Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Lesz egy kiscicám és mindent...

Lesz egy kiscicám és mindent szeretnék tudni az ápolásától kezdve a kajáltatásáig. Help?

Figyelt kérdés
köszi
2010. nov. 4. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Van egy rendkívül jó könyv:

Amy D. Shojai:

Kölyökmacskák

"Minden, amit a kiscicákról tudni kell és tudni lehet"


Ebben mindent részletesen megtalálsz, érdemes végigolvasni!

2010. nov. 5. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Cheyene válasza:

Ha igazi állatbarát vagy akkor ivartalanitsd, akár fiu akár lány. Sok tévhittel szemben, nem igaz, hogy ettöl baja lesz. Nem változik semmi negativan, és megelözöd a kéretlen szaporodást. Itt az USA-ban már minden menhelyre kerül állatot rögtön ivartalanitanak, a mi cicáink is átestek ezen 6 hetes korukban.


A neten sok cicákkal foglalkozó oldalt találsz, de csak állatorvosok oldalait ajánlom, nehogy szemetet olvass. Lakásban lesz a cica?

Nagyon fontos, hogy az alom mindig tiszta legyen, mert nagyon kényesek a tisztaságra. Gyakran fertötlenitsd és takaritsd és ne pakold át egyik helyröl a másikra sem a dobozát sem más "butorait" az ö területén, mert azt nem szereti. A cicák szeretik a rendszerességet, megjegyzik mikor jársz haza munkából, mikor van evésidö, stb...


Ne ijedj meg, ha simogatás közben a szájából viztiszta, folyós nyál jön, ez csak azt mutatja, hogy tetszik neki a helyzet. Én megijedtem, ezért irom.


Száj-és fogápolás fontos. Rendszeresen kihányja vagy kikakálja a szört amit lenyal magáról, ugyhogy ettöl se ijedj meg. Én szoktam figyelni, hogy mit hányt ki, mert ha nem a szört, akkor baja lehet esetleg (ha gyakori persze...). A szört észreveszed, csomoba gyülik.


Ha fiu cica, akkor elöfordulhat, hogy összepisili neked a lakást, iszonyu szaga van és nem tudsz ellene tenni semmit sajnos. Mi már kipróbáltunk minden létezö csodaszert, semmi nem használt. Az egyetlen megoldás szerintem a clorox. Azzal szoktam lesurolni a helyet ahova pisil. (persze nem kanapét, oda nem pisil, csak a fal tövébe) Viszont nem csak férfias mivoltja miatt pisilhet be, betegség jele is lehet, ugyhogy dokival érdemes megnézetni.


Járjatok állatorvoshoz. Évente érdemes elmenni, elöször az oltások miatt, aztán ellenörzésre. (persze tudom hogy ez Magyarországon nagyon drága, de aki állatot vállal kötelezettséget vállal)


Hát, hirtelen ennyi, csak azoktól a sokkoktól szerettelek volna megmenteni amik engem értek velük kapcsolatban. :):)


Sok sikert cicuhoz!

2010. nov. 6. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen panel lakás..nagyon köszönöm a tanácsokat sokat segítettél!!!
2010. nov. 6. 23:30
 4/4 anonim ***** válasza:

Hát figyelj, erről a témáról komplett többszáz oldalas könyvek születtek, úgyhogy itt tuti nem lehet leírni minden fontosat:) Annyit azért hozzáfűznék az előző válaszoló mondókájához hogy azért én az állandó fertőtlenítést kihagynám a repertoárból, bár a cicák valóban nagyon szeretik a rendet és a tisztaságot, azért fertőtleníteni és csírátlanítani nem ajánlatos mindent, mert teljesen eltűnik az egyedi illatanyaguk, amit bár te nem érzel, de nekik a biztonságot jelenti. Ha folyamatosan eltűnteted, akkor jönnek az erősebb jelek, mint pl az említett pisilés! A jelölésre egyébként az ivartalanítás a megoldás, de fontos hogy a cica ne szokjon rá a jelölésre még a műtét előtt, mert aztán sanszos hogy nem fog róla leszokni. Úgyhogy az első gyanus jelekre irány a doki, és ivartalanítás. Egy cica már 5 hónaposan ivarérett lehet, sőt, a mi egyik cicánk 4 és fél hónaposan lett ivarérett.

Olvasgatnivalók, amiket nagyon ajánlok:

Caroline Davis: Macskatartók nagykönyve (ebbe minden benne van, még az is hogy hogy kell elsősegélyt adni nekik baleset során)


www.juniorrezervatum.hu ----> ennek a fórumán rengeteg veterán macskatartó beszélget, ők aztán mondhatni mindent tudnak a macskákról

2010. nov. 8. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!