Kezdőoldal » Állatok » Macskák » 6 hónapos kiscicának ivartalan...

6 hónapos kiscicának ivartalanított kiscicának milyen felső középkategóriás tápot (száraz, trutyis és konzerv) ajánlanátok?

Figyelt kérdés
márc. 6. 22:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én real nature tápot használok, tény hogy nem olcsó, de ez jár azzal, ha valaki kisállatot vállal. Legfőbb összetevője a hús, és nincs benne felesleges adalékanyag, amire nincs szüksége valójában a cicának csak árt neki hosszútávon.

Régebben premiere tápot használtam egyébként, de azóta annyit változtak az árak, hogy minőségben sokkal jobban megéri a real nature, csak egy kicsivel több pénz.

márc. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy #1 is írta, a Real Nature elég jó.

A csomagolásokat érdemes végig olvasgatni, olyat keress, amibe minél több a hús, nincs benne gabona.

Mi ezeket vesszük:

- Real Nature Wilderness

- animonda Carny

- Moments

márc. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%
Applaws
márc. 7. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
66%

Amiket bátran merek ajánlani komolyabb utánajárással:)) (nem kommentek, hogy kinek eszi meg a cicája, mert annak semmi köze a minőséghez és tartalomhoz):


Zooplus:

- GranataPet DeliCatessen (van száraz és nedves is, és tartalmaz lazacolajat, ami a macska étrendjében szükséges Omega 3 és Omega 6 többszörösen telítetlen zsírsavak forrása)

- catz finefood (sok típusban nincs lazacolaj, így omega 3 és 6, és akadnak szükségtelen zöldségek, gyümölcsök, viszont szintén magas a hús aránya, aminek a gyártó válasza szerint legalább 50%-a izomhús. (a túl sok belsőség okozhat hasmenést))

- Wild Freedom (magas hústartalom bár nem meghatározott hús és belsőség, jó illat, állag, sok ízválaszték, viszont mind tartalmaz csirkét, így az allergiára hajlamos cicák számára nem megfelelő, kicsit alacsony taurin szint és nincs szintén lazacolaj. Szárazból még annál is több az ízválaszték, és ahogyan láttam, már vannak olyan típusok, amik monoproteinesek, tehát csirkét nem tartalmaznak, csak lazac, kacsa és talán borjús is van de ebben nem vagyok biztos).

- Még nem próbáltam, viszont muszáj megemlítenem a szintén zooplus saját márkát, a zooplus Bio-t. Még viszonylag kevés az ízválaszték és felesleges zöldségek vannak benne, viszont magas húsarány, százalékosan lebontva, amit kevés tápnál tapasztaltam. A libásra egy példa: "95% liba* (a következőkből: 75% mellhús, 10% máj, 5% nyak, 5% szív, 5% csontváz)", és tartalmaz lazacolajat.


Fressnapf:

- Real Nature Wilderness (szintén magas hústartalom csak sajnos szintén nem meghatározott hús és belsőségaránnyal, viszont sok ízválaszték, még ha szintén tartalmaznak felesleges zöldséget/gyümölcsöt is, egy jó nedveseledel jó taurin aránnyal. A száraz tápjával viszont ennek halványan bizonytalan vagyok. Én talán a marháson kívül nem választanám száraz tápnak a Real Nature Wilderness-t. Soknál csak ~10-20% körül van, amire azt írták hogy "friss (valamilyen)hús" minden más fehérje, ami legjobb tudomásom szerint nem minősül húsnak, javítson ki vagy nyugtasson meg valaki, ha tévedek)


Remélem nem volt túl összevissza, nagyjából átlátható és nem lett nagyon unalmas a részletezésem.:) Ha igen, elnézést kérek, nem állhatom az olyan kommenteket, hogy "nálunk a cica ezt szereti". Hogyne, az összes cica az ízfokozós olcsó vackok mellett dönt, ettől én még nem választanám, így remélem kicsit az összetevőkbe belemenve ennél én kicsit hasznosabb véleménnyel szolgálhattam.

Ezek azok, amik mellett végül én mint gazdi letettem a voksom, lehet mondani, hogy a cica dönt, nálunk nem volt probléma és tényleg annyi fajta íz, hogy nem létezik, hogy minimum az egyik ne lenne végül befutó. :)


Természetesen szárazból ott van még a két prémium, az Orijen és Acana.

márc. 16. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!