Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Macska veszettség elleni...

Macska veszettség elleni oltását meg kell ismételni?

Figyelt kérdés
Három cicánk van egyikük most esett át az ivartalanításon,varrat szedéskor megkapta a veszettség elleni oltást is.A másik két cicát másik rendelőbe vittem de nem egyszerre tehát nem ugyanaz a doki oltotta őket. Na szóval a lényeg az lenne,hogy az utolsó cicát ma oltattam és azt mondta a doki 1 hónap múlva még egy oltás kell,hogy meg legyen a teljes védettség a másik kettőnek nem mondtak ilyesmit.Akkor nem is kérdeztem rá,csak később gondolkodtam,hogy a kutyusokat is csak fél évvel az első után kellet vinni ismétlőre akkor a macskát miért kéne egy hónap múlva.
ápr. 2. 20:25
 1/7 anonim ***** válasza:
44%

Kombinált oltás évente kell.

Féreghajtó 3 havonta.

Leukózis elleni szintén évente.

ápr. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Oké ezt tudom.De most veszettség ellen kaptak.Eddig ez még nem volt nekik,de most van ez a járvány veszély Szabolcs megyében ezért kapták meg az oltás biztos ami biztos alapon.Csak azt nem értem miért kéne ismételni 1 hónap múlva miért nem elég fél év múlva utánna meg évente mint a kutyáknál.Meg az első két macseknál nem is mondták,hogy vigyem vissza őket 1 hónap múlva ismétlőre.Max.majd holnap felhìvom a rendelőt és megkérdezem.
ápr. 2. 20:36
 3/7 anonim ***** válasza:
23%
Nem tudok róla, hogy ismételni kellene 1 hónapon belül, 1 évig érvényes 1 oltás utazásnál is.
ápr. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
23%
Egyet egyet kapott mindkét cicám, 21 nap múlva érvényes és utazhatunk, nem kellett ismételni. 1 évig érvényes.
ápr. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Elhiszem, hogy mámorral tölti el az embereket a lepontozgatás, de jobb helyeken a kombinált oltás tartalmazza a veszettség ellenit is! 1# voltam


(Emlékeztető oltás igenis kell egy hónapra rá.)

ápr. 3. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Igen, kell első alkalommal ún. emlékeztető oltás. Aztán utána elég évente 1x.
ápr. 3. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
1 éven alul a teljes oltássorozat, amivel a kölyök megkapja a védettséget: kombinált 2, és külön a veszettség, mert a kölykök nem bírnák egyben. Utána elég lesz évente egyszer.
ápr. 3. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!