Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a macskát pórázho...

Hogyan lehet a macskát pórázhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Szívesen sétáltatnám ezt a kis rosszcsontot, de ahogy rá kerül a póráz egyből rázza le magáról.. 1 éves, ivartalanított lány cica. Lakásban tartjuk és hát mint minden macska eléggé öntörvényű. Az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen téren ill., hogy milyen tippeket adnátok.
2010. nov. 7. 18:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Azt hogy add fel .-)

Mi macskánkat is próbáltok pórázhoz szoktatni,de ráraktuk,azt még engedte is meg elviselte de amit indultunk volna eldobta magát és lefeküdt felemeltük megállt de amint indultunk megint elfeküdt is a földön húzni lehetett,de sétáltatás az ebből nem lett,de sok sikert :-)

2010. nov. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ne sima pórázzal próbáld, hanem hámmal, amibe bele kell bújtatni a két első lábát. A miénk rögtön sétált vele, mintha mindig úgy lett volna. De előtte volt egy thai cicánk, na az csak lefeküdt a földre a hámmal és kész.

Eleinte csak a hámrészt rakd rá rövid időre a lakásban, hogy szokja. De ha nem akarja, akkor nincs mit tenned. Pedig olyan jó lemenni vele, mi vagyunk a környék "látványossága". Kutyákkal is haverkodik, ezen a kutyások mindig elképednek. Jó kis testmozgás is pedig, pár hónapja, mióta lejárok, 4 kg-t fogytam!

2010. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
10%
a macska nem kutya.
2010. nov. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én szoktam sétáltatni a cicámat, persze úgy nem lehet, mint egy kutyát, nem jön engedelmesen a lábam mellett, arra kell menni ,amerre ő akar. Sok-sok türelem kell hozzá. Az enyém elég hamar megtanulta, hogy ha a pórázt előveszem, akkor megyünk sétálni, és ez neki teljesen pozitív dolog, így türelmesen engedi, hogy rárakjam, és már mehetünk is.
2010. nov. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
hámja van neki is csak véletlenül pórázt írtam. Neki is jót tenne a mozgás mert kicsit túlsúlyos.
2010. nov. 7. 18:40
 6/15 anonim ***** válasza:
Előbb rakd rá a lakásban, hogy szokja meg, ha csendes a utca, nincs se kutya, se visítozó kisgyerek a környéken, akkor fogd meg, és vidd le. Először majd lehet, hogy menekülni akar, vagy elbújni, de hamar rá fog jönni, hogy ez neki jó, egy csomó új felfedeznivaló van. Rengeteg türelem kell hozzá.
2010. nov. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Az előttem szólóval tökéletesen azonosak a tapasztalataim.


Két kiegészítéssel:

- még hetek múltán is a macska vezet, csak arra van mód, hogy korrigáld az útvonalát (ne árkon bokron keresztül kelljen kövdetned)

- séta közben találkozhat és összebarátkozhat 20 kutyával is, de ha a 21.-től pánikba esik, se magára, se senki másra nincs tekintettel, csak menekülni akar. Ha kell kétszázszor nekiiramodik, még akkor is, ha mindannyiszor a földön nyekken. Ha ilyenkor hozzáérsz, szétkarmolja a kezed: nincs reszénél.

Ezért aztán a sétáltatás veszélyes. A macskára pedig stresszes. Az enyém nem is igényli.

2010. nov. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
0%

mióta kell a macskákat sétáltatni?:O van külön macskapóráz xd

ezt a kutyákkal szokás

2010. nov. 7. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én a hámhoz szoktatást úgy csináltam, hogy eleinte kaja előtt raktam rá a hámot, hámban evett, utána rögtön levettem. Aztán szépen fokozatosan elkezdtem nyújtani az időt, amíg rajta volt kaja után.
2010. nov. 8. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
14%
A macskákat nem könnyű pórázra szoktatni.Az én cicusomat se bírtuk addig amíg rá nem jöttünk hogy a kutyusunk aki elpusztult mert öreg volt,maradt póráza és nyakörvei.Volt köztük 1 fojtónyakörv,ez nem tesz kárt az állatban.Szerencsére pont jó volt a cica nyakára,ennek belülről kisebb nem éles fogai vannak.így ha a cica valami olyat csinál ami nem helyes csak óvatosan húzd meg amíg a cica nyakára nem szorul.Így a cicád azt csinálja amit szeretnél és utána már a normális nyakörvet is ráteheted.Amúgy sok sikert hozzá ha még kiseb korába szoktattad volna rá akkor már menne a séta.
2010. nov. 8. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!