Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Nőstény macska ivarérés...

Nőstény macska ivarérés előtti ivartalanítása indokolt ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy megoszlanak a vélemények az ivarérés előtti ivartalanításról. Viszont hozzánk "csapódott" egy nagyjából 6-8 hónapos nőstény cica. Látszik, hogy életében nem volt gazdája, nem volt etetve, születése óta kint élhetett, így hát befogadtuk (hetekbe telt, mire kézhez tudtuk szoktatni). Még mindig nagyon fél. Már a házba is bemerészkedik 1-1 órára, de nagyon lassan haladunk vele. Számára még mindig a kinti lét az igazi (van a teraszunkon már neki macskaház, nagyon szeret ott lenni). Amitől én félek, az a felesleges szaporulat. Ami jelen esetben egyáltalán nincs ugye kizárva. Szinte biztos hogy még életében nem tüzelt, de nyilván ez a közeljövőben várható. Állatorvos szerint ezt meg kellene várni. Viszont "kinti" macska lévén ez nem egyszerű ebben az esetben. Mi a véleményetek?

febr. 27. 08:32
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
97%
8-as vagyok, és nem kötöttem beléd, de azért szentté ne avattasd magad azért, mert kint él a macskád. A benti macskák sokkal tovább élnek, ez tény. Ettől még te dönthetsz úgy, hogy a te macskád éljen "teljesebb, de rövidebb" életet, de nem kell beleállni azokba, akik inkább 15-16 évig tartják ugyanazt a macskát, és nem 2-3-4-et "használnak el" ennyi idő alatt...
febr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
96%
Nyugodtan mehet ivartalanításra. Szinte kizárt, hogy kinti cicaként ne vemhesülne az első tüzeléskor. Vemhesen pedig már egészségügyi és morális problémák is felmerülheznek ivartalanításkor.
febr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

"Felénk egyébként a macskát egerészni tartják, azért azt elárulom."

Jó sutyerák vidék lehet. Nagymamám tősgyökeres falusi volt, mégis élből elvetette, hogy valaki ilyen kőkorszaki módon haszonállatként tartson macskát, miközben mindenhol máshol hatékonyabb eszközök állnak rendelkezésre (csapdák, mérgek), főleg úgy, hogy a környéken mindenki mérget használ, amit aztán a macska is megeszik/megeszi a mérgezett egeret, stb. De hát ugye nem mindenki érte el a szellemi fejlettség ezen szintjét.

febr. 27. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:
Használnak el? Ez aztán a szép megfogalmazás. Nem szokásom macskákat elhasználni. Sőt, tartani se szoktam (hogy szebben fogalmazzak mint te). Viszont ha már így alakult, és sikerült is megszelídítenünk, illetve a kislányom is így "beleszerelmesedett", akkor szeretném ha velünk maradna. Ennyi. És én itt befejeztem.
febr. 27. 09:37
 15/28 anonim ***** válasza:
100%
Most vidd el, mert garantálom neked, hogy 1 hónapon belül vemhes lesz. Már járnak a kandúrok, a 6-8 hónapos kiscica pedig nekik nem nagy falat..
febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
38%
#7 mert ha más gazdija lesz ott nem eshet baja?
febr. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
34%
Normális ember nem mérgezi meg a szomszéd macskáját. Nálunk az utcában minden második háznál van cica,szép, egészségesek, senki nem bántja a másikét. Kutya szinte mindenhol van, boldogan mászkálnak a macskák.
febr. 27. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
78%

"Normális ember nem mérgezi meg a szomszéd macskáját."

Ez így van. Egyrészt ettől még az embernek számolnia kell olyan dolgokkal is, minthogy nem mindenki normális. Tudod, az emberek között sem bízod a jószerencsére azt, hogy a tinilányodat megerőszakolják-e hazafelé a diszkóból (hiszen normális ember nem erőszakol... aztán valahogy sokakkal mégis megtörténik).

Másrészt, ugyanis itt is leírták többen, de akkor még egyszer, kifejtve: a mérgezéses esetek nagy része nem úgy történik, hogy egy ember szándékosan megmérgezi a macskát, hanem hogy az emberek mérget raknak ki a patkánynak/egérnek (főleg falusi, tanyasi és kertesházas környezetben, de még panelok között is előfordul!), a mérget megeszi az egér, az egér viszont nem instant hal meg, hanem már kínlódik, lassul, és akkor hopp, elkapja a macska. A macskák jó része hajlamos belezabálni a megfogott egérbe akkor is, ha nem akarja az egészet megenni vagy amúgy etetve van. A mérgezett egérből evés a macskát is megmérgezi, és nem szokták túlélni.

Remélem, érthető voltam.

A "boldogan mászkálnak a macskák" részen azért felröhögtem, "ignorance is bliss", itt is látszik.

febr. 27. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
3%
#19 akkor ne tarts macskát. De gyereked se legyen hátha megerőszakolják.
febr. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
55%
Érdekes világban élsz, hogy az ne tartson macskát, aki biztosítja számára a feltételeket a boldog, kiegyensúlyozott élethez, ahol nem hal erőszakos, kínszenvedős halált. De gondolom az teljesen rendben van, hogy lecseréled 1-2 évente, mint a lyukas zoknit :) Remélem, nem szaporodsz, ez a genetikai állomány ne öröklődjön, pls...
febr. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!