Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Miért eszik ennyit a macskám?

Miért eszik ennyit a macskám?

Figyelt kérdés
A tavasz kezdetével együtt a macskám étvágya is az egekbe emelkedett. Egy nap megeszik 3-4 alutasakosat. Whiskas 40 darabos 2 hétig tartott neki. De ha nem adok neki nem bírom levakarni. Éjszaka meg nem hagy aludni. Féreghajtót kapott, de ugyanúgy eszik. Olyan már mint egy hordó. Mi lehet az oka? Mindig is ezt ette, csak most valamiért rákapcsolt az evésre… Ja és mellette megy a száraz is. Inni is iszik elég sokat. Széklete rendes, nem folyékony.

ápr. 3. 06:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Mert a whiskas olyan, mint a mekiskaja, finom, egészségtelen, zabálásra késztet.

Az egészsége érdekében célszerű lenne átszoktatni valamilyen normális macskatápra. Persze nem lesz egyszerű dolgod egy cukor- és tartósítószerfüggő "finnyás" macskával.

ápr. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
A whiskas szörnyű minőség. Tele van cukorral és ízfokozóval, hústartalma pedig egyenlő a nullával. Nem tápláló a cicának ezért enne folyamatosan,ráadásul megbetegedhet tőle. Lásd, olyan mint egy hordó…ez nem egészséges.:( Érdemes lenne egy jobb minőségűre váltani…persze türelem lell hozzá. Egy ilyen eledellel etetett cica átszoktatása nem kis feladat, de mindenképp szükséges. Jobb minőségű kajából kevesebbet is fog enni. Nézz szét a Zoopluson.☺️
ápr. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Vannak bevált márkák amit tudtok ajánlani? Nem tudtam, hogy a whiskas ennyire alja..
ápr. 3. 08:24
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Ajjaj. Egyszer a mi macskáink is kaptak egy karton whiskast ajándékban. Hát oké, nasinak jó lesz. Az első 2 napon uzsonnára adtam nekik fél-fél tasaknyit, amit boldog morgással felzabáltak. Igen ám, de a harmadik napon olyan szemrehányó pofával ültek a szokásos reggelijük mellett, hogy majdnem idegbajt kaptam tőlük. Napokig tartott, mire leszoktattam őket erről a szemétről.

Kérdező, nem lesz könnyű dolgod - a macskák nagyon hajlamosak az addikcióra -, de muszáj átállnod másfajta ételre.


Menj be egy Fressnapf-ba és kérd az eladók segítségét. Magas hústartalmú konzerveket vegyél. Mindegyikből keveset és próbálkozzál. Az egyik csak beválik. Legyél türelmes; nem fog egyik napról a másikra menni az átállás.

ápr. 3. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ.
ápr. 3. 08:52
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

A macska kizárólagos ragadozó, emiatt a macskaeledel hústartalma a legfontosabb szempont. Emellett lehetőleg gabonamentes legyen, mert az tényleg csak arra jó, hogy növelje a mennyiséget, de a cicának semmi haszna nincs belőle.


Ha megnézed, a nagy sztárolt márkák - Whiskas, Félix, Kitekat, Purina (ez ráadásul Nestlé leányvállalat, fúj) mind átlagosan 4% hústartalommal rendelkeznek.

Külön élvezem az ilyen nagy reklámszövegeket, hogy "Most C-vitaminnal dúsítottuk a Whiskas macskaeledelt, hogy cicád immunrendszerét támogassuk!" - a macska (és szinte minden emlős, mi pl. pont nem) képes előállítani magának a C-vitamint.


A legtöbb gondos gazdi olyan 60% hústartalomnál szabja meg az alsó határt

ápr. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nalunk az applaws alus es szaraz nagyon bevalt. De en pl csak 2 naponta adok neki alutasakosat, inkabb a szarazat eszi.

Illetve szokott kapni meg fott natur husit is heti parszor.

ápr. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Zoopluson nézz körbe, én a Cosma nedvestápjait ajánlom (husifilé szaftban vagy aszpikban, van több verzió is, nekünk a soup verziók jöttek be leginkább).

Ez színhúsos táp, hosszas kísérletezés után maradtunk a márkánál.


Egyébként hústartalom szempontjából a legideálisabb nedvestápok a pástétom jellegűek, viszont azokat nagyon sok macska - főleg a szottyos-falatkás jellegűeken szoktatott, mint a whiskas is - visszautasítja.

ápr. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező. Igazából bármilyen hiper/szupermarketben megvehető kaja rossz minőség..:/ A Real Nature pl nagyon jó. Van konzerv és alutasakos verziója is. A Fressnapf saját márkája, prémium minősèg mind a száraz mind pedig a nedves kajájuk. A Fressnapfban kapható pl az almo nature is, az is szupi. Alphazoo-ban a carnilove és a leonardo is jó minőség.☺️ Zoopluson nem szoktam rendelni, nekünk nem is eszi a nedves kaját, de sokan dícsérik a Purizont,Smillát, Cosmát.☺️ A lényeg,hogy tarts ki átszoktatáskor. Mellékes megjegyzés, és nem kérdezted de nálunk csak prémium szárazat kap, és tökéletesen fejlődik. Szóval érdemes lehet a száraz kajából is jó fajtát venni neki.
ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Vízben pár percet főtt csirkemellet fog enni. Nulla cukor, 100% hús. Nekem belefér. Semmi jele annak, hogy hiányozna neki a whiskas. Reggel evett, meg most este egy kis adagot. Teljesen nyugodt volt egész nap, nem kérte a kaját. Meg be szerzek valami jó minőségű, száraz tápot.
ápr. 3. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!