Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Szerintetek, mi az az időtarta...

Szerintetek, mi az az időtartam, amire biztonsággal magára lehet hagyni A CICÁT étellel itallal, alommal ? Nekem megvan a magam véleménye, de érdekelne a tiétek is.

Figyelt kérdés

#macska #cica szerelem #házikedvenc kezelése
ápr. 1. 21:02
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
78%

2 nap. Volt már olyanra példa, hogy péntek este elmentünk - vasárnap este jöttünk, és addig egyedül voltak (két szobacica).

De mikor hosszabb távollétnél rokon jön etetni, akkor is alakul úgy, hogy egyik nap reggel, másik nap csak este tud jönni.

Itatókútjuk van, a száraztáp eddig kitart. Szerencsére az alomra nem finnyásak (persze több alom van kint), nem olyanok, hogy egyszer belemennek és többet nem. Két napi almot még elbír egy frissen takarított-töltött tálca. Többet már nem hagynék rá.

ápr. 1. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
9%
Akár 10 nap is, ha valaki elmegy vizet és enni adni. Az alom tudja bírni sokáig ha olyan. De ha nem hosszú táv akkor 2-3 nap. Az én macskám beosztja a kaját, és ez a jó. Mindig van előtte nagyobb mennyiség és eszik ha éhes de nem zabálja ki azonnal de még 1 nap alatt se.
ápr. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
43%
Meg attól függ hogy milyen idős macska. 10 év fölötti macska a nap 90% átalussza már, nem különösebben fogja érdekelni már hogy ott vagy e vagy sem. A fiatalabb macskák jobban igénylik a mozgást meg a játékot, vadászatot.
ápr. 2. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
19%
36 óránál hosszabb időre nem hagynám egyedül úgy, hogy senki nem jön gondoskodni róla.
ápr. 2. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%
Nekem is péntek reggeltől vasárnap estig volt a leghosszabb időszak. Az én cicám is beosztja a kaját, egyszerre csak keveset szokott enni. Hosszabb időre viszont mindig van, aki ellátja. Nálunk a helyzetet méh nehezíti az is, hogy naponta gyógyszerezni is kell a cicámat, utazáskor injekcióban kapja meg a heti adagját állatorvosnál. 13 éves cica.
ápr. 2. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk nem volt még egyedül soha 1 napnál többet. Este mindig volt vele valaki otthon, de alapvetően 2-3 napot simán meglenne egyedül.☺️ eszik,iszik,alszik,játszik. Az alomra nem kényes szóval baleset sem lenne. Barátnőmék cicája volt 5 napot is egyedül, semmi baja nem történt sem testileg sem lelkileg. Azért Ők nem gyerekek vagy kutyák. Sokkal önállóbbak. ☺️
ápr. 2. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
74%
Az enyémek (ketten vannak) gyakran vannak egyedül 1-2 éjszakát, ha hétvégére megyek valahova. Ennél többet nem szoktam hagyni őket, de ezt gond nélkül viszik. De, ők kölyök koruktól így szocializálódtak, nem tudják, hogy lehetne másképp is. Nem túl szociálisak, nem értékelik, ha szitter jön, bár mindig általuk is nagyon jól ismert embert kérek meg, ha nyaralás, egyéb miatt több, mint egy hétvége a távolmaradás. 4 évesek.
ápr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Mikor már nagyon kellett volna egy kis pénz, de nem volt más munka, elvállaltam egy 72 órás biztonsági őr szolgálatot.

Túlélték, de baromira hiányoztak.

Ők nagyon játékosak, hiába középkorúak már.

ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

No, csak azért kérdeztem, mert itt a házban az egyik lakó kb.110 órára, - több mint 4 napra hagyta itt a cicát és ez nekem valahogy nem fér bele a képbe. Onnan derült ki, hogy eldurrant a radiátor nála és külföldről jött haza. Senkire sem bízta, hogy nézzen rá néha. Pénteken ment el és kedden kora délután jött, - ki tudja, ha nincs ez, akkor talán még tolta volna az utat.

Én nem tudom, - nálunk három van, ha utazunk, akkor jönnek velünk, ha mégsem, akkor reggel megyünk és este, vagy másnap korán már ott vagyunk.

Mindemellett, nagyon jól szocializálódtak, imádják egymást (nem rokonok) .

ápr. 2. 13:25
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
1 napig max. Ha több napra megyünk mindig szólok anyukáméknak h jöjjenek át etetni, meg almot takarítani. 2 nap nélkülünk és itt már káosz lenne, 3 macsek...
ápr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!