Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért nem dorombol a sziámi...

Miért nem dorombol a sziámi cicám?

Figyelt kérdés
Már 3 éves, alig dorombol, havonta kb egyszer, de akkor is csak "véletlenül" és nagyon halkan, és zavarba is jön, mert olyankor nagyon bekómásodik :) Mikor kicsi volt kb fél éves koráig folyamatosan dorombolt, de mára már szinte semmi. Nagyon el van kényeztetve, simogatjuk, bent van mindig, legjobb kajákat kapja stb. Olyan mogorva természetű, megveri a nagy kutyát, a többi cicát, nem szeret ölbe lenni, de engem sose bántana, sose csapott még rám meg semmi ilyesmi, szval nem mentem az idegeire. :) Kis nyalis, akkor jön dörgölőzni ha kaja kell neki, egyszóval piszok egy fajta :) Régen átjárt mellettünk a szomszédba, volt hogy ott volt 3 napig náluk, nyalizott ott is a kajáért, mondta a szomszéd h a kisgyerek nyúzbálta, szval hónapokon át 2 gazdija volt, mi meg azt hittük baja van h nem járkál haza. Utána a szomszéd elköltözött, úgy tért végleg vissza, mostmár csak pisilni jár ki. Nem tudom eldönteni, hogy vajon szeret engem? Imádom a cicákat, őt is, de hiányzik h nem bújik hozzám, ritkán alszik velem és nem tűnik hálásnak, olyan mintha a terhére lennék. Most vesztettem el a másik cicámat, ő igazán hálás természet volt, imádtam és nagyon hiányzik, már csak ez a dühös kék szemű kancsalság maradt :) Szerintetek szeret engem? Csak azért viselkedik így mert ez a természete? A testvére nagyimnál van, ő teljesen más, bújós cica, ő nagyon igényli a szeretetet. Szóval nem hinném h fajta természet lenne. Egy cica nem tud nem szeretni, igaz?:(
2010. okt. 26. 13:27
 1/5 anonim ***** válasza:

az állatoknak is különböző személyisége van, úgy látszik ő az ilyen mogorva természetű, ahogy írtad... egyszerűen nem hajlandó dorombolni, lehet éppen cikinek tartja XD

de nyugi, a mi kis kutyunk sem csóválja a farkát soha, max hetente egyszer ha tényleg nagyon el akar érni valamit :P

ehhez képest úgy imád minket, hogy nyüszít ha nem jöhet utánunk valahova :)

2010. okt. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az én sziámim 16 éves!!! Mindig bujos, dorombolos cica volt. Most hogy öreg hullik a szőre nagyon, szinte soha nincs simogatva, mert pucér lesz lassan. Az első fialásábol az egyik cica nagyszüleimnél van (14 éves), szinte soha nem dorombol, szökik a simizéstől, pedig nem bántják. Ilyen a természete. A macskák is különböznek. Attól még szeret.
2010. okt. 26. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekünk van 2 himalájai perzsánk(tesók). Az egyik 5,5 éves ivartalanított fiú a másik egy 6 hónapos kislány. A fiú kicsi korában SOHA sem dorombolt, nem volt egy bújós fajta csak akkor láttam a konyhában ha anyum éppen húst szeletelt, aprított. Aztán elköltöztem és vettem magamnak ugyan onnan egy perzsa cicut csak lányt. Ő egy tünemény! imádom, egész nap dorombol, a nyomomban van és érzem rajta h kölcsönös a szeretet :) A fiú igazi zsémbes öregúr. Ez is a beceneve. A barátnőmnek van sziámi cicája és az ővé sem az a dorombolós, bújós fajta. Állítólag ez jellemzi a sziámi cicákat! :)De cicája válogatja.
2010. okt. 28. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
de szeret engem ugye? én mindent megadok a cicámnak, csak rosszul esik h nem érzem a szeretetét. :( Sose mart meg engem, mást "megver", még a kutyáinkat is megveri, többi cicára is ráfujtat meg morog... rám nem, ha beviszem a szobámba velem marad, de nemterül el hogyha a hasát simizem stb :S
2010. okt. 28. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:

embereknél is van aki utálja,ha ölelgetik van aki szereti:D

ez így van macskáknál is ..SZERET TÉGED csak egyszerűen ilyen a természete:)

2011. júl. 26. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!