Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Vigyem állatorvoshoz a macskát?

Vigyem állatorvoshoz a macskát?

Figyelt kérdés

Szerintem lenyelt egy picit műanyag darabot. Egy ecetes flakon kupakjának a letekerős rögzítő bigyója. 1-2 mm vastag, 1-2 cm hosszú és piros színű.


Nagyon unatkozóban volt, ezért odadobtam neki, hátha meglátja benne a szétpofozható játékot. Egy fél percig rágcsálást hallottam azt hiszem, aztán amikor odanéztem nem láttam sehol a műanyagot. Attól tartok lenyelte.


Elvigyem ezért állatorvoshoz vagy biztosan kijön természetes módon? Ha emiatt baja lesz milyen tünetek léphetnek fel?


febr. 16. 12:11
A kérdező szavazást indított:
Vidd állatorvoshoz.
Nem kell állatorvoshoz vinni.
9 szavazat
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Azt javaslom, hogy most hívd fel az állatorvost, hogy tudjanak róla - van egy potenciálisan veszélyes helyzetben lévő cica, akivel talán hamarosan besietsz. Megtudod, hogy tudnak-e majd fogadni, akár késő este is, és hogy esetleg szükséges-e most bevinni.


Figyeld, hogy mennyire aktív és játékos a cicád, eszik-e rendesen, és figyeld az ürülékét (próbáld megkeresni a műanyag darabkát, vagy hogy véres-e a széklete) - ha bármi fura, AZONNAL orvos.


Érdems lenne jól körülnézni a földön, hátha csak elfocizta valami alá.

febr. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
91%

Kicsi darab, nagyjából esélytelen, hogy baj legyen belőle. Olyasmi tárgy szokott problémás lenni, ami vagy túl nagy ahhoz, hogy áthaladjon a vékonybélen, vagy hosszú (pl. műszálas fonal), aminek ha az egyik vége valahogy megakad (letapad), akkor az elöl lévő rész belevághat a bél falába. Egy ilyen kis dolog átmegy rajta, maximum olyan apró sérülést okozva, amit a csont is tud csinálni, és amire a macska szervezete fel van készülve.

Mindenesetre, az nem árt, ha odafigyelsz rá holnap. Előbb nemigen lesz tünet.

Az orvos se tud mást csinálni, mint felvágni. De ezt csak akkor kell, ha tényleg megakad valami. Ami nem valószínű.

febr. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!