Kezdőoldal » Állatok » Macskák » Kiscicám elkezdett nagyon...

Kiscicám elkezdett nagyon durván válogatni a kajában miért? Mit csináljak most vele?

Figyelt kérdés
Egy hete semmi csak whiskas alutasakos. Kicsi korától vegyes koszton volt evett is mindent, most már a csirkemelltől is húzta a száját.
2010. nov. 11. 18:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Sajnos a whiskas tele van ízfokozókkal, hogy ha egyszer rákapott a macska, sose akarjon mást megenni. Ez nem saját tapasztalat, sosem etettem whiskassal a cicámat, de itt a gyk-n rengetegen leírták már.

Hogy hogy lehet visszaszoktatni más kajára, nem nagyon tudom. Esetleg próbálj olyanokat adni neki, amit eddig különösen szeretett, vagy keverd össze a whiskassal és adagold fokozatosan.

2010. nov. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos így van.....nálam is volt már hasonló helyzet, amikor egyszer whiskas-t vettem a macskáimnak, utána már semmi más sem ízlett annyira nekik.....én úgy oldottam meg, h próbáltam nekik más finomságokat adni, amikről tudtam, h szeretik, így szerencsére leszoktak úgymond a viszkázról ;))


Sok sikert!! ;)

2010. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Ah tényleg ízfokozó van abban a macskakajában akkor az egye meg aki szereti azokat. Hogy lehet valaki ilyen hülye még az állatok szervezetét is ilyenekkel elcseszni
2010. nov. 11. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim válasza:
Szia, próbáld ki a Kedvenc macskakaját. 1 alutasakos adag olyan 65 Ft-ba jön ki. A sparban lehet kapni. Keverd össze a whiskassal.
2010. nov. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Oks, megpróbálom keverni. Kedvencet evett már korábban is, szerette is .
2010. nov. 11. 19:18
 6/17 anonim válasza:

Ne adj neki szemetet.


Egy 2008-as német tesztet ajánlok figyelmedbe.

[link]

Sajnos csak pénzért lehet letölteni, de nekem megvan, ha kéred, elküldöm.

Az eredmények a következők:

Nedves tápok közül a legjobb az IAMS Adult 1+

2. Animonda Vom Feinsten Classic

3. Yarrah Bio Pâté

4. Gourmet Gold

5. Rossmann / Winston


Száraz tápok eredményei:

1. Aldi (Nord) / Schnucki

2. Hill’s Science Plan adult 1-6 chicken

3. Lidl / Coshida Knuspermix

4. Aldi (Süd) / Minou Delikatess-Mix

5. Felix Knuspermenü


Csomó minden mást is írnak benne... ha érdekel, szólj, s elküldöm... egy .pdf az egész.


Egyébként mi Royal Canin szárazat aduk a cicánknak, tasakosból IAMS-ot, Bio Plan-t és Gourmet-t váltogatjuk.

2010. nov. 13. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Szia Utolsó! Nagyon megköszönném ha elküldenéd ....
2010. nov. 13. 14:43
 8/17 anonim ***** válasza:

Iams min táp minőség listavzető? Ez komoly?


Én eddig azt hittem, hogy az egészségkárosító tápok listáját vezetik. Egy kis ízlítő, az életveszélyes tápjaik visszahívási listájából (a lista csak az USA-ra szorítkozik):

[link]


Bizony, a híres Iams kínai alapanyagból származó melaninnal fertőzte a macskákat (is), és olyan magas szinten állt a minőség ellenőrzése (vagy a profit orientáltsága), hogy ezt maga észre sem vette.

2010. nov. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Látom, ez a website nem barátja a hosszú url-knek, adok gy rövidebbet, ahol az összes híres tápmárka "renoméja" megtekinthető:

[link]


A nagy hiányzó csak az Orijen, de ő meg Ausztráliában keveredett ennél sokkal nagyobb blamázsba (ha azt blamázsnak tekintjük, hogy az éveken át ebbe a kontinensnyi országba szállított összes tápja szinte A vitamin mentes, és ezért súlyosan egészségkárosító volt - igaz, az austrál hatóságok beavatkozása folytán).


Ha tápot etetünk, nem tudjuk mit etetünk.

2010. nov. 14. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Ehh bakker, akkor megvonom az összes tápot , konzervet mindent. Komolyan...
2010. nov. 15. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!