Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ez mennyire megszokott dolog...

Ez mennyire megszokott dolog a macskáknál? (válogat)

Figyelt kérdés

Van egy egy éves macskám. Eddig mindig kutyáim voltak, de már nagyon régóta szerettem volna cicust. Tehat eléggé kezdő macskatartó vagyok. Ami miatt a kérdést feltettem, hogy nagyon rossz evő (tudom legalább nem lesz kövér). Általában nedves tápot kap, éjszakára szárazat, és igyekszem nem a legócskább tápot megvenni. Olvastam arról hogy a macska szereti ha egyféle megszokott dolgot kap. No az enyém nem. Általában egymás után kétszer ugyanazt nem hajlandó megenni. Vannak pillanatnyi fellángolásai, amikor azt hiszed, na ezt szereti. Veszek is belőle jó sokat, 10-20 85g csomag, na onnantól nem hajlandó tobbet enni belőle. A sima csirkehúst (natur megsütve, főzve nem szereti, nem hőkezeltet meg nem szeretnék neki adni) is van amikor nagy kedvvel megeszi, máskor meg nem. Egyébként aranyos ahogy fintorog, amikor orra alá dugom a kaját, böaaa vidd innen, előtte egy héttel még dorombolva ette, de ez normális? A klasszikus macskás dolgokat se eszi meg, tejföl, túró de ezt annyira nem is erőltetem, úgy tudom nem is jó nekik, a laktózmentes tejet is én ittam meg. És persze amit nem kéne, azt megeszi, pl megette a kukoricát, kihányta, a múltkor meg leesett egy szem földimogyoró, azt is befalta. A savanyú káposztát is szereti, persze ha többször kapná, egyből utálná. Lehet az a baj hogy elkényeztetem? Ismerős simán ad a macskájának egy zacskó valamit, aztán kész, eszi nem eszi.


Köszönöm mindenki tanácsát



2018. máj. 13. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%
Hmmm , akkor adj étel neki ha már erőszakosan kétségbeesetten eszi , semmi mást csak azt az egyet aznap .
2018. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érdekes teremtmények a macskák. Ha bármilyen más állatról lenne szó, azt mondanám, elkényeztetted, és neveld le róla. De egy macskánál ez nem ilyen egyszerű. Ők szabad lelkek, azt csinálnak, amit akarnak, amit meg nem akarnak, arra nem veszed rá őket. Egyébként szerintem nem azt olvastad, hogy szeretik az egyoldalú étrendet, hanem, hogy az az egészséges. Az úgy is van. De ha a te macskád válogatós, akkor az is marad.
2018. máj. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Elfelejtettem hozzátenni. Azért is lehet rossz evő,

mert esetleg túl sok ételt kap. A macskákat naponta kétszer ajánlott etetni, egy-egy marék eledellel.

Illetve, írtad, hogy éjszakára is kap. Nem jó, ha az állat előtt mindig ott van a kaja! Etetésnél rakd ki elé, ha nem kell, mindig vedd el, ne hagyd ott! Éjszakára végképp ne.


Egyébként kíváncsi vagyok, milyen az a "nedves táp". :D

2018. máj. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Ha nem eszi meg elveszem előle. Nappal nem kap szárazat, csak éjfél és reggel 7 között. Ha eszik akkor kicsi adagokban többször. Tehát egy adagot 3 részletben eszi meg, akkor amikor kéri. Ha éppen nem a kedvére valót, otthagyja. Képes nem enni egész nap.


Nedves táp? Nem ez a neve? Ilyen zacskós, jellemzően 85-100 grammos

2018. máj. 13. 12:53
 5/11 A kérdező kommentje:
A szárazból amikor kirakom akkor eszik belőle, meg hajnali ötkor, de akkor sem túl sokat.
2018. máj. 13. 12:55
 6/11 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy megváltozna, ezek szerint ő ilyen.
2018. máj. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Őszintén szólva, az egészt rosszul csinálod.

Az alutasakost teljesen felejtsd el (esetleg "ünnepnapokon").

Száraztápból (És vízből) legyen neki kint egész nap (a macskák nem kutyák, ők apró adagokat esznek, de azt ha lehet "folyamatosan".

Konzervet adhatsz neki naponta egyszer, vagy kétszer, nem túl sokat, figyelembe véve hogy van száraz táp is.

A száraz táp legyen a jóminöségű*, és tényleg egy fajta. A konzerv lehet változatos.


*Nem whiskas és társai(tm) ízfokozóval teletömött "szemét", hanem coshida-tol felfelé bármi, amit a pénztálcád megenged.

2018. máj. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%

Az alus tele van minden fincsivel. Ízfokozóval stb. "Túl finom", nem egészséges és nem túl sok tápértéke van.

A száraz kaja legyen a főeledele, ha az jóminőségű, az teljes mértékben kielégíti a szükségleteit. Ha csak csipeget, akkor nyugodtan maradhat előtte egész nap. az alutasakos meg legyen "desszert", kb annyit ér.

Talán a száraztáp szárazságával lehet baja? Én ugyan az öreg cicám rossz fogai miatt áztatom be a száaztápot, de érdemes kipróbálnod. Egy adagot kiszedsz a tálkájába, leöntöd melegvízzel, majd ha megpuffadtak a szemek és kihűlt, add oda neki. Ha nagyon nyűglődik a maccs, én néhe belekeverek egy fél kk májkrémet (a minőségibb fajtából), egy fél főtt tojást, vagy egy pici tejfölt. Te akár tehetsz bele egy kicsit az alutasakosból is, ha azt szereti. Épp csak annyit, hogy ízesítse.

2018. máj. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az enyém ugyanezt csinálja. Tök mindegy a márka, de kétszer nem lehet egyforma, kivéve a szárazat, mert abból meg csak egy méreg drága halas jöhet. Szerencsére az elég jó minőségű, szóval a nedves nem izgat. Mindig veszek össze-vissza egy csomó fajtát, aztán kap egyet este. Ha nem eszi meg, akkor nem kap másikat, csak száraz. Minden nap mást kap, de azért van ismétlődés, csak nem egymás után. Semmi baja, tök egészséges, erős cica, nem kell annyira aggódni. Ha a száraz jó fajta, a nedves táp nem olyan fontos.
2018. máj. 15. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. máj. 16. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!