Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Véres / sebes a macskám orra...

Véres / sebes a macskám orra mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok szóval a macskámat tegnap este láttam utoljára egész nap nem volt itthon de aztán este haza jött. Felemeltem és láttam hogy az orrára rá van száradva a vér és nagyon szuszogott. Egyből le is raktam a helyére azóta alszik inni/enni nem igazán akar a szüleim pedig nem akarják állatorvoshoz vinni pedig tudják hogy ez a macska a mindenem… Na mindegy most ne is ezen filózzunk hanem esetleg tudtok valamit amivel a ,,rászáradt vért’’ le tudom törölni az orráról? Próbáltam vizes fülpiszkálóval valamennyit leszedett de nem az igazi… Meg esetleg valami tipp hogy mi történhetett vele? Szerintünk egy másik macskával verekedett mert a mi utcánkban elég sok a macska de nagyon féltem… félek hogy meghal esetleg valami tanács? (Állatorvos kizárva)

jan. 13. 22:26
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
47%

Lemossa magának, attól ne aggódj.

Nézd meg, hogy honnan jön. Ha látsz sebet, akkor balhézott.

jan. 13. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
1/1 köszönöm a választ csak attól félek hogy valami baja lesz… meghal vagy ilyesmi mert nagyon közel áll hozzám ez a macska
jan. 13. 22:45
 3/13 anonim ***** válasza:
79%
De utálom az ilyen szülőket.
jan. 13. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
30%

Egy kis verekedésben nem hal meg. Ha nincs más, valószínű nincs baja.

Köhögés, zöld orrfolyás veszélyes a cicákra télen.

jan. 13. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Kezdj el gyűjteni ivartalanításra, ha még nem volt és legyen csak benti a cica. Sok mindentől megóvnád ezzel.
jan. 13. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a cica egyszer rondán ledörzsölte az egész orrtükrét a szállítódoboz rácsán. Betadine-t tettünk rá az állatorvos áldásával.
jan. 13. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%

"az orrára rá van száradva a vér és nagyon szuszogott. Egyből le is raktam a helyére azóta alszik inni/enni nem igazán akar"


Ha vérzik az orra, lehet belsővérzés is az oka. Megcsaphatta egy autó, pláne ha nem eszik, csak alszik. Állatorvos nélkül nem valószínű, hogy túléli, erre készülj fel.

jan. 13. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
25%
Magyarországon az állatorvos kib. olcsó úgyhogy elég nagy szutyok az aki a macskáját kutyáját hagyja szenvedni.
jan. 13. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Aha, nagyon közel áll hozzád az a macska, azt mégis világgá engeded, ahol bármi történhet vele. Az ilyeneket nem szoktam sajnálni, amikor a kis kedvencük egy szép napon elkóborol, aztán soha többé nem tér haza.
jan. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Másnap van. Az orrát mintha letisztogatta volna magának, enni evett, inni nem tudom hogy ivott-e északa de már dorombol és sokkal jobban van!
jan. 14. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!