Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Ezekkel a készítményekkel mi...

Ezekkel a készítményekkel mi a tapasztalatotok?

Figyelt kérdés

Mennyire hatékonyak?


[link]


[link]



Ivartalanított kandúrom 1 éves lesz, de még most is sokmindent lepisil (gyerekek takarója, szennyes ruha...)


És a falat kaparássza a kaparófa helyett.

(Nem egy helyen javítottam már....)



ápr. 10. 10:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A riasztót próbáltam, nálunk semmit nem ért. Vidáman szaglászták a cicák.
ápr. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom ezek nem nagyon érnek semmit :(
ápr. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Esetleg van, ami tényleg hatásos lehet?

Idegörlő 2 naponta a hibákat javítani, meg extra adagokat mosni, egy mosógép már tönkrement :(


A mozgástere sem túl nagy sajnos, mert a lakás kicsi.

De nem szeretnék megválni tőle.

ápr. 10. 11:26
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet stressz miatt pisil. Mekkora a gyerek? Sok macska nem birja elviselni oket. A masik meg egeszsegugyi problema, hugyko, fertozes, ilyesmik.

Allatorvosnal kezdenek elso korben.

ápr. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ha lepisil dolgokat, az nem jelölés ebben az esetben, hanem problémát jelez. Lehet fizikai probléma is, ergo első körben állatorvos, kivizsgálás. Ha ezt sikerült kizárni, akkor lelki ok állhat a dolog mögött, stressz, nem érzi biztonságban magát, nem érzi megfelelőnek a területét. A pisiszag a biztonság szaga, ezért pisil le dolgokat. És azért a szennyesruhát (vagy sok macska az ágyneműt pl...), mert azon nagyon erősen van ott az illatotok, és szeretné felülírni/vegyíteni azt.

Szívből ajánlom a szeretemacicámat blog készítőjét, Attilát. Facebookon csoportja is van, oda nyugodtan írd ki a problémát, sok tanácsot fogsz kapni, a blogján is sokat foglalkozik a pisilés problémakörével.


A falkaparás is fakadhat ebből (területjelölés), de abból is, hogy nem megfelelő a kaparó, amit kínálsz neki. Ha a falat kaparja, akkor érdemes megpróbálkozni a kaparódeszkákkal az oszlop helyett, lehet, hogy neki az jobban beválna. Akár az adott falszakaszra is rögzítheted. De létezik vízszintes kaparódeszka is (akár kartonból, sok macskának az szimpibb, mint a szizál), illetve oszlop esetén is érdemes magasabbat, de főleg vastagabb átmérőjűt választani, amely mellett kényelmesen kinyújtózhat. A fancy macskabútorok jól néznek ki, és játékra, alvásra szuperek, de sok esetben pont ezt a legalapvetőbb funkciót hanyagolják el, ami az eredeti célja lenne.


Ami biztos, hogy egy eleve pici lakásban, ahogy írod, tutira nem stresszelném a macskát azzal, hogy még távoltartóval fújkálok, még tovább fokozva az amúgy is jelen lévő problémát.

(Ellenben pl. a feliway párologtatót érdemes lehet kipróbálni a pisigondra, ha nem derül ki vesegond vagy egyéb fizikai ok.)

ápr. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Nekem is az a két dolog jutott az eszembe, hogy vagy egészségügyi probléma - de 1 éves cicáknál ez azért ritka; nyilván nem kizárható -, vagy a gyerekek (plusz pici lakás) okozta stressz.

Ismerősi körben születtek mostanában babák (ikrek), és a cica azóta kiköltözött a teraszra. Szerencsére védett az udvaruk és most jó idő is van. De egyszerűen nem bírja a folyamatos babasírást.

Nálatok mennyire van békében hagyva a cica? Van neki kis kuckója, ahová elbújhat pihenni, aludni?

Vagy a gyerekek folyamatosan "vegzálják"? Nyilván lehet vele játszani, szeretgetni, de na. Első körben itt állítanék fel szabályokat. Hátha...

ápr. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem csesztetik direktbe a gyerekek (5, 7 és 14 évesek), viszont gyanakszom, hogy mégis miattuk szorong, mert hangosak, meg a cica úgy látom, konkurenciának tekinti őket.

Ha nincsenek itthon, nyugodt, fekszik, nem csinál kárt.


A távoltartó sprayt a falra terveztem volna, hogy ne kaparja.


Meg újabban az ablakba mászkál, és volt már, hogy beakadt.

Félek, hogy kiesik.

ápr. 10. 12:42
 8/11 anonim ***** válasza:

Ablakra lehet szerelni macskahálót, kifejezetten ezt a célt szolgálja, hogy ne tudjon kiesni véletlenül. (Ha van erkély, arra is.)

Ez nem olyan sűrű, mint egy szúnyogháló, annál ritkásabb, puhább anyaga van, ellenben harapásbiztos, nem tudja leszaggatni csak úgy (szemben a szúnyoghálóval).

Akár házilag is fel tudod szerelni, ha van egy kis kézügyességed, feszítőszállal, tiplikkel, mindennel kapható a nagyobb állatkereskedésekben (online is, pl zooplus).

Ha egyedül nem tudod/akarod felszerelni, vannak ezzel foglalkozó cégek, pl. Macskaháló a világ végén.

ápr. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Bukóablak van, nem tudom, hogy arra lehet-e. De megnézem.

A párologtatót, nyugtató sprayt ma megpróbálom, aztán meglátjuk.

A fallal az a a baj, hogy több helyiségben tettem fel ilyen szivacsos 3D téglás öntapadós tapétát, és már nem egyszer kellett itt-ott cserélnem, mert állandóan szétkaparja.

(Kartondobozokat szereti még, de azt hagyom neki, oda szoktuk adni, lyukat kapar magának, belebújik, elvan vele. Csak a falat hagyná...)

ápr. 10. 14:56
 10/11 anonim ***** válasza:

A kaparásra akkor mindenképpen valami ilyesmit javasolnék:

[link]

Nem kell, hogy puccos legyen, bogyó, bigyó, multifunkciós, akármi, de tutira be fog jönni neki. :) Sajnos ezek nem örök életűek, de a legtöbb megfordítható, és azért egy megrágcsált kartondoboznál masszívabb. :D A miénk imád a kanapéformán heverni, mint egy római szenátor. :)


Bukóablakra pedig ilyesmi a megoldás:

[link]

[link]

ápr. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!