Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska válogat?

Macska válogat?

Figyelt kérdés

10 éves nőstény házi cicank pár éve nem eszi meg a marhahúst tartalmazó macskaeledeleket. Találtunk neki a freshnapban 1 féle sajátmárkás eledelt amiben nincs marhahús, azt vettük eddig, ette.. aztán egyszer csak elkezdte elutasitani. Nem végleg, csak voltak napok amikor nem ette meg, csak száraz evett meg vizet de összességében annyira nem szereti a szárazkaját se.


Na gondoltuk akkor kipróbálunk valami mást.. vettünk 2 felé halasat, (amiben szintén nincs marha) ebben a honapban, meg a szokásos baromfisat. Azt is halast is megette, de ugye csak 1-1 dobozt vettünk, most meg oda jutottunk hogy elfogyott a halas, újra adnám a baromfit, de a macska nem eszi meg.

Kitesszuk neki, minden nap a szokásos időben, odamegy, ránéz és nem kell neki. Néha hány. Ezzel is kikeszit. Voltunk vele már kb 7 alkalommal állatorvosnal, mert mindig jön ez a hányás. Nagyjából másfél éve arra jutott az állatorvos (miután kb 200 e ftert csináltak neki mindenféle vizsgalatot) hogy pszichésen hány. Ha valami nem tetszik neki.. pl hányt amikor gyerekünk született és nem tetszett neki az új élethelyzet, de hányt amikor elköltöztünk meg hány ha nem azt a kaját kapja amit szeretne. Cuki cica, nem akarom hogy rossz legyen neki, most voltunk megint vérvételen, minden okés volt vele. A korához képest jó állapotban van. Jók a fogai, jó a súlya, de mégis csomószor visszautasítja az evést és hány szegény.

Ha tudnátok ajánlani olyan eledeleket (konzerves) amit be tudunk szerezni neten akkor azt megköszönném. Nem lehet benne semennyi marhahús és nem lehet "zselés" sem csak pate. Köszike



márc. 21. 07:09
 1/9 anonim ***** válasza:
15%
süssél neki palacsintát
márc. 21. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét kaját nem tudok ajánlani, nagyon sokféle van, próbálkozgatni kell, hogy melyeket szereti. Amúgy is érdemes váltogatni. Sajnos mi is sokat kidobtunk, mert csak frissen ette meg jóízűen igazából, utána már nem. Amit viszont minden macska szeret, az a hús. Egy étkezése minden nap hús volt, ezt mindig nagyan várta, minden nap. Egyéb kis falatkákat is érdemes adni neki, amit szeret, ezek feldobják az életét és változatosságot jelentenek. Amikor főztünk, mi mindig adtunk neki néhány falat főtt kukoricát, főtt krumplit, zöldborsót, pörköltöt, savanyúkáposztát. De sok minden másba is belekóstolt. Ezek nem igazi étkezések voltak, csak kóstolók. De ezeket mindig nagyon szerette, hasznos olyan szempontból, hogy ne csak mindig ugyanazokat egye.
márc. 21. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet 2.

Szoktam neki adni húst én is. (Nyers v főtt Csmell darabka, cs.maj, szív, zuza, vagy a sült cs.combrol a porcogó) Ezeket nagy örömmel eszi, de nem minden nap főzök húsos dolgot, vagy sokszor nem csirkét hanem sertést eszünk, amit meg ugye nyersen nyilván nem adhatok neki oda. Zöldségekre nem igazán nyitott 😃 Tejet inna, de úgy tudom azt sem nagyon szabad neki, igy aztán nem szoktuk elé tenni csak nagy ritkán. A túrót viszont szereti, azt szoktam neki adni egy kanállal, ha mi eszünk. Házi kosztra szinte egyáltalán nem pörög rá. Ő nem az a cica, aki ellopja a kaját az asztalról. Kukoricát úgy rémlik megeszi, majd nyáron kipróbálom ha a gyerekeknek főzök.


Ma egyébként vettem neki pár hálás konzervet ma, azt most nagy örömmel megette.


1es. Neked is köszi ♥️😃 zseniális ötlet. Amúgy lehet meg is enné.. nincs más megoldás... Kipróbálom.

márc. 21. 19:46
 4/9 A kérdező kommentje:
Halas, nem hálás 😃
márc. 21. 19:47
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mi minden nap nyers marhahúst adtunk neki, be volt fagyasztva előre napi adagra feldarabolva, néhány óra alatt kiolvadt.
márc. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg a marhat sehogy sajna. Én nagyon szeretem, ha csinálok meg szoktam vele kínálni, de sosem eszi meg.
márc. 21. 23:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Érdemes váltogatni. Nálam mindig legalább háromféle van itthon nagyobb tételben, mert pontosan tudom, hogy ami pár napig vagy hétig kedvenc, arra rá fog unni idővel. Olyan nincs, hogy egy hónapig ugyanaz a márka beválik. Sőt, a nyers húsra is rá tud unni, ha már két-három napon kap egymás után. Szóval változatosság. Egyedül szárazeledelből van bevált márka, amit nem váltogatunk, de azt inkább kiegészítésképpen eszi.

Ha a cicád tejre vágyik, lehet kapni macskatejet állatkereskedésekben, vagy a DM-ben. Vagy laktózmenteset, ha szereti. Nálunk a cicatej vált be inkább.

márc. 22. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs laktózmentes tej, laktáz enzimet kevernek hozzá, az én emésztésem sem kedveli igazán így sem.

Ettől függetlenül egy-két falat tejfölt mi is adtunk neki néha, a tejet is inkább már csak akkor itta meg ha állt egy kicsit és aludttej-szerűség lett belőle. De ezek ilyen pár nyalintások voltak csak, ettől nem lakott jól.

márc. 22. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát amúgy nekünk azt mondta az állatorvos, hogy a macska nem olyan mint az ember. Nem kell váltogatni az eledelt. Ha egy beválik azt lehet neki adni. 🤷
márc. 31. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!