Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Az örök dilemma: A macska...

Az örök dilemma: A macska kintre való az udvarra,vagy a lakásba?

Figyelt kérdés
ápr. 11. 06:34
1 2 3 4
 11/38 anonim válasza:
39%

Nagy macskásként:

Kertes házban nincs dilemma. Télen bent, csak dolgot intézni járnak ki, ágyba is bejöhetnek, saját plédre, vagy van saját fekhelyük az egyik fotelban, nyáron kint. Mindig is így volt. De igen, én is megfigyeltem, hogy mikor lakáscicát fogadtunk örökbe, pár hónap után imádott a kertben lenni, felfedezni. Ez bennük van.

N

ápr. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
69%
Szerintem meg akiben kérdésként merül fel, hogy hová "való" az állat, annak nem való állat.
ápr. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
81%
Mármint, ha ezt így megkérdezi, akkor valószínűleg csak azért van, hogy legyen. Akkor meg minek.
ápr. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
6%
Az a legjobb ha is-is,majd ő eldönti azt,hogy mikor hol.Aki csak bent tartja szerintem az nem élet egy macska számára.Szabadságra született.
ápr. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
58%

A macska rengeteg kart okoz, jobb ha a lakasban tartod es nem engeded ki


[link]

ápr. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 A kérdező kommentje:
Én imádom a macskákat, és bent tartom őket, kinti sétával. Más emberek véleménye érdekel csak.
ápr. 11. 09:34
 17/38 anonim ***** válasza:
13%
Tarts ahol akarod
ápr. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Volt két kinti-benti macskánk, ha akartak szabadon kóborolhattak. 3-4 éves korukban (amikor már jól ismerték a környéket és gyakorlott kószálók voltak) mindkettőt elgázolták. Úgyhogy a két utódjuk már csak felügyelet mellett mehet ki a kertbe, amit egyikük annyira nem is bán, inkább bent szeret lenni.
ápr. 11. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
92%

Az a kérdés, hogy a macska mit választana, az, hogy mi neki a biztonságosabb vagy az, hogy okoz kevesebb kárt? Mert a macskák jelentős része szerintem az udvart/szabad kijárást választaná, de a kijárós cica, ha nincs macskabiztos kerítésed durván szólva "fogyóeszköz". Elüti egy autó, elkapja egy kutya, összeverekszik más kandúrral (ha ivaros), összeszed valami betegséget... Kutyánk van, nem komálja a macskákat, főleg nem a kertünkben, láttam már szoros futóversenyt (szerencsére a macsek nyert). A harmadik is szempont: a macska ragadozó, természetes, hogy ezt ki is akarja élni, ha tudja. A gyíkok, kis madarak, a mi esetünkben csibék és nyúlfiak ennek a szenvedő alanyai. Az is nagyon idegesítő, ha a homokozó/virágágyás/veteményes minden reggelre össze van piszkítva.

A részemről arra szavaznék, amit az egyik barátunk csinált: lakásból udvarra szabadon kijárós cicák, macskabiztos kerítéssel.

ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
24%
Oda ahol éppen lenni akar. Ha akar bejön a lakásba, ha akar kimegy és addig kint van még nem szól hogy bejönne.
ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!