Kezdőoldal » Állatok » Macskák » A cicus miért ilyen állapotban...

A cicus miért ilyen állapotban halt meg?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Szeretnék segítséget kérni tőletek mert ebben még életem során nem volt részem, tehát hogy A volt cicánk 4 hete már terhes volt amivel semmi baj teljesen rendben volt vele minden napközben néha ki volt engedve a cicus, De viszont ahogy tegnap haza értem annyit láttam hogy a ház előtt fekszik és semmi ereje nincs be hoztam őt a nappaliba a a kanapéra le tettem ahová általában feküdni szokott, hagytam pihenni mert azt hittem hogy a cicus szülés előtt van hadd pihenjen 2 óra el teltével rá néztem a cicusra és nem mozdult akkor nagyon meg ijedtem nem reagált semmire, ki volt nyitva a szeme a szája is és nagyon de nagyon meg volt keményedve a cicus mintha ki lett volna tömve..
ápr. 26. 23:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
A tudatlan állatvédők " állatkínzó! "
ápr. 26. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Katona Dius ***** válasza:
83%
Állatorvos megmondta volna...
ápr. 27. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Rigor mortis azaz hullamerevség a halál után nem sokkal beáll, majd a test újra ellazul. Hogy miért pusztult el szegény macska azt innen nem tudjuk elmondani.
ápr. 27. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha nem hagytad volna feleslegesen szaporodni, mikor így is tele vannak a menhelyek, akkor talán nem történik ez.

A másik meg, hogy felügyelet nélkül kint megtehetett bármilyen mérget. Főleg, ha mások látták, hogy vemhes és szintén nem akarták a felesleges szaporulatot.

ápr. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
58%

Miért nem tudtad ivartalanítani és miért jár kinn szabadon?


Ehetett mérget, pl... De mindegy is neked, hiszen kiengedted, ahol elpusztult.

ápr. 27. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%

Mert ivaros volt szegény és kijárt. Lehetett bármi, lehet, hogy a kiscicák haltak meg benne, és amiatt kapott mérgezést, de az is lehet, hogy nem volt ilyen gond, "csak" mérget evett. Kijárós cicáknál sajnos minden nap benne van a pakliban, hogy az lesz az utolsó.

Régen nálam is kijártak, mert én is úgy szocializálódtam sajnos. Egy cicát elütöttek és meghalt. Elköltöztünk egy nyugis helyre, erdő széle, zsákutca, gondoltam, itt biztonságos. Egy cicát itt szintén elütöttek, ő szerencsére túlélte, bár műteni kellett a csípőjét. Erdő szélén, zsákutcában, ahol alig van forgalom. Az volt az utolsó eset, azóta nálunk nincs kijárós cica, csak bent vannak. Sokkal jobb így, ők is teljesen jól megvannak kijárás nélkül. A balesetes cica főleg, az ajtó közelébe se megy azóta.

ápr. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tatyó válasza:
100%
Szerintem a jelekből ítélve (a ház előtt feküdt), akár el is üthették -belső vérzés stb nem biztos, hogy látszik.
ápr. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
87%
Mérgezés vagy pedig szepszis, mert elpusztult benne a kölyök, és így vérmérgezést kap.
ápr. 27. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Tatyó válasza:
100%
Szerintem, a vemhesség okozta szepszisnek azért vannak jelei, először is a macska szervezete ezt megpróbálja kiüríteni vetéléssel, pérájából szivárgás tapasztalható ekkor általában.
ápr. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
3-as feleslegesen pontozta le bárki is, kiváló választ adott a kérdésre.
ápr. 27. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!