Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért változhatott meg a...

Miért változhatott meg a kutyám viselkedése?

Figyelt kérdés
Egy lassan 6 éves szuka németjuhász kutyáról van szó. Pár napja nagyon furán viselkedik, főleg 2 dolog tűnt fel. Az egyik az, hogy véletlenszerű időben elkezd "sírni", amíg egyik pillanatban még alszik mellettem, a következő pillanatban meg már stresszes, pedig semmi inger nem érte őt. A másik, hogy van egy labdája, amit szerintem a nyár óta nem láttam, na ezt megtalálta az udvaron és mindenhova magával viszi. Külön helyiségben alszik bent, reggel benthagyta a labdáját és addig ült az ajtaja előtt, amíg ki nem nyitottam és kihozhatta, aztán egész nap vitte magával,ha kiment,aztán ha bejött, akkor megint jött a labda is. Most este becsuktuk az ajtaját, de a labda a konyhában maradt, és nyüszített meg dörömbölt az ajtón, szerintem a labdája miatt. Nem is nagyon akar játszani vele, csak mindig magánál akarja tartani. Nagyon fura nekem, amit csinál mert az életében semmi komoly változás nem történt. Eszik, iszik rendesen, viszont nem látom rajta azt a jókedvet, amit eddig, inkább olyan, mint egy tinédzser, aki a téli depresszióját éli. Ja meg lehet nem lényeges, de az emlőit szokta néha harapdálni, amik szerintem nagyobbak is, mint eddig voltak. Ha pár napon belül nem változik, akkor elvisszük orvoshoz, de addig is aggódom érte és nyugodtabb lennék, ha lenne valami tipp, hogy mi lehet ez, szóval ha van ötletek, légyszi😊. Köszi előre is!
dec. 2. 00:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Álvemhesség?
dec. 2. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Álvemhesség. Ha nem áll le, annak komolyabb következményei lehetnek (emlőgyulladás, gennyes méhgyulladás). Minden játékát tegyétek el előle és keressétek fel az állatorvost. Ha ivaros, akkor ajánlott ivartalanítatni is.
dec. 2. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nem depressziós, 99.9%, hogy álvemhes, ahogy előttem is írták már. 6 évesen egy nj. még nem szamit öregnek, de hogy hosszabb eletet elhessen, erdemes átgondolni az ivartalanitast, mert amíg ez az állapot növeli az emlődaganat, méhgyulladas kialakulasat, az ivartalanitassal tudnád minimalizálni.

dec. 2. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kérlek mihamarabb fordulj állatorvoshoz!


Mindent leírtak az előttem szólók.

dec. 2. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Álvemhesség és ezt kezelni kellene. Miért nem fordultál eddig orvoshoz?

Illetve ivartalanítani a kutyát nagyon hamar, mert anélkül ebből emlőrák és gennyes méhgyulladás lesz.

dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!