrös, nincs mese!
jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%

Én biotinos pasztát adok a cicámnak, nagyon szép a szőre és a karma :)


[link]


Mit eszik? Lehet, hogy tényleg az a baj, hogy nem kap elég tápanyagot. Ebben az esetben ezen kéne változtatni, nem a pasztával korrigálni, mert akkor más hiánya is lehet.

jan. 9. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#2 Coshida száraztápot kapnak, illetve naponta 1-1 tasak Prevital nedves tápot reggel, amiből a 4-féle ízt forgóban kapják. Ezeken kívül kis jutifalatok, párszor 1-1 falat az én ételeimből.


Köszi a pasztás javaslatot, szerintem ki fogom próbálni. <3

jan. 9. 15:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen normalis..:D
jan. 9. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Hááát, elég gyenge táp :( 4% hús van benne, holott a macska kizárólagos ragadozó. Gabonát is tartalmaz, azt nem tudja hasznosítani a szervezete, szimplán csak átmegy az emésztőrendszerén.


Elsősorban tápot váltanék, a legtöbb felelős gazdi legalább 60%-nál húzza meg a minimum hústartalmat.

jan. 9. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
54%
Nekem van egy cicám, néha neki is leválnak a körméből darabok, olyankor a lefeslett részt le szoktam vágni. Szerintem próbáld ki, hogy terszik-e neki a kaparófa, vagy vegyél ilyen karom védőket az talán segíthet
jan. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A macskák így cserélik a körmüket, normalis dolog. A miénknek is néhe leesett egy vékony, átlátszó réteg a karmáról.


Ha nem így lenne, állandóan kopna, nem lenne hegyes és éles. A friss réteg ledobja az újat. A kaparással jelölnek és ezt a folyamatot gyorsítják.


Szóval NYUGI! :D

jan. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen normális, a régi köröm oldalt leválik, és alatta ott az új.
jan. 12. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!