Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Jogos kérés a vendégtől, hogy...

Jogos kérés a vendégtől, hogy zárjam be a macskámat?

Figyelt kérdés

Nem szereti a macskákat, ha bent vannak a házban meg pláne. Először kérdezte, hogy nem lehet-e addig kiengedni, míg nálunk tartózkodik, de mondtam, hogy az teljesen kizárt. Aztán kérte, hogy akkor legalább zárjam el egy olyan helységbe, ahova Ő úgy sem menne be. Megmondom őszintén, hogy nekem ez a verzió sem tetszik, nem akarok rossz vendéglátó lenni, de a cicánk 2 dolgot utál nagyon, ha látszik a tálkálja alja és a zárt ajtókat. Ha bezárnám végig szenvedésnek élné meg, kaparná az ajtót stb. Ő itthon családtag, ahogy a gyerekemet nem zárnám be senki kedvéért, úgy Őt se szivesen. Egyébként nem szereti az idegeneket, nem bújós egyáltalán max.megszagolná, de azt is ritkán teszi. Brit cicáról van szó, fajtájából adódóan elég magánakvaló. Ugyanakkor össze van nőve a fiammal, sosincs tőle 2 méternél távolabb, ezért sem szeretném bezárni sehova.

Nekem az a véleményem, hogy ilyet nem igazán illik kérni egy gazditól, én pl.nem kedvelem a csivavákat, de ha olyan helyre megyek vendégségbe, ahol lakik ilyen kutyus akkor elfogadom arra a pár órára vagy simán nem mennék ilyen ismerőshöz. Neked mi erről a véleményed?


ápr. 20. 06:09
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem ez eléggé függ a viszonyotoktól is (alá-fölé rendeltség, szülő-gyermek stb.), vagy azon, hogy kinek "fontosabb" a látogatás (ha van ilyen.)

De mindenképpen nehéz ügy - nem lehetne-e valami kompromisszumos megoldást találni attól függően, hogy mi is zavarja a látogatót PONTOSAN?

Pédául ölben tartanád, simogatnád a cicát addig, amíg együtt vannak?

ápr. 20. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem lehet jogos.


Két nagytestű kutyám van, nem ugrálnak, de amikor jön valaki vendég, általában nem szereti, ha "lerohanja" őt, azt se ha megszaglásszák stb. úgyhogy amint megjelenik a kocsi már mennek is a helyükre a kutyák. Semmi bajuk nincsen, megszokták teljesen a kennelt, kényelmesen elfekszenek, aludnak, tudják, hogy ki lesznek majd engedve.


Nyilván egy macska más, de őt is hozzá lehet/kellene szoktatni, hiszen előfordulhat más eset, amikor jó, ha ki lehet zárni a helységből (pl. üvegszilánkot fel kell takarítani, kergetős kisgyerek jön vendégségbe stb.). Nekünk a cicánk eleve nem bírja a vendégeket, úgyhogy ő mindig automatikusan távozik valamilyen másik helyiségbe és ott is marad, amíg a vendégek el nem mennek.


Röviden, a vendégjog/ vendéglátás azt mondja, hogy tegyél azért, hogy a vendég minél jobban érezze magát, ezzel szemben a vendég sem kérhet akármit. A köztünk lévő viszony függvényében döntenék, hogy mi az erősebb, mert ha amúgy is egy kelletlen rokon, hát viselje el a macskát, vagy ne jöjjön, de ha meg valaki fontos, aki el tudom, hogy nem tudjuk ezt megugorni én nem makacskodnék. Tisztában vagyok azzal, hogy nem mindenki szereti az állatokat.

