Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Majdnem 8 hónapos kislányom...

Majdnem 8 hónapos kislányom elkezdett válogatni. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Eddig mindent megevett amit adtam neki, igaz volt amit nem olyan nagy elánnal, de azért minden elfogyott. Most meg már 3 napja van az, hogy adok neki valamit és ordít. Tegnap pl. brokkoli-pulykahús- ordítás, de persze az almafőzelék lecsúszott. Ma zöldbab-pulyka- ordítás, sőt a sütőtök csirke se kellett pedig az eddig kedvencnek számított.... Azelőtt a burgonyafőzelék nem kellett. Kezd kialakulni az ízlése? Teljesen kétségbe vagyok esve, előre félek a holnapi ebédtől. Mit csináljak ha nem eszik meg valamit, adjak mást vagy hagyjam? Dehát sír!
2010. márc. 17. 21:17
 1/10 anonim ***** válasza:

Fűszerezd neki rendesen az ételt,és ne turmixold,hanem darabos legyen.Változik az ízlésük ilyenkor.

A szomszéd kislány még nem volt egészen 8 hónapos,amikor kiköpte a bébiételt,és a szülők tányérjából kivette a paprikáskrumplit,és csak azt volt hajlandó megenni.Az anyukája egészen kétségbe esett, a gyereknek nem lett semmi baja.Azóta a felnőttek ételét eszi délben.

Ilyen baba is van.

Ha nem eszik meg valami,akkor ne adj neki mást.Nem baj,ha kimarad egy étkezés.De ha mást adsz,akkor hozzászokik a válogatáshoz.

2010. márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, gondoltam már a fűszerekre. Meg fogom próbálni. Én is arra gondoltam, ha mást adok megszokja a válogatást, de ennie kell, mert mondom sír és nem hagyja abba (éhes). A mi kajánra is gondoltam...hát...nem igen fogom merni még... pedig a párom is ezt mondja...
2010. márc. 17. 21:37
 3/10 anonim ***** válasza:
kérdezd meg a védő nődet hogy mit ajánl.
2010. márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bébiétel, vagy főzöl? Ha bébiétel, akkor milyen márka?
2010. márc. 17. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Főzök is és bébiételt is adok. Kecskemétit vagy Univert. De eddig megette az enyémet is és a bébiételt is.
2010. márc. 17. 21:50
 6/10 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy Kecskeméti vagy Univer. Az a baj ezekkel, hogy nagyon ízetlenek. Tudom, hogy kicsit drágább a Nestlé és a Hipp, de sokkal finomabb. Az enyém az én főztömtől elsírta magát (pedig jól főzök), de ezeket imádta. Most 2,5 éves, de a mai napig tartok itthon Nestlé Bio bolognai spagettit, mert ha minden kötél szakad, azt bármikor megeszi. A humanat nem ajánlom, mert az nem olyan jó, mint amennyire drága.
2010. márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csak az a gond, hogy én sosem veszek bébiételt, ugyanis kaptunk ajándékba és ha 100 üveg nincs még, akkor egy sem...
2010. márc. 17. 22:02
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 8,5 hónapos, és ma először nem ette meg az ebédet! Spenótot csináltam, korábban már kapott kétszer, jóízűen megette, ma meg az első kanálnál kirázta a hideg, a másodiknál meg öklendezett tőle. Eddig mindig mindent megevett, általában főzök, nagy ritkán kap üvegest, de eddig minden jó volt neki.
2010. márc. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia


az én kislányom is ezt csinálta. Elkezdtük a hozzátápláslást, akkor minden izlett neki, aztán egyik napról a másikra csak a sürőtököt ette meg és a gyümöllcsöket. Én ugy oldottam meg hogy felesbe adom, pl fél adag züldség fél adag gyümölcsel. Igy mindent megeszik, kivéve a brokkolit. Nekem azt mondták, hogy sok baba jobban szereti az édes dolgokat és ezért elutasitja a tö bbit és hogy majd szépen lassan kezdjem csökkenteni az "édes" arányát. Most 9 hónapos

2010. márc. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Kösz a tippet! A zöldbab is lecsúszott egy kis almával :)
2010. márc. 20. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!