Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kinti macska esetén milyen...

Kinti macska esetén milyen kullancsriasztót használjunk?

Figyelt kérdés

Tavaly a frontline combo-t használtuk. Megint elkezdtük, mert kezdődik a szezon. Erre 2 héttel az oltás után benne van a kullancs. Hátul a nyakához került a teljes pipetta, tehát nem ment félre, nem tudta lenyalni.

A leírás szerint még 2 hétig nem lehet oltani. Addig szedegessem?


márc. 23. 16:59
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Igen . Semmit sem ér . Ahol kifürdik magukból a madarak oda nincs hatása sem ellenszer .
márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%
Én mindig macskás foresto nyakörvet vettem, az bevált.
márc. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Nexgard Combót ajánlom. (De csak 2 hét múlva) Amúgy kullancs eddig is volt, bolha, kullancs ellen télen is kell védeni.
márc. 23. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
79%
Sokkal többet ér a Foresto nyakörv, és 100%-ban hatásos. Majdnem egy évig hat, el is riasztja őket, de ha meg mégis szívnának belőle, azonnal elpusztulnak. Miután a gyógyszerrel átitatott nyakörv hatóanyaga a cica egész szőrén eloszlik, utána már esélye sincs a kullancsoknak. A nyakörv még arra is jó, hogy nem fognak kullancsok kiesni a szőréből a lakásban valahol, mert nem is igazán tudnak megmaradni rajta. Két cicám van, mindkettő kinti, de a lakásban alszanak, és így nem hozzák be a kullancsot a szőrükön. Csak ajánlani tudom. A spot-típusú szerek nekem sem váltak be.
márc. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Igaz, nekem kutyám van, de én is a Foresto nyakörvre adom le a voksomat.

Kertes házban lakunk, az erdőre járunk sétálni, de még egyetlen szem kullancs sem volt a kutyámban 5 éve.

márc. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyakörv szerintem is hatásossabb, viszont macskáknál nem volt vele jó tapasztalatom. Bármelyik cicámra tettem nyakörvet, egy idő után mindegyik anélkül jött haza. Azóta nem is probálkozom vele, mióta szóbajött, hogy mászkálás közben fentakadnak benne valamiben (szeretnek szűk helyekre bemenni), és úgy esik le róluk. Félek a gondolattol, hogy egyszer fentakad valamiben a nyakörv valami történik a macskákkal, ezért én inkább cseppet használok és rendszeresen átnézem őket. Persze nem azt mondom, hogy a nyakörv rossz, csak ezt is tartsd észben eshetősségként, ha a te macskáid is kíváncsiak minden apró lyukra.
márc. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, igyekeztem eddig kerülni a nyakörvet, pont amiatt nehogy fennakadjon. Jár kel a szomszédokhoz.
márc. 23. 20:30
 8/8 anonim ***** válasza:
53%

A legjobb lenne bent tartani őket és csak felügyelettel(pórázzal) kivinni őket, vagy macskabiztosság tenni a kerítést, hogy ne kóboroljon el.

Amúgy kinti macskát veszettség ellen is oltani kell, meg 5 komponensű kombinált oltással és még így is elkaphat halálos, gyógyíthatatlan betegséget, ha elkóborol, szóval nem kéne, de mindenki maga dönti el, hogy mennyire szereti valójában az állatát.

márc. 24. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!