ápr. 20. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem nem jogos. Ha feltelezheto lenne, hogy az állattól (pl kutya) fel a vendég vagy kart tesz a ruhájában (felugrik, kapar) stb akkor keres nélkül illik elzárni.
ápr. 20. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%
Talán inkább kutyák esetében indokoltabb. Én is hülyét kapok, ha barátnál, rokonnál felugrál rám az állat, és csak tessék-lássék rászólnak, majd két perc múlva ugyanúgy csinálja, akkor viszont már úgy tesznek, mintha nem látnák.
ápr. 20. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
86%

Bár sajnos már nincs kutyám, amikor volt és jöttek hozzám, mindig "elzártam".


De volt olyan is aki mondta, hogy "engedd ki nyugodtan, engem nem zavar".


A macska nyilván más mint egy kutya, de én önmagáról a helyzetről írtam most. Jöttek, ott voltak X ideig, elmentek, kutya kienged és kész.

ápr. 20. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Szimpla ismerős, felajánlottam neki, hogy találkozhatunk kávézóban, ha az kellemesebb számára, de ragaszkodik a látogatáshoz. A cica csak akkor jön ki a gyerekszobából, ha a fiam is kint van, valószínűleg megkérem a férjemet, hogy kezdjenek el egy nagyobb puzzle-t addig, így a macska sem lesz szem előtt. Konkrétan elzárni viszont nem szeretném.
ápr. 20. 07:21
 7/24 anonim ***** válasza:
21%

6


Én azt sem értem, hogy miért spilázod ezt ennyire túl.


Minden állat családtag és nálam állatszeretőbb ember nem létezik, de azért az állat akkor is állat. Semmi baja nem lesz egy macskának mert elzárják 1 órára. De te tudod.


Ha neked fontosabb a macskád mint az emberi kapcsolataid, akkor jó úton vagy.

ápr. 20. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
77%
A macska otthon van, családtag. Részemről ez a prioritás, ha valakinek nem tetszik, akkor az ne jöjjön át. A gyerekemet vagy a férjemet sem csukom külön, őket miért kéne?
ápr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
30%

Aki nem tud különbséget tenni egy családtag és egy állat között, annak igen komoly pszichikai gondjai vannak.

Egy állat - akármilyen - sok ember számára problémás, egyrészt, mert hullik a szöre/tolla, és igen hullik, akkor is, ha a gazdája nem veszi észre, engem pl. kifejezetten zavar a kávéban úszkáló piheször, rengeteg ember érzékeny állati szörökre, tollakra, porra, szóval rákényszeríteni másokra elég rossz ötlet.


Ha vendéget hívsz, akkor elsösorban biztosítanod kell, hogy jól érezze magát, és ebbe beletartozik az is, hogy az öt zavaró állatot távoltartod töle. Vagy ha erre nem vagy képes, akkor ne hívj meg senkit.

ápr. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A boldogság nem létezik ***** válasza:
71%

Én előre megmondom, ha vendégségbe hívnak, hogy pl. nem nagyon kedvelem a kutyákat (a kisebbektől tartok, a nagyobbaktól félek) és oké, hogy nem harcias, meg barátságos, de akkor sem szeretném, ha arról szólna az ottani vendégeskedésem, hogy percenként megpróbál a kutya szagolgatni meg ágaskodni a lábamra (sajnos, ez megtörtént eset). Alapból a kutyák extra érdeklődésére számíthatok, mert macskáim vannak és azoknak "illata" tuti valamilyen szinten érződik a cipőmön, nadrágomon is.


Kedvencem amikor közli, hogy barátságos - mellé a kutya épp morog, a fogait villogtatja, a derekamig ér és épp nagyon csúnyán néz. Oké, veled szemben barátságos, mert te vagy a gazdája, de én most látom először...


Normális vendéglátónak amúgy van arra normális eszköze, hogy a kutyát távol tartsa a vendégektől, de mindezt úgy, hogy aki barátkozni akar vele, az azt is megtehesse az engedélyével.


Ahol pedig a kutya/cica annyira a "fejére nőtt" a gazdának, hogy gyakorlatilag az állat uralkodik, oda egy idő után nem nagyon mennek vendégek, maximum a többi hasonló ember, akiket ez nem zavar.

ápr. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!