Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Hogyan lehet a macskát pórázho...

Hogyan lehet a macskát pórázhoz szoktatni?

Figyelt kérdés
Szívesen sétáltatnám ezt a kis rosszcsontot, de ahogy rá kerül a póráz egyből rázza le magáról.. 1 éves, ivartalanított lány cica. Lakásban tartjuk és hát mint minden macska eléggé öntörvényű. Az érdekelne, hogy van-e valakinek tapasztalata ilyen téren ill., hogy milyen tippeket adnátok.
2010. nov. 7. 18:20
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Utolsónak gratulálok: ha ilyen fojtónyakörv lett volna a macskámon, amikor egy kutya elől pánikszerűen menekülni kezdett, már cafatokban lenne a nyaka, és/vagy az één kezem miszlikben.


Kérdező: csak hámot adj rá, ami nem tesz nagy kárt a macskában akkor se, ha teljes erővel rohanásból a nyakörv rántja vissza. A macskák abszolút eszementen tudnak menekülni, tapasztaltam, hogy még a fájdalom sem állítja meg őket, sőt, annál jobban rohannának.

Az enyémen hám volt, de gyanítom, hogy a macska nyakán elöl, pont a hám nyaki része alatt egy-két héttel később keletkezett hatalmas sebet az ekkor szerzett, láthatatlan nyaki hámsérülés okozhatta.

2010. nov. 8. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ja, és macskánál nem úgy megy a menekülés, hogy ő erre húz folyamatosan, te meg visszatartod, mert ösztönösen tudja, hogy téged nem húzhat el.

Ehelyett a macska menekülése villámgyors nekiiramodások, és a póráztól a nyakánál visszarántva földön nyekkenések sorozata. Ehhez mérten válassz hámot.

2010. nov. 8. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

A mi cicáink 8 hetesen kerültek hozzánk menhelyről, elég kicsi a lakás (1 szobás), ezért gondoltam hogy hámhoz szoktatom őket. Lehet kapni külön cicáknak való hámot (a folytónyakörvesnek üzenem hogy nem egészen normális...). Elöször csak a lakásban raktam rájuk a hámot (póráz nélkül) minidg csak 1-2 órára, aztán amikor teljesen megszokták, akkor ráraktam a pórázt is (még mindig a lakáson belül). Amikor az összes oltást megkapták akkor lementünk.

Az egyik cicával azóta is minden nap lemegyünk, ő követeli, ül az ajtó mellett és nyávog. A másik cica egy idő után már nem akart jönni, félt az idegenektől, sivítozó gyerekek, kutyák, stb. Ő már egyáltalán nem akar jönni, ha levisszük meg se mozdul. Úgyhogy szerintem ez személyiségfüggő, hogy melyik cica szeret sétálni, és melyik nem.

Mi 3 méteres futtatót vettünk, pontosan azért amit az előző válaszolók is leírtak, hogy a cicák hatalmasakat tudnak rántani, nemcsak félelmükben, hanem pl meglát egy mozgó falevelet amit fúj a szél, és nekiiramodik. A büdös életben nem fog arra menni amerre te akarod, és nem fogja azt csinálni amit te mondasz, Nem azért mert hülyébb, hanem mert ilyen a természete. A kutyák falkában élő állatok, akik ösztönből hiearchikus rendszert alakítanak ki, magyarán alárendelik magukat a domináns egyedeknek ami ugye az ember. A macska magányos állat, fogalma sincs róla hogy mi az hogy hierarchia és nincs semmi késztetése hogy neked engedelmeskedjen.

Sétáltatásnál nagyon figyelni kell a kutyákra, sok kutyát sétáltatnak póráz nélkül, ha nem veszed észre időben, nagy baj lehet. Ha póráz nélküli kutyát látsz, vedd fel a cicát, öleld szorosan magadhoz, lábait fogd le, markold erősen a pórázt,indulj el az ellenkező irányba és imádkozz hogy egyben maradjon a kezed:)

Ha pórázon van a kutya, és nem mutat különösebb érdeklődéset, akkor is vedd rövidre a pórázt, hajolj le a cicához, ha nagyon menekülni akar, hagyd futni, és fuss vele te is. Egyébként minden esetben így van, ha a cica elkezd futni, nem érdemes visszarántani.

2010. nov. 8. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
aki a fojtónyakörvet javasolta egy eszement idióta, nehogy hallgassatok rá.
2014. aug. 16. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 mariak válasza:
A folytonyakorv nem mindig haszontalan, egyszer befogadtam egy utcai macskat par honapra, ra fel lehetett tenni es nem volt semmi gond, vesz eseten egy pillanat alatt olyan rovidre fogtam hogy nem tudott megiramodni semerre se..
2018. aug. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!