Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogy tudnám nevelni a kiscicáim?

Hogy tudnám nevelni a kiscicáim?

Figyelt kérdés
3 db 4 hónapos kiscica gazdijai vagyunk. Próbálnánk őket nevelni, hogy nem menjenek be bizonyos helyiségekbe, nem másszanak fel az asztalra, és ne verjenek le mindent. Egészen addig nagyon jól viselkednek amíg ott vagyunk. Ahogy el megyünk meg nagyon rosszak. Ha meg látnak mondjuk a szobába, már futnak is ki felé mintha tudnák, hogy rosszat csináltak. Sok mindennel próbálkoztam már. Pozitív és negatív dolgokkal is. Ha a földön játszottak kaptak jutalom falatot, ha a macska játékon ugráltak fel le szintén jutalomba résszesültek. Nem vált be. Aztán próbálkoztam a fenekükre csapni ha rosszat csináltak ez sem vált be. Jött a víz spriccelés. Talán ezzel értem a leg többet. Ha már meg fogom a flakont tudják rosszat csináltak és már mennék is onnan, de ez is csak akkor hatásos, ha ott vagyunk. Mit lehetne még tenni, mert már nagyon kezdünk arra a szintre jutni, hogy inkább ki rakjuk őket az udvarra és csináljanak amit akarnak

febr. 17. 23:11
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

El fogadtuk, hogy velünk élnek és alkalmazkodtunk hozzájuk. Más nem segített. Talán még egy fél év és tudják, hogy a konyha asztal meg a Bár pult nem játszótér. Addig is a dekorációk el pakolva, növények át költöztetve üres asztalok,

üres ablakpárkány, és a szekrényeken is csak és kizárólag nem törékeny dolgok. A húsvéti hungarocell tojás meg egy tökéletes olcsó játék lett számukra. Vendég jött mondtam, hogy ez húsvéti cica játék 🙈

Most lettek ivartalanítva. Kicsit reménykedem, hogy egy fokkal nyugodtabbak lesznek és nem a konyha asztal kellős közepén állnak majd neki bunyozni egymással 😁

ápr. 12. 17:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!