Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Aki macskát tart, miért nem...

Aki macskát tart, miért nem képes azt a saját telkén tartani?

Figyelt kérdés

Minden héten olvasok hírt, vagy ismerősök posztjait, hogy megmérgezték a macskát. Láttam egy olyan posztot is ahol magát nem szégyelve leírja, hogy több generációt nyírt ki vagy a mérgezés vagy valami más. Tehát ellenőrizetlenül, ivartalanítás nélkül szaporít az ipse,amellett, hogy az elkóborlásuk sem zavarja. Akik felhívták a figyelmét a felelőtlenségre, belettek támadva a "macskamániások" által. Itthon tényleg ez a normális, és a felelős tartás az aberráció?

Van kutyánk és macskánk is. Megvan oldva a benttartásuk.

Költséges megcsinálni a kerítést? Meg ivartalanítani mind a 9et pl.? Minek tart állatot, ha nem tudja megteremteni a környezetet?

De elhiszem, jobb kommentekben együtt szidni az ismeretlen gyilkost.



ápr. 9. 22:25
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
22%
En ruhellem oket. Atjarnak hozzank, mar tobbszor lehugyoztak az ajtot meg a szariton levo ruhakat. Betiltanam az egesz orszagban a macskatartast.
ápr. 9. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
74%

Nem a macskákat kell bezárni, hanem egy brutál állatvédelmi törvény kell, nem???

Településünkön volt egy ilyen állatkínzó, macska, kutyagyilkos kis féreg, pár helybéli rendesen átrendezte a fejét, vagy 8 foga minimum kitört.

Rendőrség tudott róla, kb nem is foglalkoztak az üggyel. Nem véletlenül.

Szerencsére lassan a középkori büntetés-végrehajtás lesz itt is.

Általában az ilyen kis semmirevaló sz.rdarabok kínozzák az állatokat.

ápr. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
32%
Mert pl a macskát nem lehet megkötni!
ápr. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
73%
Felelőtlen, leszarom mentalitás, pedig a kennel remek megoldás és házban sem kéne tartani hozzá, de ehhez kell bizonyos IQ szint.
ápr. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
58%

Érdekes, amikor én gyerek voltam, minden háznál volt kutya, macska, volt, ahol több példány is.


Igenis a kutya is és a macska is (a macska csak igazán!) el-elkoborolt otthonrol, volt, hogy hetekig nem is láttuk,

aztán egyszercsak ekokerult.


Esküszöm, hogy nem láttam még ilyen nem normális országot, (pedig már éltem egy pár helyen), ahol ennyire nem lehet kibirni a szomszéd kutyáját vagy macskait, hanem vadásznak rájuk a szomszédok.. 🤢 Milyen ország ez komolyan?


(eltekintve néhány szélsőséges esettől, amikor az állat komoly gondot okoz másoknak).

ápr. 9. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
79%

Ez sokkal inkább mentalitás, mint fizikai megvalósítás kérdése. Persze, hogy lehet fizikailag akadályozni a macskát, akár még mozgásteret is adva neki (mondjuk falusi házak többségében még hátsókert is van), de nem akarják megvalósítani, mert "a macska szabad állat nem lehet bezárni", "adjál neki enni, aztán hagyjad élni az életét", meg "a macska fogyóeszköz nem lehet megvédeni" okokból. Vannak egyesek, akik váltig állítják, hogy fizikailag nem lehet korlátozni a macskát, mert úgyis kilóg, ha nyitva van a kapu vagy az ablak (anyám mondta), de ez már inkább figyelmetlenség, meg van aki váltig állítja, hogy a macskának nincs akadály, bárhonnan képes kiszökni, de ez szerintem inkább önnyugtatás, hogy ő azért engedi ki, mert ő nem tudja bezárni, mint valós kifogás.

Nekem konkrétan nem az a bajom, hogy a macskának mozgásteret adnak, mert igenis kell. De ezt a mozgást úgyis meg lehet oldani, hogy nem az autók között, meg a szomszéd kertjében járkál a macska.

Az utcai tartással nekem nem is az a bajom, hogy szándékosan lemérgezik, meg meggyilkolják. Persze többször előfordul mint kéne és ez is egy erkölcsi bizonyítványt ad az emberről, de nagyobb probléma, hogy hirtelen kiugrik az autó elé (ami egyébként megjegyzem emberre is balesetveszélyes), megeszi a mérgezett egeret a szomszédban, ráadásul sok kicsi sokra megy alapon az állatvilág sem hálálja meg a macskák túlszaporodását.


Szóval összességében nem a fizikai akadály a probléma, hanem a mentalitás. Mert a macska szabad állat, fogyóeszköz, nem lehet bezárni, stb.

ápr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
56%
Az állat nem arra született, hogy bezárva éljen egy lakásba élete végéig. Igenis neki is joga és igénye van arra, hogy kint legyen, és ha már kint van, ő nyilván nincs tisztában azzal, hogy a kerítés másik oldala már nem az övé. Ezért kell utálni az állatot?
ápr. 9. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
46%
Mégis hogy lehetne egy macskát megkötni? A macskák egy normál, átlagos kerítésen simán átsurrannak, felmásznak mindenhova. Elhiszem hogy zavaró, nekem sem a kedvenc állatom, de azért szerintem ebből nem kellene ekkora ügyet csinálni. Az ember is alkalmazkodjon a környezetéhez. A kertes háznál ez mindig benne van a pakliban, hogy időnkét megjelenik egy macska.
ápr. 9. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
41%
Na már megint ez a téma...de persze, nyilván a macskagazdák a hibásak, véletlenül sem a szadista fasz aki állatokat gyilkol.Amúgy jelzem hogy sok esetben egyenesen bedobják a kertbe a mérget. A macska pedig nem benti állat.
ápr. 10. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
88%
Én is mindig odaírom az ilyen önsajnáltató s.ggfejeknek, akik írogatják, hogy jajj a gonosz szomszéd megméregzete, a gonosz autós elütötte, a gonosz róka elvitte.. Mindig odaírom, hogy te vagy a gazdája, neked a felelősséged, hogy biztonságos környezetet biztosíts számára, ahogy a gyermekednek is. Lehet ez kinti, macskahálóval elkerített kennel vagy terület, vagy tarthatod bent is és kiviheted pórázzal sétálni. De amíg nekiengeded az utcának, hadd menjen, addig mindig benne lesz a pakliban, hogy nem jön haza. Csak úgy védheted meg a gonoszságoktól és a balesetektől, ha vigyázol rá.
ápr. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!