Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Mitől változhatott meg a...

Mitől változhatott meg a viselkedése?

Figyelt kérdés
Van egy fél éves cicám. Mindig egy tünemény volt, minden idegenhez dörgölőzött, egész nap követett és bújt hozzám. A hasát is engedte simizni, nem támadott akkor sem. Minden este velem aludt, ráfeküdt a mellkasomra és addig simiztem amíg el nem aludt. Viszont a héten alig kereste a társaságom, és másodszorra fordul elő, hogy rajtam fekszik, én telefonozok és hirtelen megtámadja a kezem. Nem játékosan, hanem hatalmasat beleharap, karmol és nem engedi el.:( Erőszakkal kellett leszednem a kezemről, még mindig folyik belőle a vér. Az első esetnél kidobtam a szobából, fél óra múlva ránéztem és itt gubbasztott az ajtóban ezért visszaengedtem. De pár perc múlva újra megcsinálta. Jól leszidtam, utána cukiskodott és hempergett. Ma engedtem be először az eset óta és megint ugyanez történt.:( Mi okozhatott hirtelen ekkora változást a viselkedésében? Nagyon szomorú vagyok.
ápr. 18. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Serdülő korban van, ilyenkor a macskák is "lázadnak", feszegetik a határokat. Kitartás, elfogja nőni, illetve az ivartalanítás is segít majd. Addigis legyen olyan játéka, amivel verekedhet, hogy ne te legyél az áldozat.
ápr. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tény, hogy ilyen korban meg tudnak kergülni, de nekem ez elég agresszív viselkedésnek tűnik. Érdemes átgondolni, hogy nincs e valami a környezetben ami zavarhatja vagy hogy le van e fárasztva eléggé.
ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszodik. Néhány év és újra megcukul. :D

Jó, a második mondat poén (félig), de valóban náluk is van kamaszkor. Fontos, hogy kijelöld a határokat, és következetes legyél a nem kívánt viselkedésformákkal. Idővel beérik majd a gyümölcse, de addig is türelem kell. :)

ápr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
56%
Hormonok? Gondolom még ivaros. Gyorsan vidd el helyreigazítatni.
ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%
A macskának is kellenek ingerek, le "kell" fárasztani ha azt akarod hogy kevesebb kárt csináljon amikor ő éppen levezeti az energiáját. A legideálisabb egy cicatárs lenne akivel játszhat, ha nincs akkor te játsz vele. Vannak olyan játékok ami után szaladgálhat. Szerintem az ilyen fokú agresszivitásrol nem lehet leszoktatni mert ez csak jön nála, a vérében van. Nekem egyik macskám se harapott meg még csak odakapott ami nem vérzett (ezzel jelezte hogy fáj vmje). De nem lenne szabad hogy vérezzen. Reméljük hogyha mással játszik akkor nem veszi célba a kezed.
ápr. 19. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!