Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mit tegyek, ha a szomszéd...

Mit tegyek, ha a szomszéd macskák össze-vissza jelölgetik az egész udvaromat? Nagyon büdös

Figyelt kérdés

A minap a ruhákat is kitettem száradni és azt is összepisilték.:(

A székeket, a falakat, kaput, ajtót, mindent lepisilnek kb 30 centis magasságig, borzasztóan büdös.

Nekünk se kutyánk, se macskánk nincsen


márc. 14. 23:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs kitéve valami ennivaló, amiért odamennek?

Én mondjuk etetek macskákat, de ha nem teszek ki semmit, akkor nincs itt egy lélek sem.

Igen, ha nincs kutya, akkor lehet, valamiért átjáróház, meg szimplán csak a nyugalmat, békét keresik, ahol heverészhetnek.

A kandúrok pisilnek nagyon büdöset. :(

márc. 15. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%

Na ezért van, hogy olyan országokban ahol wc használat után kezet mosnak, az ember szabályozza a környezetét. Például nem enged kóbor kutyákat, macskákat elszaporodni, hanem ivartalanítja őket. Ha nincs pénze, az önkormányzat támogatja. Nem arról van szó, hogy ne legyen kutyája, macskája, de minden háziállatnak legyen felelős gazdája. A macska sem a fán terem, ki az isten vállaljon felelősséget értük, ha nem mi, akik pár ezer éve háziasítottuk. Az, hogy dédanyád idejében is jó volt így, nem érv, mert ha igazad lenne akkor pl. ma is nyúlkálhatnának a bábák mosdatlan kézzel a szülő nőkbe, aztán mégsem tesszük. Sőt, visszamehetnék a barlangba is lakni, mert régen minden is jobb volt.

Ha ivartalanítva vannak, nem csak a létszámuk marad alacsonyabb, de a területjelző ürítésük is elviselhető mértékű marad. Miért van az, hogy Svájcban, Ausztriában alig ismert a kóbor kutya, macska jelenség? Miért van, hogy ahogy keletebbre megyünk, egyre primitívebb a helyzet?

És lehetne az iskolában például tanítani a felelős állattartás mikéntjét, mert most óriási a homály. Neten, állatorvos terjeszti az igét, hogy egyszer legalább szülnie kell az anyamacskának. Hát hogyne. A Föld meg lapos

márc. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%

Beszerzel egy kutyát, megtanítod hogy támadja a macskákat vagy te oldod meg véglegesen

Én minden hónapban 1000 forintot szánok a dologra, ha érted.. Azóta tiszta a kertem és a teraszom.

márc. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudom milyen nálunk is ez volt, jöttek egynap többször is felderíteni van e vmi kaja, ha nem volt akkor is egy átjáróház volt! Pont ezért szereztem egy kutyát, most már övé az egész udvar és ritka az hogy bejön a macska mert a kutya ha észreveszi kiüzi.
márc. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
A macska nem hülye. Ha túléli az első találkozást, az olyan udvart ahol kutya van, elkerüli
márc. 15. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%

A ruhákat? Hogy? Felmászott a szárítókötélre? :)

A kutya annyiban nem jó megoldás, hogy az nem csak vizel, hanem el is aknásítja a területet...

Sajnos, védekezni csak pénzköltéssel lehet.

Az ultrahangos mozgásérzékelős riasztók nem tudom, mennyire hatásosak, még senkitől nem hallottam, hogy használta, és működik.

A biztosan működő megoldásokhoz olyan kerítés kell, amin nem fér keresztül a macska. Ilyen kerítésnek a tetejére lehet szerelni görgőt (akár házi kivitelben, dróton forgó UV-álló PVC-csőből), vagy villanypásztort.

márc. 15. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nincs nekik kaja, átjáróház van sajnos.

2# Értem amit írsz, de ez most miért nekem írod? Nekem nem véletlenül nincs macskám.


6# Nyilván nem mászott fel sehová, nem kötélre vannak kiterigetve a ruhák, hanem ruhaszárítóra.Hihetetlen, hogy ebbe is bele tudsz kötni...

márc. 15. 07:23
 8/12 anonim ***** válasza:
51%
Hosszabb távon, nemzeti szinten kizárólag az állomány tudatos kontrollja oldja meg a helyzetet.
márc. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 NTBS ***** válasza:
Próbáld üldözni őket.
márc. 15. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
28%

7

Akkor a ruhaszárítóra kellett felmászni nekik.

Hihetetlen, hogy ebbe is bele tudsz kötni.

Meg az is hihetetlen, hogy lepontozol, mikor leírtam neked a lehetséges működő megoldásokat.

márc. 15. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!